B: Emocjonujący finisz w hicie wiosny

Pojedynek na szczycie poza doliczonym czasem gry nie przyniósł zbyt wielu emocji. Obie drużyny grały ostrożnie w tyłach, całą uwagę skupiając na walce w środku pola. Gospodarze w tym meczu musieli grać w innym ustawieniu ponieważ nie mogli skorzystać z dwóch podstawowych środkowych pomocników Żółciaka i Błachuta.

Pierwsi sytuację stworzyli sobie goście. W 10 minucie po główce Dziadowca Tomczyk odbił piłkę, a dobitka Janasa przeszła wzdłuż bramki na aut. Gospodarze odpowiedzieli rzutem wolnym Ogonka (14 min) tuż nad okienkiem bramki Kawy. W 19 minucie na polu karnym miejscowych powstało spore zamieszanie, ale ostatecznie uderzenie jednego z zawodników gości minęło słupek. W 22 minucie D.Klimek przeprowadził akcję lewą stroną boiska, zacentrował w pole karne, główkował  Prusak, a piłkę odbitą od poprzeczki do bramki skierował głową Ogonek. Goście mogli wyrównać w 39 minucie, ale po centrze Janasa niecelnie główkował Dziadowiec. Chwilę później gospodarze mieli szansę na druga bramkę lecz Rose nie trafił do bramki dobijając odbitą piłkę przez Kawę po główce Prusaka.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli piłkarze Wandy. Już w 49 minucie z 8 metrów uderzał Raczyński ale dobrze był ustawiony bramkarz gości. Pięć minut później było 2:0. Janik przerzucił piłkę na lewą stronę do Filaka, ten głową zgrał wzdłuż bramki, a tam uprzedzając Prusaka nieszczęśliwie interweniował Mianowski kierując piłkę do własnej bramki. Gospodarze zadowoleni z wyniku kontrolowali grę, a goście nie bardzo mogli znaleźć sposób na pokonanie Tomczyka. Gra toczyła się od pola karnego do pola karnego, a nieliczne uderzenia na bramki jeśli były celne, pewnie wyłapywali bramkarze. Emocje zaczęły się w samej końcówce i doliczonym czasie gry gdy zmęczonych walką gospodarzy śmielej zaatakowali goście. Najpierw w 89 minucie Janas uderzył głowa tuż nad poprzeczką. W 3 minucie doliczonego czasu gry w polu karnym gospodarze przez niezdecydowanie i bramkarza i obrońców sprokurowali sobie sytuację  po której  sędzia podyktował rzut karny dla gości. Skutecznym egzekutorem okazał się Ścieszka. Do końca zostało pół minuty gdy  goście mieli jeszcze rzut wolny i otworzyła się dla nich szansa na remis.  Wrzutka w pole karne i niezbyt udane piąstkowanie Tomczyka zakończyło się jednak faulem na obrońcy i sędzia zakończył mecz. Praktycznie ten wynik daje obu ekipom awans do klasy A chociaż matematycznie wszystko jeszcze jest możliwe.