Hat-trick Koselaka. Pewne zwycięstwo Węgrzc (foto)

W sobotnie przedpołudnie do podkrakowskich Węgrzc zawitał Świt Krzeszowice. Szybkie spojrzenie na tabelę i w roli faworyta stawiano zespół TS Węgrzce. Jednak chwila analizy ukazała, że Świt wcale tanio skóry może nie sprzedać. Wszystkie siedem punktów zawodnicy z Krzeszowic w tym sezonie zdobyli na boiskach rywali a dodatkowo przystępowali do meczu podbudowani wysokim zwycięstwem w pucharze z Sokołem Kocmyrzów 6:3.

Spotkanie lepiej ułożyło się dla gości, którzy po problematycznym rzucie karnym objęli w tym meczu prowadzenie. Zdaniem głównego rozjemcy zawodów Kowalczyk w walce o piłkę z Grzegorzem Krzysiakiem przekroczył przepisy i decyzja o przyznaniu gościom karnego była nieodwołalna. Rzut karny na bramkę zamienił Dawid Zgoda i sensacyjnie już na początku meczu Świt objął prowadzenie.

Gospodarze próbowali dość szybko wyrównać stan meczu, ale w pierwszych fragmentach więcej było gry w środkowej strefie boiska a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W dwudziestej minucie znowu w roli głównej wystąpił Kowalczyk- tym razem w polu karnym gości to on został sfaulowany i sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał punkt na jedenastym metrze. Do piłki podszedł Dawid Witko i pewnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania.

Z upływem czasu Węgrzce odzyskiwały kontrolę nad meczem i narzuciły swój rytm gry. Po upływie pół godziny pierwszej połowy, dobrze pokazał się Witko, który uruchomił podaniem Koselaka, ale ten w sytuacji sam na sam musiał uznać wyższość Roberta Maciejowskiego.

Chwilę później podopieczni Kamila Mrózka dopięli swego. W zamieszaniu przed polem karnym Świtu najprzytomniej zachował się Witko i mocnym strzałem dał swojemu zespołowi zasłużone prowadzenie w tym spotkaniu. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie i gospodarze mogli schodzić do szatni z poczuciem dobrze wykonanej pracy. Odrobili stratę bramkową i zdołali jeszcze wyjść na prowadzenie.

Tuz po wznowieniu drugiej połowy piłkę na lewej stronie dostał Krzysztof Koselak, tym razem zachował więcej zimnej krwi i w sytuacji sam na sam podwyższył prowadzenie Węgrzc. Ładnym techniczny strzał po długim słupku obok interweniującego bramkarza z Krzeszowic.

Dwubramkowe prowadzenie trochę podłamało piłkarzy Świtu, którzy nie do końca mogli się odnaleźć w nowych realiach. W pięćdziesiątej trzeciej minucie przeprowadzili jednak groźną kontrę, która mogła zakończyć się bramką. Krzysiak uruchomił Dąbka, który zamieszał obrońcami w polu karnym, ale jego strzał zdołał sparować nad poprzeczkę Dykas.

Tuż po upływie godziny gry, gospodarze wykonywali rzut rożny, mocne dośrodkowanie i zgranie piłki do niepilnowanego Jakuba Kowalczyka i piękny strzał z półobrotu z pierwszej piłki znalazł drogę do bramki Świtu.

Zwiększenie przewagi do trzech bramek spowodowało, że w szeregach gospodarzy zapanowało nadmierne rozluźnienie, który mogło się skończyć stratą bramki chwilę później. Dobrą okazję zmarnował Rafał Cyganik, który obsłużony został dokładnym podaniem w okolicach dziesiątego metra, ale zamiast strzelać to podał piłkę wprost w ręce bramkarza.

Niewykorzystane sytuację się mszczą i o tym przekonali się piłkarze z Krzeszowic na piętnaście minut przed końcem meczu. Składna akcja miejscowych, którą rozpoczął Gagat zagrywając do Łucarza, ten minął zwodem obrońcę Świtu i wyłożył piłkę do nabiegającego Koselaka, który strzałem na krótki słupek podwyższył prowadzenie Węgrzc na 5:1!

Zapowiadało się na pogrom, którego nikt przed meczem raczej nie zakładał. Owszem miejscowi sympatycy liczyli na trzy oczka ich ulubieńców, ale nikt nie spodziewał się tak okazałego prowadzenia na kwadrans przed końcem.

W grze miejscowych nadal można było zauważyć rozluźnienie i prokurowanie groźnych sytuacji pod własną bramką, przytomne interwencję Dykasa, lub brak precyzji w wykonaniu gości powodował, że wynik wciąż nie ulegał zmianie.

Na dziesięć minut przed końcem prawą stroną urwał się Krzysiak i wrzucił piłkę wprost na głowę Dąbka. Kapitan Świtu mocnym strzałem głową nie dał szans ofiarnie interweniującemu bramkarzowi i zmniejszył rozmiary porażki do stanu 5:2.

Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do gospodarzy. W osiemdziesiątej piątej minucie rzut rożny wykonywał Łukasz Kowalczyk, który dokładnie zacentrował na głowę Kuby Kowalczyka a ten strącił ją na trzeci metr, gdzie czekał już zupełnie niepilnowany Koselak dostawiając nogę, kompletując w tym meczu 'hat tricka' oraz ustalając wynik pojedynku na 6:2.

Klasa Okręgowa (Kraków II), 29.09.2018, Godz. 11:00
TS Węgrzce - Świt Krzeszowice 6:2 (2:1)
Witko 19 (k), 39, Koselak 46, 74, 85, J.Kowalczyk 63 - Zgoda 6(k)

Sędziował: Grzegorz Jabłoński