facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Makuszewski: Chcemy powalczyć o czwartą ligę

Makuszewski: Chcemy powalczyć o czwartą ligę

Zapraszamy do wywiadu z niedawno wybranym, nowym Prezesem Sokoła Kocmyrzów Panem Grzegorzem Makuszewskim. Przybliży nam zespół z Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, opowie o realnych szansach na awans do czwartej ligi, oraz zdradzi skąd tak fantastyczna runda w wykonaniu  zespołu. Przypomnijmy, że Sokół jest samodzielnym liderem krakowskiej KO1.

 

 

- Witam serdecznie Prezesa. Proszę mi zdardzić skąd taki progres w drużynie Sokoła? Jesteście liderem ze sporym dorobkiem punktowym.
 
- Witam, za nami bardzo udana runda jesienna. Progres na pewno wziął się stąd, że utrzymaliśmy trzon drużyny, której udało się (choć nie bez problemu) w poprzednim sezonie utrzymać w klasie okręgowej, a  wraz z pojawieniem się trenera Roberta Czopka do klubu udało się dołączyć kilku nowych zawodników, którzy podnieśli jej poziom sportowy. Mamy teraz bardzo fajną, dobrze poukładaną drużynę mogącą walczyć o pierwsze miejsce w lidze i świetnego fachowca na stanowisku trenera, którego praca przyniosła rezultaty tak szybko. Skończyliśmy rundę jako lider mając 5 punktów przewagi i tylko jedno przegrane spotkanie co daje bardzo dobrą bazę na rundę wiosenną.
 
- Który mecz Pana zdaniem był w wykonaniu drużyny najlepszy, najbardziej zapadł w pamięć?
 
- Meczem, który najbardziej zapadł mi w pamięci był mecz z Grębałowianką, mecz ten pierwotnie miał być pierwszą rundą rozgrywek ale przez Puchar Wójta, który organizowaliśmy, został przełożony na  koniec jesieni. Dzięki czemu jak się okazało spotkały się dwie najlepsze drużyny rundy, a my pokazaliśmy, że nie przypadkowo jesteśmy o tą jedną pozycję wyżej. Mecz stał na dobrym poziomie i niczego w nim nie brakowało. Do tego kibice stworzyli fantastyczną atmosferę jakiej jeszcze w Kocmyrzowie nie było tworząc przez to wspaniałą oprawę meczową.
 
- Jak Pan ocenia nowego trenera Roberta Czopka, który objął drużynę przed tą rundą?
 
- Trenera oceniamy zazywczaj po wynikach, u nas te wyniki mówią same za siebie, więc i ocena jest bardzo wysoka. Trzeba też pamiętać że trener Czopek przychodził do nas w trudnym momencie, a w trzy tygodnie stworzył druzynę, która w rundzie jesiennej doznała tylko jednej porażki i za to mu bardzo dziękujemy. Teraz pod jego wodzą zawodnicy przepracują okres przygotowawczy, bo jak wiemy runda rewanżowa jest zawsze trudniejsza. Dlatego tym bardziej liczymy na jego umiejętności, doświadczenie i bardzo obszerną wiedzę. 
 
- W zespole doszło w tym sezonie do sporych zmian kadrowych, przyszli nowi zawodnicy umiejący grać w piłkę. Na jakich zasadach klub sprowadza takich piłkarzy?
 
- Są z nami zawodnicy, którzy przyszli na zasadzie transferu definitywnego, a także kilku zawodników wypożyczonych z innych zespołów. Każdy z nich chce podnosić swój poziom sportowy dlatego ufając trenerowi, że w naszym klubie jest to możliwe, chcą się tutaj dalej rozwijać. To trener przede wszystkim dobrał i namówił do gry tych zawodników więc ciężko mówić tu o zasadach sprowadzania z naszej strony.
 
- W poprzednim sezonie jak pamiętamy... Sokół miał również bardzo udaną jesień, natomiast o wiośnie lepiej nie mówić. Rozumiem, że w tym sezonie nie zakładacie takiego scenariusza?
 
- Oczywiście, że nie zakładamy takiego scenariusza. Nie po to zbudowaliśmy solidną ustabilizowaną kadrę żeby teraz odpuszczać na wiosnę. Niestety mamy w pamięci wiosnę zeszłego roku choć i tam trzeba docenić postawę wszystkich chłopaków, którzy niejednokrotnie w zaledwie 11 (a czasem 10) rozgrywali spotkania i w każdym dawali z siebie wszystko. A było to pokłosiem tego, że w styczniu klub stał na krawędzi upadku seniorskiego grania w Kocmyrzowie. Ówczesnemu prezesowi udało się pokonać wszystkie przeciwności i w rundzie wiosennej stworzyć drużynę, której kadra liczyla zaledwie 13 zawodników. "Gaszeniem tegoż pożaru" zajął się nasz kapitan, a zarazem także trener, który miał zrobić wszystko żeby w okręgówce pozostać. Wtedy jeszcze jako wierny kibic obserwowałem, że w każdym meczu drużyna pod jego wodzą robi co tylko może, żeby zdobyć choć jeden cenny punkt, ale niestety brakowało albo szczęścia albo zawodnika, który mógłby wejść za kontuzjowanego kolegę. Już wtedy zacząłem powoli działać, żeby to zmienić i na ostatnie kolejki udało się dokooptować trzech niezrzeszonych zawodników i zdobyć parę oczek. Dzięki tym staraniom udało się nie tylko utzymać w lidze ale pobudzić także innych ludzi do większego działania na rzecz klubu co w tym momenicie przekłada sie na nowe struktury zarządzające i pomagające budować bardzo dobre, na tą chwilę, wyniki sportowe.
 
- Czy w klubie rozmawialiście Państwo już na temat możliwości awansu? Zajmujecie miejsce, które do takich rozmów skłania.
 
- Na razie chcemy się skupić na jak najlepszym przygotowaniu drużyny do rundy wiosennej, za plecami w tabeli jest Grębałowianka i Proszowianka, które na pewno nie odpuszczą i będą walczyć o pierwsze miejsce do samego końca. Oczywiście pracujemy nad tym aby w razie zajęcia przez zespół miejsca dającego awans, dać mozliwość tym chłopakom gry na IV ligowym szczeblu.
 
- Wiadomo, że czwarta liga wiąże się z wyższym poziomem sportowym, ale także większym finansowaniem klubu. Czy klub jest na to gotowy?
 
- Na ten moment mogę powiedzieć tylko tyle: Tak, chcemy powalczyć o awans w rundzie wiosennej, a zarazem obliguje nas to do wytężonej pracy aby do Kocmyrzowa przyciągnąć więcej ludzi mogących pomóc nam ten cel osiągnąć. 


Źródło: Rozmawiał: Sebastian Gratkowski (Gradinho)

Dodano: 2019-01-23 21:01:40


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków I)

Sokół Kocmyrzów  wywiad  Makuszewski 

Komentarze