Sandecja z kompletem punktów

W spotkaniu 15. kolejki Fortuna 1 Ligi "Biało-czarni" pokonali Wigry Suwałki, 2-0. Trafienia dla ekipy pod wodzą Tomasza Kafarskiego zanotowali Damian Chmiel i Dawid Flaszka.

Pierwsze chwile spotkania to typowe wzajemne "badanie się" - piłka rzadko opuszczała środkową strefę boiska, a jeśli już, to tylko w celu podania do bramkarza. Na celny strzał na bramkę czekaliśmy do 12. minuty, wówczas szczęścia z 25. metra spróbował Mackiewicz, ale futbolówkę wyłapał Kozioł. Po 180 sekundach z dystansu ponad poprzeczkę wycelował Piter-Bučko.

Drugi kwadrans zaczął się dla sądeczan najlepiej, jak to możliwe. Po rzucie wolnym Małkowskiego nastąpił wielki chaos w polu karnym, który potężnym wolejem z prawej nogi na 12. metrze z prawej strony wykorzystał i na bramkę zamienił Chmiel. Był to moment, który rozpoczął delikatną przewagę w grze Sandecji. Na kolejną szansę czekaliśmy do 27. minuty; wówczas Małkowski pokusił się o próbę z 20. metra przy prawym słupku, tym razem jednak Węglarz pewnie bronił.

Od 30. minuty coraz częściej agresywnym pressingiem naszych zawodników próbowali zaskoczyć suwalczanie. Ciekawsze ataki były jednak nadal po stronie podopiecznych Tomasza Kafarskiego. Sporo niebezpieczeństwa pod bramką Wigier stworzyło górne podanie od Małkowskiego z prawej strony w stronę Kałahura, ten w polu karnym nie był w stanie zamienić strzału wślizgiem na drugą bramkę dla swojego zespołu. Pod koniec pierwszej połowy Chmiel zmarnował analogiczną sytuację do tej bramkowej.

W drugiej połowie pierwsi sygnał do ataku dali goście; w 48. minucie Sabiłło próbował pokonać Kozioła uderzeniem z ostrego kąta, ale nasz bramkarz ponownie zachował czujność i pewnie wybił piłkę na aut. Stare porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tak było właśnie w 50. minucie, kiedy to Chmiel zza pola karnego zmusił do niepewnej interwencji Węglarza, a na 6. metrze futbolówkę do siatki dobił pewnie Flaszka. Było to pierwsze trafienie zawodnika z numerem 10 w naszych barwach. Po 9 minutach mogło być już 3-0; tym razem gola nie zdobył Piter-Bučko, który otrzymał świetne podanie z prawej strony od Małkowskiego, jego zamiary wyprzedził bramkarz Wigier.

Kolejnych 15 minut rozpoczęło się od strzału Karbowego z prawej strony pola karnego, ponownie bez skutku. Po chwili Małkowski zmusił do obrony Węglarza. Nie trzeba było 120 sekund, a swojego drugiego gola zdobyłby Flaszka, który po podaniu z lewego skrzydła od Kasprzaka wyraźnie przestrzelił z woleja z najbliższej odległości. W 68. minucie dobrze rzut wolny wykonał Adamec, ale nie zaskoczył Kozioła, który pewnie stał w środku bramki i czekał na wyłapanie futbolówki.

W końcówce goście próbowali ataków mogących dać choćby honorowego gola, a sądeczanie skupili się na grze pozycyjnej i ewentualnych kontratakach. Momentami było z nich sporo zagrożenia dla suwalczan. Jednej z szans nie wykorzystał Klichowicz, który nie doszedł do piłki na linii pola bramkowego po zagraniu z prawej strony od Dudzica. Na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zawodnik z numerem 91 kopnął z 18. metra, ale po jego próbie usłyszeliśmy tylko jęk zawodu; futbolówka minęła lewy słupek bramki.

Sandecja Nowy Sącz - Wigry Suwałki 2-0 (1-0)

Chmiel 16, Flaszka 50.
Sandecja: Marek Kozioł - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko - Damian Chmiel (82 Bartłomiej Dudzic), Grzegorz Baran, Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak, Miłosz Kałahur - Dawid Flaszka (90 Radosław Kanach), Mariusz Gabrych (78 Mateusz Klichowicz).
Wigry: Damian Węglarz - Paweł Olszewski (72 Piotr Kwaśniewski), Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Wojciech Kuriata (56 Dawid Polkowski) - Adrian Piekarski, Kamil Sabiłło, Martin Adamec, Filip Karbowy, Karol Mackiewicz (77 Aron Stasiak) - Robert Bartczak.

Źródło: MKS Sandecja

Dodano: 2018-10-19 22:55:52