facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Stolarz: W mojej piersi zawsze będzie biło biało-niebieskie serce

Stolarz: W mojej piersi zawsze będzie biło biało-niebieskie serce

Zapraszam do wywiadu z Michałem Stolarzem. Osobą znaną w małopolskim świecie futbolu, jednakże trochę zapomnianą. Byłym zawodnikiem Hutnika Kraków a także klubów takich jak: Stomil Olsztyn, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Piast Gliwice czy też ŁKS Łódź.

 

 

Reprezentantem Polski kadry juniorskiej, jak również kadry olimpijskiej prowadzonej przez Pawła Janasa. Zawodnikiem z liczbą 130 spotkań rozegranych na poziomie ekstraklasy... można by pisać wiele..Co dziś robi Michał, osoba o której po części piłkarski świat zapomniał, czy dalej zajmuje się sportem, jak wygląda codzienne życie popularnego "Stolika".

 
- Cześć Michał, co u Ciebie słychać, jak dziś wygląda u Ciebie życie codzienne i sportowe?

- Pytasz co u mnie – no cóż, po zakończeniu czynnego uprawiania piłki nożnej, które miało swój finał w klasie okręgowej w Nadwiślanie Kraków w wieku 40 lat, zasiadłem w wygodnym fotelu, w ciepłych, miękkich pantoflach i z zimnym piwkiem w ręku oglądam w telewizji polską ekstraklasę (śmiech). A teraz tak na poważnie. Ożeniłem się mając 31 lat. Następnie na świat przyszedł mój syn Oskar (10 lat), a rok później pojawiły się moje córki (bliźniaczki) Wiktoria i Oliwia (9 lat). Obecnie razem z kolegami z boiska Pawłem Dudkiem oraz Robertem Ziętarą pracuję w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Moje życie podzielone jest na pracę, oraz na opiekę nad moimi dziećmi. Pracuje w nocy a moja żona w ciągu dnia, dlatego część domowych obowiązków spada na mnie (zupę pomidorową opanowałem już do perfekcji (śmiech). Natomiast jeśli chodzi o sport, to od lat jestem związany z drużyną oldbojów Hutnika. Jak tylko zdrowie i czas pozwala to zabieram zawieszone na kołku buty i jadę na mecz trochę się poruszać.

- Mówiąc dziś "Michał Stolarz" - osoby wtajemniczone w futbol, odpowiadają najczęściej "jeden z najzdolniejszych polskich piłkarzy z rocznika 1977". Jak się do tego odniesiesz?

- Miło to słyszeć, że ktoś wtedy jak i dziś tak mnie postrzega a zarazem trochę przykro, że nie udało mi się osiągnąć w piłce nożnej o wiele więcej. W sporcie ważne są nie tylko umiejętności ale i szczęście – i tego drugiego mi zabrakło.

- Mając zaledwie siedemnaście lat zadebiutowałeś w seniorskiej piłce w barwach Hutnika Kraków. Jak dziś to wspominasz? Pamiętasz odczucia towarzyszące? Wtedy byłeś młodym chłopakiem, który został rzucony na głeboką wodę.
 
- Tak, pamiętam – było to na wyjeździe z Miliarderem Pniewy. Ówczesny trener Piotr Kocąb wpuścił mnie na ostatnie 20 minut i mało brakowało abym strzelił bramkę. Piłka wylądowała na poprzeczce, zremisowaliśmy 1:1. Na pierwszą bramkę strzeloną w ekstraklasie musiałem poczekać do mojego trzeciego występu z Pogonią Szczecin. Bramki Pogoni bronił wtedy Radosław Majdan. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

- W młodym wieku odniosłeś swoje pierwsze sukcesy piłkarskie, zdobywając z Hutnikiem dwa razy mistrzostwo Polski juniorów. Hutnik miał wtedy najzdolniejszą młodzież w Polsce, lecz drogi zawodników rozeszły się. Opowiedz coś o tamtych czasach.

- W tamtych latach oprócz świetnej gry pierwszej drużyny w I lidze, klub był znany z bardzo dobrej pracy z młodzieżą, co właśnie zaowocowało 2 tytułami Mistrza Polski juniorów w 1993 roku i 1994 roku. Głównym autorem sukcesu był śp. Aleksander Hradecki – koordynator do spraw młodzieżowych oraz trenerzy: Kmita, Kocoń, Surówka, Pest, Bielenda, śp. Strojny, Duda, Ciućmański, Orłowski, Nowotnik, śp. Mirek, śp. Gajewski. Kilku z nas trafiło do pierwszej drużyny i zadebiutowało w I lidze. Należy tu wymienić takie nazwiska jak: Ziółkowski, Rajtar, Bernas, śp. Latos, Kwieciński, Sosin. Niektórzy zostali wypożyczeni do drugiej ligi (W.Gruchała, Janusz, Kusia, Kapusta, Kędziak, Ślazyk oraz mój brat Maciej Stolarz) lub niższych lig.
 
- Seniorska drużyna Hutnika w tamtym czasie odnosiła swoje największe sukcesy występując w Pucharze UEFA. Graliście wtedy z Chazri Bukowna Baku, Sigmą Ołomuniec czy też AS Monaco. Sezon pucharowy zakończył się jednak fatalnie dla klubu, spadliście wtedy z ligi. Czym to było spowodowane? Z nieba do piekła można powiedzieć.

- Rzeczywiście tak było – wspominając tamte lata można powiedzieć, że Hutnik odniósł historyczny sukces bo trzecie miejsce w lidze, dalej był występ w Pucharze UEFA. W latach 90-tych Hutnik uznawany był w Polsce za jedną z lepiej grających techniczną piłkę drużynę. W połowie lat 90-tych nastąpiły w klubie zmiany. Nowy sztab szkoleniowy zakończył współpracę z wieloma utalentowanymi młodymi piłkarzami (między innymi z Grzegorzem Krupą), wychowankami klubu, którzy zdobywali mistrzowskie tytuły. Zostałem ja, Ziółkowski i Sosin. Na ich miejsce ściągnięto piłkarzy z całej Polski. Hutnik grał ciężką, fizyczną, siłową piłkę ale i tak to nie wystarczyło by utrzymać się w I lidze. I jak to powiedziałeś „z nieba do piekła” - z I do II ligi a potem nastąpiły spadki do niższych lig.

- Jak Ty sam wspominasz tą piękną przygodę pucharową, którą do dziś wspominają kibice nie tylko w Krakowie? Strzeliłeś z Sigmą bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego, którą pamięta się także do dziś dnia!

- Na pewno byłem bardzo przejęty tym występem. Byłem młodym zawodnikiem miałem wtedy 19 lat a stałem się częścią drużyny – drużyny, która miała okazje grać w Pucharach. Szkoda, bo gdybyśmy mieli trochę więcej szczęścia to ta przygoda mogła potrwać trochę dłużej. Dwumecz z  AS Monaco – pechowa porażka w końcówce pierwszego meczu. W drugim meczu sędzia mógł podyktować dla nas drugiego karnego i usunąć z boiska bramkarza Bartheza, wtedy mogłoby się to dla nas lepiej potoczyć. Bramki z kornera są rzadkim zjawiskiem na stadionach. Udało mi się strzelić w mojej przygodzie z futbolem jeszcze 2 takie bramki jak z Sigmą Ołomuniec: w derbach Krakowa z Wawelem i zaraz po przejściu z Hutnika - dla Śląska Wrocław. Takie bramki strzelali śp. Deyna oraz Żurawski dla reprezentacji, czy też Wojciechowski w Katowicach.

- Po sezonie pucharowym Hutnik spadł z ligi jak wspominałem wcześniej. Następne lata to kolejne spadki zasłużonego klubu, który zatrzymał się wtedy na piątym poziomie rozgrywek. Ty obserwowałeś to już z innej perspektywy, nie będąc już piłkarzem Hutnika. Jak osoba związana z klubem, przechodząca przez wszystkie szczeble szkolenia odbierała taką sytuację?

- Każdy spadek do niższej ligi jest ogromnym rozgoryczeniem dla zawodnika. Cały sezon pracujesz na sukces drużyny, wkładasz w to całego siebie, całe swoje serce a na końcu są łzy – łzy porażki. Mnie też to spotkało jak spadliśmy z pierwszej do drugiej ligi – są to emocje, których raz doświadczyłem w trakcie mojej przygody z futbolem. Będąc już w innych klubach nadal sercem byłem w Hutniku cały czas śledziłem sytuację na Suchych Stawach. Bardzo bolesne było patrzeć jak ukochany klub w którym dorastałem, doskonaliłem swoją grę w piłkę, który ukształtował mnie jako piłkarza spada w lidze.

- Po udanych występach w barwach Hutnika, zainteresowanie Twoją osobą wzrosło. Grałeś kolejno w znanych polskich klubach jak choćby: Stomil Olsztyn, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, ŁKS Łódź, Pisast Gliwice... Opowiedz coś o tamtych czasach, zdradź jakąś ciekawostkę o której piłkarscy kibice nie wiedzą.

- W wieku 15 lat miałem możliwość wyjazdu do Włoch, do szkółki piłkarskiej Interu Mediolan. Kolejną taką szansę wyjazdu dostałem w wieku 17 lat do Belgii. Niestety w tych dwóch przypadkach moi rodzice nie wyrazili zgody na wyjazd zagraniczny. Następnie kiedy miałem 22 lata byłem na testach w austriackim Ried. Do tego transferu nie doszło ponieważ klub (Hutnik) – borykający się w tamtych czasach z problemami finansowymi wybrał lepszą finansowo propozycję złożoną przez Stomil Olsztyn. I tak wylądowałem w Olsztynie. Potem były jeszcze propozycje z ligi bułgarskiej (CSKA Sofia) oraz ligi tureckiej ale tymi ofertami to ja nie byłem zainteresowany.

- Pozwolę sobie sprawdzić Twoją pamieć wybierając jeden z ligowych meczów, czy pamiętasz jak ten mecz wyglądał.., Mianowicie. Był dzień 15.10.2000 roku, Śląsk po niezbyt udanym początku sezonu w Ekstraklasie miał rozegrać mecz z Wisłą Kraków we Wrocławiu. Wisła naszpikowana gwiazdami, Śląsk z młodą linią pomocy z Michałem Stolarzem na czele. Pamiętasz taki mecz?

- Jeśli mnie pamięć nie myli to chodzi Ci o mecz, w którym przegraliśmy 0:1. Wisła naszpikowana była zawodnikami z reprezentacji Polski. Graliśmy w tym meczu jak równy z równym. Miałem szansę na strzelenie bramki przy stanie 0:0. W Śląsku ja i Marcin Wasilewski, z którym przeszedłem z Suchych Stawów, a w Wiśle  koledzy, z którymi graliśmy w niebieskich barwach Hutnika: Moskal, M.Zając. W tym czasie trenerem Śląska był W. Łach, który z Hutnikiem zrobił awans w 1990 roku, a managerem klubu był śp. Janusz Wójcik – późniejszy trener zespołu.

- W którym z wyżej wymienoinych klubów spędzony czas najmilej wspominasz i dlaczego?

- Na pierwszym miejscu muszę wymienić Hutnika Kraków. Zacząłem grać na Suchych Stawach kiedy miałem 8 lat. Przeżyłem tam wiele pięknych chwil, dorastałem w nim. W mojej piersi zawsze będzie biło biało-niebieskie serce. Drugim takim klubem w którym czułem się jak w domu był Śląsk Wrocław. Z biegiem lat żałuje, że odszedłem ze Śląska. 2,5 roku spędzone w tym klubie były dla mnie ciekawym doświadczeniem. Kończył mi się kontrakt, klub przedłożył mi swoją propozycje, która mnie nie satysfakcjonowała a że weszło prawo Bosmana odszedłem do Pogoni Szczecin.

- Czy obecnie masz kontakt z chłopakami z którymi grałeś na poziomie ligowym? Spotykacie się, składacie świąteczne życzenia? Czy też każdy ma swoje życie i zostały tylko wspomnienia?

- Oczywiście, że mam kontakt ale sporadyczny bo każdy z nas poszedł w swoją stronę. Rodzina, praca itp. Jeśli tylko jest możliwość to spotykamy się na jakiś uroczystościach. Tak jak to miało miejsce w zeszłym roku na 25-leciu Jubileuszu zdobycia pierwszego Mistrzostwa Polski Juniorów. Na stadionie Hutnika rozegraliśmy mecz Hutnik Mistrz 93 z drużyną Hutnika Gwiazd z lat 90-tych. W tym roku będziemy chcieli się spotkać w czerwcu na Jubileuszu 25 lecia drugiego Mistrzostwa Polski Juniorów w meczu z Gwarkiem Zabrze. Wśród gwiazd Gwarka tacy piłkarze jak Kuźba i Malinowski (mam nadzieję, że uda nam się to zorganizować).

- Patrząc z perspektywy czasu na to co osiągnąłeś... Jesteś zadowolony? Co byś zmienił jeśli dało by radę cofnąć czas i zacząć wszystko raz jeszcze?

- Po części jestem zadowolony. Grałem w I i II lidze, jak również i we wszystkich reprezentacjach młodzieżowych łącznie z Reprezentacją Olimpijską Sydney 2000 prowadzoną przez Pawła Janasa i Władysława Żmudę. Zabrakło tylko tej najważniejszej bo pierwszej Reprezentacji Polski. W tamtych czasach gry w Olsztynie, Wrocławiu, Szczecinie, Gliwicach czy Łodzi jedyne czego mi brakowało do pełni szczęścia, to własnej rodziny. Trening zajmował część dnia a przez resztę czasu  doskwierała samotność. Wracałem do pustego, cichego domu. Ale gdy ja grałem w Stomilu Olsztyn czy też w Śląsku Wrocław to moja przyszła żona Jadwiga była jeszcze na etapie zabaw w piaskownicy (śmiech).

- Które mecze te zwycięskie, wspominasz do dziś? Podziel proszę się z czytającymi, być może jest coś czego ludzie nie wiedzą a zdarzyło się.

- Zawsze bardziej pamiętamy swoje porażki, to z nich wyciągamy lekcje na przyszłość. Ale jak pytasz to utkwił mi w pamięci mecz w barwach Śląska Wrocław. To był początek rozgrywek, po zwycięstwie na własnym stadionie z Legią 1:0. Pojechaliśmy na kolejny mecz do Grodziska Wielkopolskiego. A tam naprzeciwko nas na boisku stanęli byli, aktualni i przyszli reprezentanci Polski (T. Wieszczycki, M. Lewandowski, G. Rasiak, S. Mila). Jeszcze dobrze mecz się nie zaczął, a już w 36 sekundzie po moim strzale prowadziliśmy 1:0, dorzuciłem jeszcze dwie asysty i w końcowym rozrachunku schodziliśmy z boiska zwycięsko 4:2. W klubie panowała euforia. Początek sezonu, dwa mecze i od razu 6 punktów.  Nikt nie przypuszczał, że tak wspaniale rozpocznie się dla nas liga. Ale jak to mówią miłe złego początki. Nasza radość nie trwała długo bo do następnych przegranych spotkań z teoretycznie „słabszymi” drużynami. Porażki ze Stomilem Olsztyn i KSZO Ostrowiec sprowadziły nas na ziemie.

- A te przegrane? Siedzą w głowie do dziś, wracasz czasem myślami?

- Do dziś siedzi mi w głowie mecz reprezentacji Polski do lat 18 z reprezentacją Danii. Wówczas, już przegrane eliminacje do Mistrzostw Europy. Pojechaliśmy do Danii i dostaliśmy od nich lanie 0:10 – wstyd, totalna klęska. Po powrocie do Polski koledzy i trenerzy z klubu nie pozwalali mi zapomnieć o tej niechlubnej porażce. Cały czas się nabijali: „Michał jaki jest kierunkowy do Polski? - 010?”... śmiech. No cóż ale taki jest sport. Czasem wracasz do domu jako zwycięzca a czasem jako przegrany – z tarczą lub na tarczy. Jednak zawsze bogatszy o nowe doświadczenia.

- Po występach na ligowych boiskach, Twoja przygoda z piłką skończyła się dość szybko i niespodziewanie. Czym to było spowodowane?

- Od strony zawodowej było to spowodowane brakiem dobrego menadżera, który ogarnąłby temat wyszukania dobrego klubu w którym mógłbym się sportowo realizować. Życie prywatne też na to miało wpływ. Być może gdybym wcześniej założył rodzinę wyglądałoby to trochę inaczej. Kiedy na świecie pojawiają się dzieci inaczej patrzysz na życie. Jesteś odpowiedzialny nie tylko za siebie ale również za swoją rodzinę. Następuje zmiana priorytetów. Dojrzewasz.

- Próbowałeś jeszcze swoich sił na małopolskich boiskach w takich klubach jak m.in: BKS Bochnia, Jutrzenka Giebułtów, Kosynierzy Łuczyce czy Batory Wola Batorska. Trudno było odnaleźć się w niższych ligach mając na uwadze, że jeszcze niedawno grało się na stadionach pełnych kibiców?

- Na pewno sportowo jest to jakaś degradacja. Ale gra w niższych ligach też ma swoje zalety. Dzięki temu poznałem wielu świetnych ludzi, dla których piłka również odgrywała ważną role w życiu. Dodatkowo zwiedziłem podkrakowskie miejscowości, w których nigdy nie miałem okazji być. W szczególności dobre wspomnienia mam z występów w Jutrzence Giebułtów. Klub A klasowy, dobrze poukładany zarówno organizacyjnie jak i sportowo czego odzwierciedleniem było wywalczenie dwóch awansów rok po roku.

- Obecnie widziany bywasz w oldbojach Hutnika, który wraz z Wisłą i Cracovią co rok walczy o najwyższe cele w krakowskiej lidze oldbojów. Czy tylko granie w oldbojach na dziś dzień pozostało, czy są plany by na wiosnę zasilić jakiś krakowski klub?

- Oldboje to liga piłkarska z zawodnikami, którzy ukończyli 35 lat (taki jest wymóg). Jest to grono znakomitych piłkarzy. Niektórzy z nich przeszli już na „sportową emeryturę” - nieco zapomniani ale ciągle z niebywałymi umiejętnościami i z prawdziwą miłością do piłki w sercu. Dla kogoś kto ma we krwi piłkę to wspaniałe że taka liga istnieje. Daje nam to szansę nie tylko się poruszać ale i poczuć smak rywalizacji. Czasami takie mecze jak na przykład z Wisłą czy Cracovią bywają bardzo emocjonujące – jak to ująłeś „walczymy o najwyższe cele” - na własnym podwórku. Ponadto, co roku razem z drugim krakowskim klubem Cracovią jeździmy do Zawiercia na Mistrzostwa Polski Oldbojów w piłce halowej. Mamy tam możliwość spotkania się z drużynami z całej Polski. Muszę przyznać, że całkiem nieźle nam to wychodzi. Dwa razy udało nam się zdobyć wicemistrzostwo Polski. Jednak na tym turnieju to koledzy z Cracovii wiodą prym, chociaż w tym roku to na pewno uda nam się ich pokonać. Gra w oldbojach daje nam możliwość spotkania się z kolegami, z którymi grało się kiedyś, w przeszłości, w lidze czy też Reprezentacjach Polski. Jeżeli chodzi o grę w piłkę to jak już wcześniej było wspomniane zakończyłem karierę. Ponad 30 lat gry w piłkę zrobiło swoje. To sport wysiłkowy pozostawia trwały ślad na zdrowiu. Ale nie wykluczam, że może ponownie spróbuje swoich sił tym razem jako trener. Miałem już taką szansę trenując młodzików w szkółce piłkarskiej.

- Czego można dziś życzyć Michałowi Stolarzowi?

- Przede wszystkim życz mi zdrowia (chociaż szczęście też by się przydało) oraz aby moje życie prywatne wyglądało tak jak do tej pory albo jeszcze lepiej.

- Dzięki za rozmowę i poświęcony czas!

- Ja również dziękuję i pozdrawiam.
 
 
 
 
Sebastian Gratkowski / Gradinho/
 

Źródło: Sebastian Gratkowski (Gradinho)

Dodano: 2019-02-08 12:29:15


Hutnik  wywiad  Stolarz 

Komentarze


Myślenicka Liga Firm

Mako
:
Netfox
20.09.2019
19:00
Pod Blachą
:
Maan
20.09.2019
19:00
ZISiBO
:
Nembud
20.09.2019
20:00
Polplast
:
Arch VR
20.09.2019
20:00

I liga oldbojów (Kraków)

Prądniczanka Kraków
:
Dąbski
23.09.2019
17:30
Wisła Kraków
:
Wanda Kraków
23.09.2019
18:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Garbarnia Kraków
23.09.2019
17:30
Grębałowianka Kraków
:
Hutnik Kraków
23.09.2019
17:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Cracovia Kraków
23.09.2019
17:30

II liga oldbojów (Kraków)

Victoria Kobierzyn
:
Prokocim Kraków
23.09.2019
17:30
Tyniec Kraków
:
Wieczysta Kraków
23.09.2019
17:30
Krakus Swoszowice
:
Clepardia Kraków
23.09.2019
17:30
Strzelcy
:
Borek Kraków
23.09.2019
17:30
Armatura Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
23.09.2019
17:30

PKO Ekstraklasa

Lech Poznań
1:1
Jagiellonia Białystok
20.09.2019
20:30
Piast Gliwice
2:1
Raków Częstochowa
20.09.2019
18:00
Śląsk Wrocław
4:4
Zagłębie Lubin
21.09.2019
20:00
Lechia Gdańsk
2:0
Korona Kielce
21.09.2019
17:30
ŁKS Łódź
1:4
Arka Gdynia
21.09.2019
15:00
Pogoń Szczecin
:
Górnik Zabrze
22.09.2019
15:00
Cracovia Kraków
:
Legia Warszawa
22.09.2019
17:30
Wisła Płock
:
Wisła Kraków
22.09.2019
12:30

Fortuna I Liga

Wigry Suwałki
0:0
Stomil Olsztyn
20.09.2019
19:47
Chojniczanka Chojnice
1:3
Radomiak Radom
21.09.2019
18:00
Zagłębie Sosnowiec
2:4
GKS Jastrzębie
21.09.2019
18:00
Sandecja Nowy Sącz
1:2
Warta Poznań
21.09.2019
19:10
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
0:1
Miedź Legnica
21.09.2019
20:00
Stal Mielec
1:0
GKS Bełchatów
21.09.2019
17:00
Chrobry Głogów
3:2
Odra Opole
21.09.2019
18:00
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
GKS Tychy
22.09.2019
15:00
Olimpia Grudziądz
:
Puszcza Niepołomice
22.09.2019
19:00

II liga

Górnik Łęczna
1:0
Gryf Wejherowo
20.09.2019
20:09
Skra Częstochowa
2:1
Znicz Pruszków
21.09.2019
16:00
Legionovia Legionowo
0:1
Stal Stalowa Wola
21.09.2019
16:00
Pogoń Siedlce
3:2
Błękitni Stargard
21.09.2019
16:00
Olimpia Elbląg
2:1
Bytovia Bytów
21.09.2019
19:00
Górnik Polkowice
3:0
Elana Toruń
21.09.2019
19:00
Lech II Poznań
0:0
Widzew Łódź
21.09.2019
17:00
Garbarnia Kraków
1:3
GKS Katowice
21.09.2019
15:30
Stal Rzeszów
:
Resovia Rzeszów
22.09.2019
13:05

III liga, grupa IV

Podhale Nowy Targ
1:2
Wólczanka Wólka Pełkińska
20.09.2019
16:00
KSZO Ostrowiec Św.
0:0
Siarka Tarnobrzeg
20.09.2019
19:29
Avia Świdnik
4:2
Podlasie Biała Podlaska
21.09.2019
16:00
Chełmianka Chełm
2:3
Hutnik Kraków
21.09.2019
15:00
Orlęta Radzyń Podlaski
0:1
Wisła Sandomierz
21.09.2019
16:00
Jutrzenka Giebułtów
1:0
Motor Lublin
21.09.2019
12:00
Wisłoka Dębica
1:1
Korona II Kielce
21.09.2019
16:00
Hetman Zamość
1:1
Wisła Puławy
21.09.2019
13:00
Stal Kraśnik
:
Sokół Sieniawa
22.09.2019
16:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Clepardia Kraków
3:1
LKS Rajsko
21.09.2019
11:00
Beskid Andrychów
5:0
Skawinka Skawina
21.09.2019
16:00
MKS Trzebinia
1:3
Wisła II Kraków
21.09.2019
16:00
Orzeł Ryczów
0:1
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
21.09.2019
16:00
LKS Jawiszowice
2:5
Dalin Myślenice
21.09.2019
16:30
Cracovia II Kraków
2:0
Czarni Staniątki
21.09.2019
16:30
Unia Oświęcim
:
Słomniczanka Słomniki
22.09.2019
12:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Sokół Kocmyrzów
22.09.2019
11:00
Pcimianka Pcim
:
Wiślanie Jaśkowice
22.09.2019
16:30

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Barciczanka Barcice
0:1
Sandecja II Nowy Sącz
21.09.2019
15:00
Unia Tarnów
0:1
Poprad Rytro
21.09.2019
16:00
Tarnovia Tarnów
2:0
Okocimski Brzesko
21.09.2019
16:00
GKS Drwinia
4:0
Watra Białka Tatrzańska
21.09.2019
14:00
Wierchy Rabka Zdrój
:
Wolania Wola Rzędzińska
22.09.2019
15:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
:
Lubań Maniowy
22.09.2019
11:00
Orkan Szczyrzyc
:
BKS Bochnia
22.09.2019
15:00
Limanovia Limanowa
:
Glinik Gorlice
22.09.2019
16:30

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Prądniczanka Kraków
5:1
Zieleńczanka Zielonki
21.09.2019
17:00
Przebój Wolbrom
2:1
Pogoń Miechów
21.09.2019
17:00
LKS Niedźwiedź
0:3
Piliczanka Pilica
21.09.2019
17:00
Spójnia Osiek
1:1
Przemsza Klucze
21.09.2019
16:00
LOT Balice
:
Bolesław Bukowno
22.09.2019
16:00
Orzeł Iwanowice
:
KS Olkusz
22.09.2019
11:00
Proszowianka Proszowice
:
Grębałowianka Kraków
22.09.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Wiślanie II Jaśkowice
2:1
Dąbski Kraków
21.09.2019
14:30
Borek Kraków
0:6
Wieczysta Kraków
21.09.2019
16:00
Kmita Zabierzów
2:3
Prokocim Kraków
21.09.2019
16:00
Garbarnia II Kraków
1:0
Hutnik II Kraków
21.09.2019
10:00
Bronowianka Kraków
:
Kaszowianka Kaszów
22.09.2019
16:00
Błękitni Modlnica
:
TS Węgrzce
22.09.2019
14:00
Piast Wołowice
:
Nadwiślan Kraków
22.09.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Górnik Wieliczka
2:2
Orzeł Myślenice
21.09.2019
16:00
Tempo Rzeszotary
4:1
Targowianka Targowisko
21.09.2019
17:00
Dziecanovia Dziekanowice
3:0
Raba Dobczyce
21.09.2019
16:30
Błękitni Bodzanów
2:4
Jordan Sum Zakliczyn
21.09.2019
17:00
Wiślanka Grabie
:
Radziszowianka Radziszów
22.09.2019
17:00
Wiarusy Igołomia
:
LKS Śledziejowice
22.09.2019
16:00
Gdovia Gdów
:
Pasternik Ochojno
22.09.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

MKS Libiąż
2:5
Niwa Nowa Wieś
21.09.2019
16:00
Garbarz Zembrzyce_
2:0
Nadwiślanin Gromiec
21.09.2019
16:00
LKS Gorzów
3:0
Zatorzanka Zator
21.09.2019
16:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
2:3
Victoria Jaworzno
21.09.2019
16:00
Arka Babice
2:1
Halniak Maków Podhalański
21.09.2019
16:00
Babia Góra Sucha Beskidzka
2:1
Brzezina Osiek
21.09.2019
11:00
Tempo Białka
2:0
KS Chełmek
21.09.2019
11:00
Sosnowianka Stanisław Dln
:
LKS Żarki
22.09.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Jadowniczanka Jadowniki
3:0
LKS Gnojnik
21.09.2019
16:00
Radłovia Radłów
6:0
Orzeł Dębno
21.09.2019
16:00
Szreniawa Nowy Wiśnicz
1:0
Raba Książnice
21.09.2019
15:00
Strażak Mokrzyska
:
Rylovia Rylowa
22.09.2019
16:00
Sokół Maszkienice
:
Sokół Borzęcin Górny
22.09.2019
16:00
Arkadia Olszyny
:
Olimpia B.
22.09.2019
16:00
Naprzód Sobolów
:
Olimpia Kąty
22.09.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Metal Tarnów
4:1
GLKS Gromnik
21.09.2019
16:00
Tuchovia Tuchów
0:0
Pogórze
21.09.2019
16:30
Dunajec Zbylitowska Góra
4:2
Ikar Odporyszów
21.09.2019
12:00
Wisła Szczucin
:
LKS Szynwałd
22.09.2019
16:00
Dunajec Zakliczyn
:
LKS Ładna
22.09.2019
16:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Ciężkowianka Ciężkowice
22.09.2019
16:00
Olimpia Wojnicz
:
Zorza Zaczarnie
22.09.2019
16:30
Unia Niedomice
:
Polan Żabno
22.09.2019
16:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Grybovia Grybów
1:3
LKS Kobylanka
21.09.2019
16:00
LKS Łużna
1:5
LKS Uście Gorlickie
21.09.2019
16:00
Dunajec Nowy Sącz
3:0
Kolejarz Stróże
21.09.2019
16:30
Orzeł Wojnarowa
1:0
Gród Podegrodzie
21.09.2019
16:30
Zyndram
:
Hart Tęgoborze
22.09.2019
12:00
LKS Korzenna
:
Łosoś Łososina Dolna
22.09.2019
14:00
Zawisza R.
:
LKS Zagórzany
22.09.2019
16:00
Skalnik Kamionka Wielka
:
Sokół Stary Sącz
22.09.2019
16:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Sokół Słopnice
8:2
Huragan Waksmund
21.09.2019
16:00
Turbacz Mszana Dolna
2:1
AKS Ujanowice
21.09.2019
16:00
Babia Góra Lipnica Wielka
:
Czarni Czarny Dunajec
22.09.2019
15:00
Granit Czarna Góra
:
Jordan Jordanów
22.09.2019
15:00
Krokus
:
Laskovia
22.09.2019
16:00
LKS Szaflary
:
LKS Rupniów
22.09.2019
16:00
Jarmuta
:
Zalesianka
22.09.2019
16:00

Klasa A (Kraków I)

Bibiczanka Bibice
1:2
Spartak Wielkanoc
21.09.2019
16:00
Galicja Raciborowice
0:2
Orzeł Bębło
21.09.2019
16:00
Partyzant Dojazdów
1:2
Jastrzębiec Książ Wielki
21.09.2019
16:00
Czarni 03 Grzegorzowice
2:7
Wierzbowianka Wierzbno
21.09.2019
16:00
Strażak Goszcza
:
Prądniczanka II Kraków
22.09.2019
16:00
Kapitol Racławice
:
Michałowianka Michałowice
22.09.2019
11:00
Płomień Kościelec
:
Szreniawa Koszyce
22.09.2019
14:00

Klasa A (Kraków II)

Dragon Szczyglice
1:4
Iskra Czułów
21.09.2019
14:00
Orlęta Rudawa
5:1
Świt Krzeszowice
21.09.2019
16:00
Liszczanka Liszki
2:1
Wisła Czernichów
21.09.2019
16:00
Lotnik Kryspinów
1:1
Sokół Rybna
21.09.2019
14:00
JKS Zelków
:
Wisła Jeziorzany
22.09.2019
16:00
Maszycanka Maszyce
:
Sportowiec Modlniczka
22.09.2019
16:30
Strażak Rączna
:
Wisła Rząska
22.09.2019
16:00

Klasa A (Kraków III)

Podgórze Kraków
2:2
Wanda Nowa Huta
21.09.2019
12:00
Płomień Kostrze
3:0
Strzelcy Kraków
21.09.2019
11:00
Gajowianka Gaj
1:1
Krakus Swoszowice
21.09.2019
16:30
Tramwaj Kraków
5:0
Rzozovia Rzozów
21.09.2019
14:30
Pogoń Skotniki
:
Bieżanowianka Kraków
22.09.2019
16:30
Cedronka Wola Radziszowska
:
Iskra Krzęcin
22.09.2019
16:00
Kabel Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
22.09.2019
16:30

Klasa A (Wieliczka)

Nadwiślanka Nowe Brzesko
7:1
Piłkarz Podłęże
21.09.2019
11:00
Złomex Branice
:
Wilga Koźmice Wielkie
21.09.2019
16:00
Contra Sułków
5:0
Piast Łapanów
21.09.2019
16:30
Zieloni Niegowić
2:3
Wolni Kłaj
21.09.2019
16:30
Czarnochowice
:
Strażak Kokotów
22.09.2019
16:00
Gwiazda Brzegi
:
Rożnowa
22.09.2019
14:00
Zryw Szarów
:
UKS Sygneczów
22.09.2019
16:00

Klasa A (Myślenice)

Wróblowianka Wróblowice
0:1
Rokita Kornatka
21.09.2019
15:00
Beskid Tokarnia
3:2
Górki Myślenice
21.09.2019
16:00
Gościbia Sułkowice
2:0
Karpaty Siepraw
21.09.2019
17:00
Staw Polanka
3:2
Sokół Borzęta
21.09.2019
16:30
Clavia Świątniki Górne
3:6
LKS Rudnik
21.09.2019
16:30
Zielonka Wrząsowice
:
Lubomir Wiśniowa
22.09.2019
15:00
Topór Tenczyn
:
Skalnik Trzemeśnia
22.09.2019
17:00

Klasa A (Olkusz)

Promień Przeginia
2:1
Centuria Chechło
21.09.2019
16:00
Unia Jaroszowiec
4:5
Sokół Gołaczewy
21.09.2019
16:00
Legion Bydlin
:
Prądnik Sułoszowa
22.09.2019
16:00
Leśnik Gorenice
:
Trzy Korony Żarnowiec
22.09.2019
17:00
Spartak Charsznica
:
Przebój II Wolbrom
22.09.2019
11:00
Strażak Przybysławice
:
Pilica Wierbka
22.09.2019
16:00
Błysk Zederman
:
Wielmożanka Wielmoża
22.09.2019
16:00
Olimpia Łobzów
:
Laskowianka Laski
22.09.2019
16:00

Klasa A (Chrzanów)

Start Kamień
4:1
Promyk Bolęcin
21.09.2019
16:30
Błyskawica Myślachowice
5:0
Wisła Jankowice
21.09.2019
16:30
Tęcza Tenczynek
0:1
UKS Dulowa
21.09.2019
16:30
Wolanka Wola Filipowska
2:0
Wisełka Rozkochów
21.09.2019
16:30
Ciężkowianka Jaworzno
10:0
Victoria Zalas
21.09.2019
16:30
SPRiN Regulice
:
Fablok Chrzanów
22.09.2019
15:00
Zgoda Byczyna
:
Zagórzanka Zagórze
22.09.2019
16:00

Klasa B (Kraków I)

Kosynierzy Łuczyce
1:3
Sparta Skrzeszowice
21.09.2019
16:00
Ekler Baranówka
5:1
Milenium Radziemice
21.09.2019
16:00
Zawisza Sulechów
6:1
LKS Polanowice
21.09.2019
16:00
Słomniczanka II Słomniki
:
Juvenia Prandocin
22.09.2019
16:00
Polonia Wilczkowice
:
Trątnowianka Trątnowice
22.09.2019
16:30
Olimpia Czaple Wielkie
:
Agricola Klimontów
22.09.2019
16:00

Klasa B (Kraków II)

Topór Aleksandrowice
3:3
Potok Więckowice
21.09.2019
16:30
Orzeł II Bębło
:
Górzanka Nawojowa Góra
22.09.2019
16:00
Błękitni II Modlnica
:
Bronowicki Kraków
22.09.2019
16:30
MKS Skała 2004
:
Novi Narama
22.09.2019
16:00
Fitball Szklary
:
Niegoszowianka
22.09.2019
16:30
Kmita II Zabierzów
:
Iskra Radwanowice
22.09.2019
16:00

Klasa B (Kraków III)

Albertus Kraków
5:0
Wawel Kraków
21.09.2019
16:00
Grębałowianka II Kraków
2:5
Victoria Kraków
21.09.2019
16:00
Dragoons Kraków
:
Kaszowianka II Kaszów
22.09.2019
14:00
Bratniak Kraków
:
Universum Kraków
22.09.2019
12:30
Fairant Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
22.09.2019
13:00
Grom Kraków
:
Pychowianka Kraków
22.09.2019
14:00

Klasa B (Kraków IV)

Lotnik II Kryspinów
6:3
Skawinka II Skawina
21.09.2019
16:30
Pozowianka Pozowice
:
Nadwiślan Rusocice
22.09.2019
16:00
Gwiazda Ściejowice
:
Tyniec Kraków
22.09.2019
15:00
Borkowianka Borek Sz.
:
Błękitni Czułówek
22.09.2019
15:30
Radziszowianka II
:
Piast Skawina
22.09.2019
16:00
Tęcza Piekary
:
Sparta Przeginia Duchowna
22.09.2019
15:00
Trzebol Wielkie Drogi
:
Sankowia Sanka
22.09.2019
15:00

Klasa B (Wieliczka)

Wiarusy II
:
Tęcza Słomiróg
21.09.2019
16:00
Batory Wola Batorska
3:2
Gryf Wiatowice
21.09.2019
16:00
Wieliczanka Wieliczka
4:1
Start Brzezie
21.09.2019
16:00
Gdovia II Gdów
3:1
Ledniczanka
21.09.2019
16:00
Górnik II Wieliczka
:
Iskra Zakrzów
22.09.2019
16:00
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Naprzód Ochmanów
22.09.2019
16:00
Wilga Instalbud Golkowice
:
Sokół Chorągwica
22.09.2019
16:00

Klasa B (Myślenice I)

Sęp Droginia
1:0
Orzeł Nowa Wieś
21.09.2019
16:30
Iskra Brzączowice
:
Karpaty II Siepraw
22.09.2019
16:00
Cyrhla Krzczonów
:
Jawor Jawornik
22.09.2019
15:00
Grodzisko Raciechowice
:
Orzeł II Myślenice
22.09.2019
17:00

Klasa B (Myślenice II)

Hejnał Krzyszkowice
:
Górki II Myślenice
22.09.2019
11:00
LKS Trzebunia
:
Wicher Stróża
22.09.2019
11:00
Szczebel Lubień
:
Cisy Harbutowice
22.09.2019
15:00
Iskra Głogoczów
:
Dukla Bysina
22.09.2019
16:00

Klasa B (Olkusz I)

Stare Bukowno
2:1
Orzeł K.
21.09.2019
16:00
Piliczanka Pilica
:
Pilica Wierbka
22.09.2019
16:00
Błyskawica Kolbark
:
Hetman Dłużec
22.09.2019
16:00

Klasa B (Olkusz II)

Northstar Miechów
6:3
Nidzica Słaboszów
21.09.2019
16:00
Trzy Buki Wierzchowisko
:
Dłubnia Trzyciąż
22.09.2019
11:00
Czapla Czaple Male
:
Victoria Smroków
22.09.2019
11:00
Cobra Wężerów
:
Zryw Przesławice
22.09.2019
12:00

Klasa C (Wieliczka)

Czarnochowice II
1:4
Błyskawica Wyciąże
21.09.2019
16:00
Promień Zakrzowiec
2:0
Zieloni II Niegowić
21.09.2019
16:00
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
3:1
Złomex II Branice
21.09.2019
16:00
Contra II
:
Czarni II Staniątki
22.09.2019
16:00

Centralna Liga Juniorów U-18

SMS Łódź
3:2
Wisła Kraków
21.09.2019
12:00
Zagłębie Lubin
1:2
Gwarek Zabrze
21.09.2019
12:00
Korona Kielce
2:1
Śląsk Wrocław
21.09.2019
12:00
Cracovia Kraków
0:1
Legia Warszawa
21.09.2019
12:00
Escola Varsovia Warszawa
0:2
Pogoń Szczecin
21.09.2019
12:00
Hutnik Kraków
:
Lech Poznań
22.09.2019
15:00
Arka G.
:
Lechia
22.09.2019
13:00
Górnik Zabrze
:
Jagiellonia
22.09.2019
16:00

Centralna Liga Juniorów U-17, grupa D

Wisła Kraków
1:1
BKS Lublin
21.09.2019
13:30
Korona Kielce
5:2
Podgórze Kraków
21.09.2019
14:00
TOP 54 Biała Podlaska
2:0
Karpaty Krosno
21.09.2019
10:00
Stal Mielec
:
Cracovia Kraków
22.09.2019
12:00

Centralna Liga Juniorów U-15, grupa D

Górnik Ł.
0:2
KKP Korona
20.09.2019
15:30
Wisła Kraków
2:3
Motor Lublin
21.09.2019
16:00
AP 21 Kraków
2:2
TOP 54 Biała Podlaska
21.09.2019
14:30
Sandecja Nowy Sącz
:
Stal Rz.
22.09.2019
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Sandecja Nowy Sącz
2:1
Podhale Nowy Targ
21.09.2019
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
3:2
Unia Tarnów
21.09.2019
10:00
Puszcza Niepołomice
:
Limanovia Limanowa
22.09.2019
10:00
Garbarnia Kraków
:
Dalin Myślenice
22.09.2019
16:00
Orkan Raba Wyżna
:
Dunajec Nowy Sącz
22.09.2019
13:00
Tarnovia Tarnów
:
Górnik Wieliczka
22.09.2019
14:00
Pcimianka Pcim
:
Profi Zielonki
22.09.2019
11:00
Spartak S.
:
BKS Bochnia
22.09.2019
10:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Hutnik Kraków
11:0
Pcimianka
21.09.2019
10:00
Profi Zielonki
0:3
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
21.09.2019
10:00
Tarnovia Tarnów
:
Garbarnia Kraków
22.09.2019
10:00

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Puszcza Niepołomice
3:1
Soła Oświęcim
21.09.2019
10:00
Glinik/Karpatia Gorlice
5:0
Limanovia Limanowa
21.09.2019
10:00
Unia Tarnów
:
Dąb P.
22.09.2019
16:00
MKS Trzebinia
:
Sandecja II Nowy Sącz
22.09.2019
11:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Unia Tarnów
3:2
Dunajec Nowy Sącz
20.09.2019
17:00
Raba Dobczyce
0:11
Okocimski Brzesko
21.09.2019
11:00
Tarnovia Tarnów
2:1
Unia Oświęcim
21.09.2019
10:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:5
Cracovia Kraków
21.09.2019
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

MOSiR Bochnia
1:0
Podhale Nowy Targ
21.09.2019
10:00
Respect Szalowa
7:4
AS Progres Kraków
21.09.2019
10:00
Garbarnia Kraków
:
Limanovia
22.09.2019
10:00

I Małopolska Liga Młodzików

Dunajec Nowy Sącz
1:1
AS Progres Kraków
21.09.2019
10:00
Tarnovia Tarnów
0:4
Wisła Kraków
21.09.2019
10:00
Cracovia Kraków
:
Fablok Chrzanów
22.09.2019
10:00
Podhale Nowy Targ
:
Sandecja Nowy Sącz
22.09.2019
12:00

II Małopolska Liga Młodzików

Kalwarianka
2:0
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
21.09.2019
11:00
Cracovia II
1:0
TS Wisła I Kraków
21.09.2019
10:00
Sandecja II
:
Unia Oświęcim
21.09.2019
11:00
Unia Tarnów
:
Okocimski Brzesko
22.09.2019
10:00

Ekstraliga Kobiet

KKP Bydgoszcz
0:4
GKS Katowice
21.09.2019
12:00
AZS Wrocław
3:0
Mitech Żywiec
21.09.2019
12:00
Medyk Konin
1:1
SMS Łódź
21.09.2019
12:00
Rolnik Głogówek
0:13
Górnik Łęczna
21.09.2019
16:00
AZS UJ Kraków
1:0
Czarni Sosnowiec
21.09.2019
14:00
AZS PWSZ Wałbrzych
:
Olimpia Szczecin
21.09.2019
16:00

I liga kobiet, gr. południowa

ROW Rybnik
1:0
ISD-AJD Częstochowa
21.09.2019
16:00
Sokół Kolbuszowa Dolna
:
Tarnovia Tarnów
22.09.2019
16:30
Czwórka Radom
:
Wanda Nowa Huta
22.09.2019
16:00
Resovia Rzeszów
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
22.09.2019
15:00
Respekt Myślenice
:
Rekord Bielsko Biała
22.09.2019
12:00
SWD Wodzisław
:
Sparta Daleszyce
22.09.2019
12:00

II liga kobiet, gr. małopolska

Naprzód Sobolów
1:4
Unia Lublin
21.09.2019
11:00
Widok Lublin
4:0
Potok Sitno
21.09.2019
11:00
Prądniczanka Kraków
:
Hetman Włoszczowa
22.09.2019
18:00
KSP Kielce
:
Izolator Boguchwała
22.09.2019
16:00
Iskra Brzezinka
:
Starówka Nowy Sącz
22.09.2019
16:00

III liga kobiet, gr. małopolska

Tarnovia II
8:1
Prądniczanka II Kraków
21.09.2019
12:00
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Rysy II Bukowina Tatrzańska
21.09.2019
16:00
Victoria Zalas
:
Pogorzanka Pogorzyce
22.09.2019
15:00
Górnik Wieliczka
:
Bronowianka Kraków
22.09.2019
13:00
Podgórze Kraków
:
Puszcza Niepołomice
22.09.2019
15:00
FSA Kraków
:
Olimpia Osieczany
22.09.2019
16:00

IV liga małopolska (zachód)

Queens Witanowice
:
Novi Narama
21.09.2019
 
Jedynka Krzeszowice
:
Wisła Brzeźnica
21.09.2019
 
Tempo Białka
:
Zielonka Wrząsowice
21.09.2019
 
Victoria Gaj
:
Skawinka Skawina
21.09.2019
 

IV liga małopolska (wschód)

Podgórze II Kraków
:
Uran Łukowica
21.09.2019
 
Piast Łapanów
:
Szreniawa Nowy Wiśnicz
21.09.2019
 
Cracovia Kraków
4:1
Dunajec Nowy Sącz
21.09.2019
 

Centralna Liga Juniorek U-17, gr.południowa

Resovia Rzeszów
:
Unia Opole
22.09.2019
12:00
Zabrze
:
SWD Wodzisław
22.09.2019
12:00
UKS Staszkówka Jelna
:
ROW Rybnik
22.09.2019
13:00
Górnik Ł.
:
Bronowianka Kraków
22.09.2019
15:00
Ślęza Wrocław
:
SMS Łódź
22.09.2019
18:00