facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Mroczkowski wyleciał z Sandecji!

Mroczkowski wyleciał z Sandecji!

Cztery mecze, cztery porażki, zero bramek strzelonych, sześć straconych - to bilans spotkań małopolskich drużyn w ostatniej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy. Termalica przegrała w Warszawie z Legią, Cracovia w Poznaniu z Lechem, Wisła w Krakowie z Wisłą Płock, zaś Sandecja w roli gospodarza w Niecieczy z Jagiellonią. Tak tragicznej dla naszych drużyn kolejki dawno już nie było. Nic więc dziwnego, że w zaciszu prezesowskich gabinetów trwały nerwowe narady.

Ich pierwszą ofiarą został Kiko Ramirez, któremu podziękowano za blisko roczne prowadzenie Wisły Kraków. Nie minęły 24 godziny, a z małopolskiej ławki trenerskiej spadł kolejny szkoleniowiec. Tym razem trafiło na Radosława Mroczkowskiego. Trener prowadził sądeczan od 11 stycznia 2016 roku. Objął Sandecję, gdy ta była w I lidze i w drugim sezonie swojej pracy wprowadził ją do Ekstraklasy. Beniaminek już na przywitanie z najwyższą klasą rozgrywkową był na gorszej pozycji niż inne drużyny, gdyż meczów domowych nie mógł i nadal nie może rozgrywać na stadionie w Nowym Sączu. Domowe mecze rozgrywane w odległej Niecieczy nie cieszą się takim zainteresowaniem, jak te grane w grodzie nad Dunajcem. Ostatnią potyczkę Sandecji oglądało niespełna 800 osób, co w porównaniu z wielotysięcznymi rzeszami fanów w Zabrzu czy w Poznaniu, jest katastrofalnym wynikiem. Wszystkie te czynniki sprawiły, że najdłużej pracujący z małopolskich trenerów w dniu 11 grudnia został pożeganany przez władze Sandecji. Od dziś miano najdłużej pracującego trenera dzierży zatem Michał Probierz, który objął zespół Cracovii 21 czerwca tego roku. 

W październiku, w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego, Radosław Mroczkowski mówił: "Od momentu, gdy podpisałem nowy kontrakt, nasza strategia brzmi: jakoś to będzie". W Nowym Sączu postanowili sprawdzić, jak będzie wyglądać życie po Mroczkowskim. Oby było lepsze dla Sandecji. 

 

 

Źródło: własne

Dodano: 2017-12-11 19:24:02


Zobacz też: Ekstraklasa

Sandecja 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Piast Gliwice
2:3
Raków Częstochowa
25.07.2021
15:00
Śląsk Wrocław
2:2
Warta Poznań
25.07.2021
17:30
Pogoń Szczecin
2:0
Górnik Zabrze
25.07.2021
20:00
Wisła Kraków
3:0
Zagłębie Lubin
26.07.2021
18:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny