Sokół nowym liderem okręgówki! (foto)

W ważnym meczu drużyn aspirujących do awansu do IV ligi, Sokół Kocmyrzów zasłużenie ograł Proszowiankę 2-0. Pierwsza część spotkania była mało interesująca, a gra głównie toczyła się w środku pola, obie drużyny nastawiły się na obronę własnej bramki i koncentrowały się na tym, by nie popełnić żadnego błędu. Jedyną godną odnotowania sytuacją było uderzenie z dystansu M. Przeniosły, które sprawiło sporo kłopotów Kipkowi. Obraz w drugiej odsłonie niewiele się zmienił aż do 56 minuty, kiedy w polu karnym ręką piłkę zagrał Woźniak, a Targosz pewnie wykorzystał jedenastkę. Goście musieli zaatakować, ale wyraźnie nie mieli pomysłu na grę, ich akcje były chaotyczne i urywały się przed polem karnym gospodarzy. W 66 minucie drugą bramkę dla miejscowych zdobył głową, po rzucie rożnym Zimny w zasadzie zamykając sprawę zwycięstwa w tym meczu. W tej odsłonie Proszowianka praktycznie nie stworzyła ani jednej klarownej sytuacji bramkowej, za to gospodarze mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, w 50 minucie ładnie uderzał Hałat, w 58-ej obok bramki Targosz, w 77 minuce stuprocentowej okazji nie wykorzystał Hałat, uderzając nad celem, a w 80 minucie, jego tym razem celny strzał w ładnym stylu wybronił Zawartka. Sokół powiększył przewagę nad Proszowianką do 3 pkt, mając jeszcze dodatkowo zaległy mecz z Grębałowianką.