Cracovia z pierwszym zwycięstwem w sezonie! (foto)

W 1000. meczu w Ekstraklasie Pasy w końcu się przełamały i odniosły pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie.

W mecz lepiej weszli gospodarze, już w 8. minucie za sprawą Mateusza Wdowiaka objęli prowadzenie. Strzelec gola nie ukrywał po trafieniu radości, podobnie jak pozostali gracze Pasów. Trafienie to tylko rozochociło zawodników w biało-czerwonych koszulkach, do większej ilości akcji ofensywnych, co szybko poskutkowało drugim trafieniem. Ty razem na listę strzelców wpisał się Sergei Zenjov. Na tablicy wyników 2:0 dla Cracovii, zespół gra dobrą piłkę, mecz ogląda się bardzo przyjemnie, dużo na boisku się dzieje. Wisła Płock w pierwszej połowie stanowiła tylko tło dla poczynań Pasów.

Po zmianie stron kibice oczekiwali dalszej dominacji Cracovii, ale do głosu doszli Nafciarze, którym udało się zdobyć bramkę kontaktową w 50. min spotkania, a na listę strzelców wpisał się Karol Angielski. Z każdą minutą spotkanie stawało się bardziej wyrównane, co mogło skończyć się remisem, a nawet porażką Gospodarzy. Na szczęście dla Cracovii 84. minucie kropkę nad i postawił Mateusz Wdowiak, strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu. Tym samym ustalił wynik spotkania, a co ważniejsze zapewnił pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie drużynie Pasów i uświetnił jubileusz z okazji 1000. spotkania w Ekstraklasie.

Cracovia – Wisła Płock 3:1 (2:0)
Wdowiak 8’, 84’, Zenjov 19’ – Angielski 50’

Żółte kartki: Varela, Warcholak
Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Cracovia: Gostomski – Rapa, Datković (80’ Dytiatiev), Helik, Diego Ferraresso – Gol, Dimun – Zenjov, Budziński, Wdowiak (90+3’ Dąbrowski) – Piszczek (72’ Strózik)

Wisła Płock: Zapytowski – Uryga, Dźwigała (68’ Stefańczyk), Łasicki, Warcholak  – Furman, Szymański (56’ Rasak) – Łukowski, Stilić, Varela (46’ Angielski) – Ricardinho

Źródło: Waldemar Ignaciuk

Dodano: 2018-09-24 10:58:25