facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Kmita rozstał się z trenerem

Kmita rozstał się z trenerem

Nie będzie finiszu rozgrywek z trenerem Wojciechem Pitułą w roli szkoleniowca piątoligowego Kmity Zabierzów. Po dziewięciu miesiącach pracy, zarząd klubu wspólnie z Pitułą doszli do wniosku, że zespołowi potrzebny jest nowy impuls. 

Pituła, świeżo wówczas upieczony trener z licencją UEFA A - przejął zespół w lipcu ubiegłego roku po Marcinie Jałosze, który choć długo nie mógł wydostać zespołu z dolnych rejonów tabeli, to ostatecznie zakończył ubiegłoroczne rozgrywki na ósmym miejscu. Zatrudnienie Pituły miało zapobiec nerwowym chwilom w bieżącym sezonie. Niestety Kmita, mimo wielu spotkań w których optycznie sprawiał lepsze od rywali wrażenie, stwarzał więcej sytuacji - nie wieńczył tego punktami i jesień zakończył w strefie spadkowej. Wiosna, mimo sporych nadziei na poprawę wyników, wciąż przynosi same porażki. Po czwartej z nich, w derbach ze Świtem Krzeszowice postanowiono dokonać roszady. 

- Chciałbym gorąco podziękować całemu zespołowi za walkę i zaangażowanie przez cały okres naszej współpracy. Wiem o tym, że drużynę stać na znacznie wyższą lokatę. Niestety, mimo tego że w wielu meczach piłkarsko nie byliśmy słabsi od rywali, to brakowało nam tej przysłowiowej kropki nad i, co sprowadziło nas w dolne rejony tabeli. Drużyna jednak odpowiada za realizację założeń taktycznych, ja natomiast przed zarządem - za wyniki meczów. Wniosek nasuwa się sam. Moja praca w Kmicie w tym sezonie nie przynosi spodziewanych efektów i na tą chwilę najważniejsze jest, by drużyna utrzymała się w okręgówce. Lepiej dokonać zmiany już teraz, gdy jeszcze efekt nowej miotły może przełamać niemoc drużyny i wywindować ją w bezpieczne miejsce klasyfikacji. Dziękuję także zarządowi za godne warunki pracy i w dużej mierze także za klasę i profesjonalizm przy zakończeniu naszej współpracy - powiedział reporterowi Futbol-Małopolska Wojciech Pituła.Aktualizacja g.22:30:

Komunikat AP Kmita Zabierzów: Zarząd AP Kmita Zabierzów pragnie podziękować Wojciechowi Pitule za 9 miesięcy pełnej zaangażowania pracy na rzecz klubu, życząc powodzenia i sukcesów w dalszej pracy w roli trenera. Należy z całą stanowczością podkreślić, że podjęta decyzja była trudna, ale poparta wszechstronną analizą sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie drużyna.  

 

 

Źródło: własne

Dodano: 2018-04-23 21:12:21


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków II)

Kmita  zmiana trenera 

Komentarze


I Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Dąbski
:
Garbarnia Kraków
28.02.2020
19:30
Grębałowianka Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
28.02.2020
19:30
Cracovia Kraków
:
Hutnik Kraków
28.02.2020
20:30
Wisła Kraków
:
Prokocim Kraków
28.02.2020
20:30
Wieczysta Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
28.02.2020
21:30
Strzelcy
:
Clepardia Kraków
28.02.2020
21:30