4L: Poprad utrzymuje się w czołówce

Poprad już w pierwszej groźnej akcji wywalczył rzut karny po faulu na Dudzie. Pewnym egzekutorem okazał się kapitan gospodarzy, Michał Pawlik. Wyrównanie padło równie szybko, po wrzutce z lewej strony piłkę w polu karnym opanował zamykający akcję Gargas i umieścił ją w bramce strzelając pomiędzy nogami Wróbla. Po upływie 20 minut było już 2:1. Poczkajski popędził prawym skrzydłem, wpadł w pole karne i wycofał piłkę na jedenasty metr do nadbiegającego Szymona Dziedziny, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Na tym emocje w pierwszej połowie się skończyły. Druga połowa to nieudolne dążenia Orkana do wyrównania, odkrywanie się i nadziewanie na kontry. Po jednej z nich i zagraniu Szymona Dziedziny, Poczkajski wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i ze stoickim spokojem umieścił piłkę w bramce.

Piotr Pietruch (trener Popradu): - Zdawaliśmy sobie sprawę, że pokonanie Orkana da nam pewien komfort przed czekającymi nas meczami z czołówką ligi. Odskoczylibyśmy od dołu tabeli na przyzwoitą przewagę punktową. Szybko strzelona bramka nieco nas rozluźniła i chyba uwierzyliśmy, że to już będzie "łatwy" mecz. Z pierwszej połowy można się jedynie cieszyć z faktu, że szybko zareagowaliśmy na straconą bramkę i wyszliśmy na ponowne prowadzenie, bo później z boiska wiało nudą. Druga połowa to nasza rozważna gra w tyłach. Orkan się odkrywał, ale poza graniem długich piłek na Oleksego, niczym nas nie zaskoczył. Gdybyśmy zachowywali więcej zimnej krwi przy naszych akcjach, to wynik mógłby być wcześniej podwyższony. Tak to do 74 minuty było na styku, ale w końcu "uspokoiliśmy" ten mecz i dowieźliśmy ważne trzy punkty do końca.

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz): 30.04.2017 r. - Rytro
Poprad Rytro - Orkan Szczyrzyc 3:1  (2:1)
M. Pawlik 4 (k), Sz. Dziedzina 19, Poczkajski 74 - Gargas 10

Poprad: Wróbel - Buk, M.Pawlik, Ciężobka, K.Dziedzina - Sz.Dziedzina (78 Wojtarowicz), Duda (58 Ciężkowski), Gryzlak, Filip (60 K.Pawlik), Zachariasz - Poczkajski (75 Kozak)

Źródło: własne

Dodano: 2017-05-01 20:36:54