Drapieżne derby dla lidera (foto/video)

Na inaugurację  rundy wiosennej w Biskupicach k/Iwanowic  znów pojedynek  "drapieżnych rywali", a mianowicie Orła Iwanowice z Sokołem Kocmyrzów. Był to mecz drużyn pretendujących do walki o awans do IV ligi.

Po rundzie jesiennej obie drużyny dzieliły tylko dwa punkty, więc stawka była wysoka.

Gospodarze po wyjątkowo solidnym okresie przygotowawczym i wielu grach sparingowych zakończonych kilkudniowym zgrupowaniem, natomiast goście trochę okrojeni z podstawowych zawodników, którzy zmienili barwy klubowe w przerwie zimowej i co najważniejsze to po rezygnacji trenera Krystiana Pacia, którego rolę przejął grający w Sokole kapitan Mateusz Hałat.

Niedzielne słoneczne popołudnie sprzyjało rozegraniu spotkania na wysokim szczeblu co miało odzwierciedlenie na trybunach, na których zasiadło ponad 150 spragnionych emocji piłkarskich kibiców obu drużyn. Pomimo długiej zimy gospodarzom obiektu udało się przygotować murawę do rozgrywek.

Pierwsze minuty jak zwykle po takiej przerwie nie należały do najciekawszych, ale to gospodarze jako pierwsi stworzyli groźną akcje pod bramką przyjezdnych. W kolejnych minutach gra toczyła się w środkowej części boiska ze sporadycznymi sytuacjami w okolicach pola karnego obu zespołów. W 30 minucie atak przypuścili goście i zrobili trochę zamieszania pod bramką Orła. Po tym zrywie do głosu doszli podopieczni Marka Bojko, którzy w przeciągu kilkunastu minut stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką gości, lecz żadna z nich nie zakończyła się zdobyciem gola. Do szatni obie drużyny schodziły z pustym kontem bramkowym.

W drugą część spotkania lepiej weszli zawodnicy Orła Iwanowice i już w 48 minucie po dośrodkowaniu Banaszka i zamieszaniu w polu karnym, Waś czubkiem buta wepchnął futbolówkę do siatki. Strzelona bramka dodała pikanterii spotkaniu. Pomimo prób szybkiego odrobienia strat przez Sokoła to niesieni dopingiem gospodarze podwyższali jeszcze prowadzenie. Co prawda  kilka kolejnych dogodnych sytuacji nie przyniosło efektu, a chyba najlepszą zmarnował strzelec pierwszej bramki – Waś, który wykorzystując niepewną obronę Zawrzykraja przejął piłkę w polu karnym, położył bramkarza na murawie i mijając go minimalnie chybił tuż obok słupka. W 67 minucie idealnym dograniem popisał się Prochownik, który wypuścił w uliczkę Świerka, a ten omijając bramkarza Sokoła wpakował piłkę do bramki po raz drugi. Ten gol trochę już ustawił mecz, lecz Sokół nie odpuszczał i kilkukrotnie postraszył gospodarzy. W tym czasie po strzale głową Leśki, Zawartkę jeszcze uratowała poprzeczka. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 2:0 wybita piłka do przodu przez Płatka trafiła na głowę jednego z obrońców gości. Ten niefortunnie przedłużył ją do Prochownika, który lekkim muśnięciem podał do Banaszka. Ten z kolei przelobował wychodzącego z bramki Zawrzykraja, lecz piłka trafiła w poprzeczkę, a po odbiciu Prochownik upadając na murawę musnął piłkę kierując ją po raz drugi do Banaszka, który już drugiej szansy nie zmarnował i ustalił wynik meczu na 3:0.

Ostatecznie zasłużone zwycięstwo Orła Iwanowice, który z perspektywy całego spotkania był zespołem lepszym i lepiej przygotowanym motorycznie do tego meczu.  Po tym spotkaniu Orzeł Iwanowice jest samotnym liderem mającym na koncie 31 punktów, gdyż kolejni groźni rywale przełożyli swoje pierwsze wiosenne mecze na inne terminy.