E: Padła twierdza przy Reymonta (foto)

Spotkanie dwóch odwiecznych rywali z obecnej i byłej stolicy Polski było anonsowane jako hit trzynastej kolejki spotkań Lotto Ekstraklasy. Emocje przed spotkaniem wzmacniał przyjazd do Krakowa w barwach stołecznego klubu wychowanka Białej Gwiazdy Krzysztofa Mączyńskiego, który latem zamienił czerwoną koszulkę Wisły na brunatny trykot Legii. Kibice już w czasie rozgrzewki nie zostawili na swoim byłym ulubieńcu suchej nitki, "pozdrawiając" go gromkim "Mączyński cw...lu, skończyłeś jak dziwka w burdelu". Efektowana oprawa i komplet widzów na trybunach sprawił, że niedzielne widowisko przypominało te z lat świetności obu zespołów, gdy krakowianie i warszawianie dzielili między siebie mistrzowskie tytuły.

Początek spotkania to wzajemne badanie swoich sił przez oba zespoły. Od początku swoją obecność na boisku próbował zaznaczyć wspomniany Mączyński, ale jego strzał zza pola karnego obronił Buchalik. W 12 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Boguski, jednak Malarz interweniował skutecznie. Legia śmielej zaatakowała w 20 minucie i bliski zdobycia gola był Hamalainen. To, co nie udało się Finowi, powiodło się jego koledze Niezgodzie. Goście wyprowadzili szybką kontrę, Kucharczyk zagrał wzdłuż bramki do swojego kolegi z ataku, a Niezgoda wpakował piłkę obok rozpaczliwie interweniującego Buchalika. Po stracie gola wiślacy nie mieli zbyt wielu sytuacji do wyrównania. Najlepszą z nich zaprzepaścili w ostatnich sekundach pierwszej połowy, gdy po zagrani piłki z rzutu wolnego przez Carlitosa, legioniści wybili ją z linii bramkowej.
Druga połowa rozpoczęła się od trwającego niemal pięć minut zamieszania w polu karnym Legii. Arbiter główny odgwizdał rzut karny dla Wisły. W mgnieniu oka otoczyli go wszyscy piłkarze Legii, domagając się zmieny decyzji. Kilkuminutowa dyskusja i skorzystanie z pomocy systemu VAR sprawiły, że sędzia zmienił decyzję, uznając, że Kucharczyk jednak nie faulował Boguskiego. Emocje sięgnęły zenitu, piłkarze Wisły dążyli do wyrównania. Ogromne zamieszanie w polu karnym Legii w 65 minucie powinien golem zwieńczyć Perez, ale jak na nieszczęście trafił w jednego ze swoich kolegów. W 72 minucie gospodarze domagali się rzutu karnego za zagranie ręką przez Hlouska, ale arbiter był nieugięty i nakazał wzmowić grę bramkarzowi Legii. W 80 minucie legioniści egzekwowali rzut rożny i gdyby mieli odrobinę szczęścia, podwyższyliby prowadzenie. Na ich nieszczęście piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła za linię końcową. Ostatnią dobrą szansę na zdobycie gola w tym meczu miał Carlitos, ale w 82 minucie z kilku metrów uderzył wprost w kapitalnie interweniującego Malarza.

Mimo ambitnej postawy i kilku dobrych sytuacji Wisła przegrywa pierwszy mecz w tym sezonie na własnym boisku. W ligowej tabeli warszawianie o dwa oczka wyprzedzają ekipę Kiko Ramireza. Ta o kolejne ligowe punkty powalczy już w najbliższy piątek na boisku aktualnego lidera Lecha Poznań.