facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Myślenicka Liga Firm od podszewki czyli jak to wszystko się zaczęło?

Myślenicka Liga Firm od podszewki czyli jak to wszystko się zaczęło?

Niedawno zakończyła się pierwsza edycja Myślenickiej Ligi Firm. O przedstawienie jej początków i całego sezonu poprosiliśmy Kamila Żądło – jednego z organizatorów MLF. Zapraszamy do przeczytania artykułu nt. świetnej inicjatywy jaką jest Myślenicka Liga Firm. Startujemy!


MLF. Jak to się zaczęło?


Jest wtorek, zimno, deszcz mocno pada, ja pracuję, a tu telefon. Dzwoni jakiś nieznany numer. Słyszę: „Cześć. Tu Bartek Bylica. Kojarzę Cię z Twojego zaangażowania sportowego. Mam pewien pomysł i myślę, że razem moglibyśmy to bardzo dobrze zrealizować. Możemy się spotkać?” Bez chwili zastanowienia powiedziałem: „Czemu nie?”. Umówiliśmy spotkanie w jednej z myślenickich restauracji. Co usłyszałem? Liga Firm. Liga Firm w Myślenicach!


Coś czego jeszcze nie ma. Coś co da ludziom trochę odskoczni od codziennych obowiązków po pracy i da możliwość integracji i rywalizacji jednocześnie. Pierwsze myśli? Nawet przez chwilę nie przyszło mi do głowy, że może się nie udać!


Mówię do Bartka –„ Wchodzę w to!”.


Hurraopytmizm. I co dalej?


Zabraliśmy się za robienie strony internetowej, grafik, plakatów, ulotek. Jeżdżenie po firmach z ofertami. Pełni optymizmu wzięliśmy się do działania. W międzyczasie coraz częściej organizowaliśmy spotkania z różnymi ludźmi grającymi czy to w lidze firm w Krakowie, czy też z sędziami Myślenickiego Podokręgu Piłki Nożnej. Zbieraliśmy maksimum wiedzy na temat rozgrywek, turniejów, jak to wszystko powinno wyglądać. Chcieliśmy być najlepsi. Zrobiliśmy też ofertę sponsorską. Co mogliśmy zaoferować sponsorom za swój wkład w naszą ligę? Zakupiliśmy banery reklamowe, które każdorazowo były wywieszane na ogrodzeniu boiska na Zarabiu, ponadto na każdym filmiku ze skrótami meczu przewijały się nazwy firm sponsorskich. Promowaliśmy te firmy na portalach społecznościowych typu Facebook oraz na naszej stronie. Na początku więcej mieliśmy sponsorów niż zespołów biorących udział.

 

Czy to już wszystko?...


Dalej myślimy czego jeszcze nie mamy?


Oprawa medialna. Bartek musimy mieć dobrych kamerzystów i nagrywać skróty meczów. Wybierać najpiękniejszą bramkę kolejki i interwencje. Z czasem wyróżniana była też akcja kolejki. Najładniejsza bramka kolejki nagradzana była to voucherem na pizzę do Pizzerii Toscania, czy też karnetem na siłownię 4fit. Wybierając firmę, która obsłuży nas medialnie nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Musi to być Piotr Kwiecień i Jego Futmal. Dzięki temu mamy piękne, nawet 10-cio minutowe skróty meczów.


Fajnie było siąść na spokojnie w poniedziałek i oglądnąć sobie swoje poczynania. Mówię też z perspektywy gracza bo reprezentowałem jako organizator zespół Euforii. Dobrze - filmy mamy. Pasowało by mieć też jakieś piękne zdjęcia.


Na początku w pierwszej kolejce robił je Łukasz Miętka. Naprawdę profesjonalista. Od drugiej kolejki powiedziałbym, że ktoś z jeszcze większym doświadczeniem, bo nikt inny jak redaktor sportowy portalu Futmal i KMY. Niezawodny na myślenickiej arenie Paweł Biela.


Za co serdecznie kolejny raz Wam wszystkim dziękujemy!

 

To jeszcze nie koniec?!...


Po 5 miesiącach naprawdę ciężkiej pracy nad regulaminem, znalezieniem sposobu na wytyczenie boisk (bo przecież nie mamy tak łatwo jak w Krakowie - tam jest balon - przychodzisz i grasz).Tutaj mieliśmy troszkę główkowania nad znalezieniem najlepszego sposobu. Udało się. Wszystko mieliśmy już dopięte. Patrzymy na listę zgłoszeń, a tu dopiero 5 drużyn… Szczerze powiedziawszy myśleliśmy, że zainteresowanie będzie większe.


Więc znów za telefony. Ciągłe telefony i duży wkład pracy w pozyskanie kolejnych drużyn. 18 kwietnia. Termin w którym pierwotnie chcieliśmy ruszyć z rozgrywkami. A tu dopiero zapisuje się nam 5-ta drużyna.


Chwile zwątpienia. „Bartek - nie wiem czy to się uda?!” Rzutem na taśmę 7 maja kompletujemy ósmą drużynę i zaczynamy nasze rozgrywki!

 

Jest – to rzeczywiście się nam udało!


Dzień 10 maja 2018 roku wpisał się w historię miasta Myślenice, ponieważ właśnie tego dnia ruszyła pierwsza edycja Myślenickiej Ligi Firm. Czegoś czego w tym mieście jeszcze nie było. Dlatego pozwolę sobie nazwać ten dzień jako DZIEŃ HISTORYCZNY dla firmowej piłki nożnej w naszej okolicy. Piękna sportowa rywalizacja, dron latający i kręcący skrót z góry, dwie kamery Futmal, fotograf, sędziowie i rzecz jasna zawodnicy.


Pierwszy gwizdek i wszystko się zaczęło. Tak kolejka po kolejce uciekał tydzień za tygodniem, a my co czwartek spotykaliśmy się na Zarabiu od godziny 20:00, aby rozegrać swój kolejny mecz systemem 2x 25 minut.

 

Kolejka za kolejką i to już finisz!


Po 14-stu tygodniach zaciętej, sportowej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzcę rozgrywek, którym został Polplast Myślenice. Na myślenickiej firmowej arenie sportowej okazali się bezkonkurencyjną ekipą, wygrywając 13 z 14 swoich meczy.


Na drugiej pozycji uplasowała się Euforia, a na trzecim zespół Pod Blachą. Najlepszym bramkarzem całej ligi okazał się Janusz Kozioł który swoimi niesamowitymi interwencjami urzekł organizatorów oraz reporterów Futmal. Najlepszym strzelcem został Emil Bałucki z Polplastu, strzelając 28 bramek w 14 meczach! Z kolei najlepszym zawodnikiem został Karol Rak z drużyny Petrus Travel. Niesamowite akcje tego zawodnika i tytuł vice króla strzelców nie pozostawiał złudzeń co do tego, że musi zostać najlepszym zawodnikiem turnieju.

 

Podsumowanie I edycji MLF


29 listopada 2018 roku. Zakończenie rozgrywek zorganizowane w restauracji Il Camino w Myślenicach. Część oficjalna przebiegła szybko. Rozdanie nagród, wspólne zdjęcie. Okazałe puchary i nagrody powędrowały do najlepszych trzech zespołów, nagrody indywidualne też zostały rozdane, a każda z drużyn niezależnie od miejsca zajętego w lidze otrzymała puchar za udział i.... kurtyna. To co było dalej zostaje już dla nas :)


Chcielibyśmy z tego miejsca podziękować każdej drużynie za zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni. Bo to przecież pierwsza edycja i sami nie wiedzieliśmy, jak to tak naprawdę będzie. Złapaliśmy już trochę doświadczenia, wiemy co poprawić na przyszłość, aby nasze rozgrywki stały się dla Was jeszcze bardziej atrakcyjne.


Podziękowania lecą też do reporterów Futmal, Pawła Bieli, Łukasza Miętki, Piotra Stanka, Larysy Domanus - Pazdan, Burmistrza Miasta i Gmina Myślenice Jarosława Szlachetki oraz naszych sponsorów - firm:


BarOn Pub z Konsolami i Planszówkami Kraków, Tartak Bysina, MTB Group, 4fit, Firma MAT, Grafihaft, Arrant, Firma Budowlana Słowik, Pizzeria Toscana, Sala Weselna Euforia.


Czy to koniec?!


Jeden etap się skończył. Teraz czas na kolejny. Do zobaczenia na kolejnej – II edycji Myślenickiej Ligi Firm! Zapraszamy zespoły do udziału! Z piłkarskim pozdrowieniem.

Kamil Żądło

Wspomnień i relacji wysłuchał Paweł Biela.

 

 

 


Źródło: Paweł Biela

Dodano: 2018-12-06 10:30:29


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Myślenicka Liga Firm

MLF  Myślenicka Liga Firm 

Komentarze


II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Wierzbowianka II Wierzbno
:
AZS AGH Kraków
22.01.2020
21:15

I Liga Futsalu, gr. południowa

AZS UMCS Lublin
:
FC Siemianowice Śląskie
25.01.2020
 
Futsal Team Brzeg
:
Górnik Polkowice
25.01.2020
 
Marfarbex Busko Zdrój
:
Heiro Rzeszów
25.01.2020
18:00

II Liga Futsalu, gr. małopolsko-świętokrzyska

Sparta Spytkowice
:
Unia Tarnów
25.01.2020
 
AZS UEK Kraków
:
BSF Busko Zdrój
25.01.2020
 
UKS Pińczów
:
Futsal II Nowiny
25.01.2020
 

I Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Strzelcy
:
Wieczysta Kraków
24.01.2020
19:30
Clepardia Kraków
:
Grębałowianka Kraków
24.01.2020
19:30
Prokocim Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
24.01.2020
20:30
Wisła Kraków
:
Dąbski
24.01.2020
20:30
Hutnik Kraków
:
Garbarnia Kraków
24.01.2020
21:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Cracovia Kraków
24.01.2020
21:30