facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Proszowianka szturmem zdobyła Top Cars Winter Cup (foto)

Proszowianka szturmem zdobyła Top Cars Winter Cup (foto)

W sobotę rozegrano kolejny z cyklu TOP CARS Winter Cup turniej w hali MKS Nowa Proszowianka. Tym razem na parkiecie walczyli chłopcy z rocznika 2006 i młodsi. Poziom, mimo znacznego zróżnicowania punktowego w końcowej tabeli był naprawdę wyrównany.

 

 

Dwie ekipy wystawili gospodarze i obsadzili w końcowej klasyfikacji pierwsze i ostatnie miejsce. Mimo to, być może właśnie ostatniej w tabeli ekipie rezerw Proszowianki, należą się największe brawa. Chodzi bowiem o styl i konsekwencje w realizacji założeń taktycznych. Wyniki wskazują na niewielką skuteczność powyższych elementów ale wynika ona z odwagi i wspomnianej konsekwencji. "Dwójka" Proszowianki zaskakiwała długimi wymianami podań z pierwszej piłki i to na własnej połowie boiska! Wychodziło to naprawdę efektownie i efektywnie bo nie było to czcze klepanie piłki, a zdobywanie terenu i budowanie akcji. Kapitalnie układała się współpraca tercetu Maciej Czyż - Kacper Porębski i Tomasz Bednarski. Zabójczy spokój w grze wykazywał zwłaszcza Czyż, który nie tylko królował w szybkim rozgrywaniu piłki ale i umiejętnością stonowania tempa gry poprzez grę do bramkarza. No właśnie, Szymon Miernik nie stronił od udziału w kreowaniu gry swojego zespołu dzięki czemu rywale czasami wpadali w efektowny wir podań i biegali bezsilnie za piłką. Czyż był zdecydowanie najbardziej wartościowym graczem Proszowianki II bo poza wspomnianymi akcentami defensywnymi i kreującymi grę, był także aktywny w ofensywie, na połowie przeciwnika. Niezwykle czujny z kolei był wspomniany Kacper Porębski, który wytykał każdą chwilę zawahania u rywali. Jeden mikrobłąd w przyjęciu piłki bądź fałszywy ruch i Porębski pozbawiał Cię piłki. Szybki i analityczny umysł Porębski wykorzystywał też w wyprowadzaniu akcji spod własnej bramki. Znakomicie i z wyczuciem wychodził na pozycje prokurując podania Miernika w uliczkę między napastnikami w środkową strefę boiska, gdzie Porębski mógł szybko oskrzydlić ataki swojego zespołu. Wymieniony wcześniej Bednarski przy wsparciu Wiktora Jaraczewskiego nękali głównie defensywę przeciwników. Skoro gra proszowickiej "dwójki" wyglądała tak kolorowo, skąd tak niska pozycja w końcowej klasyfikacji? Prawdopodobnie to efekt żelaznej konsekwencji w taktyce zespołu. Proszowianie byli jakby zaprogramowani na szlifowanie spokojnego budowania akcji, czerpanie radości z długiego posiadania piłki i budowanie akcji zespołowych od podstaw. Narażało to ekipę Kamila Macha na wiele "stykowych" sytuacji i niestety co któraś z nich kończyła się stratą, pojedynkiem oko w oko z Miernikiem i kilkoma z pozoru niepotrzebnymi golami. Ale bezdyskusyjnie taki styl gry konsekwentnie szlifowany i dopieszczany, musi w najbliższej przyszłości przynieść automatyzm, większą precyzję, pewność siebie i znacznie zwiększyć siłę zespołu. Zespół ten zupełnie nie odstawał piłkarsko (może poza Niecieczą) od pozostałych drużyn, a o tak niskiej lokacie decydowały skromniutkie i niefortunne porażki 0:1 z Płomieniem i Wierzbowianką czy 2:3 z KS Zakopane. 
 
Można było odnieść wrażenie, że rywalizacja Płomienia Kościelec, Wierzbowianki i Proszowianki II może w końcowej klasyfikacji przynieść przeróżne scenariusza i żaden nie byłby niespodzianką. Dlatego też bezpośrednie pojedynki między wspomnianą trójką były zabójczo wyrównane i jeden gol decydował o ich losach. Zwycięsko z tego małego misz-maszu wyszedł Płomień Kościelec, który 1:0 pokonał i Proszowiankę II i Wierzbowiankę, a pieczęcią na piątej lokacie w tabeli był remis z wyżej notowaną Pogonią Miechów w ostatnim pojedynku turnieju. Ten remis mógł kosztować miechowian utratę miejsca na podium ale tak się ostatecznie nie stało bo triumf w bezpośrednim pojedynku z KS Zakopane, utrzymał ekipę Pogoni na pudle. A Płomień na swoją pozycję w końcowej klasyfikacji zapracował bardzo solidną defensywą. Zresztą solidną i silną fizycznie bo zarówno Bartosz Zapiór jak i Maciej Łakomski swoją posturą wzbudzali respekt a i formą pracowali na najlepszy obok dwóch najlepszych ekip turnieju bilans straconych goli. Wspomnianego Zapióra można by uznać za lidera zespołu, a jak nie lidera to najbardziej efektywnego i uniwersalnego gracza zespołu. Spokój i finezja w defensywie, unikający wybijania piłek i potrafiący jednocześnie przerzucać piłki nad głowami napastników obrońca, który w dodatku potrafi niemal złamać poprzeczkę petardą z połowy boiska czy wpakować precyzyjnie piłkę w samo okienko z dystansu - to właśnie krótka charakterystyka występów Bartosza Zapióra. Ale przecież nie tylko obrońcami żyje defensywa Płomienia. Bez wątpienia swoje robił też Bartosz Słodowski między słupkami. Może nie wyprawiał cudów ale kapitulował tylko w sytuacjach bez wyjścia. W pozostałych był po prostu ostoją defensywy i coś co było do wybronienia, padało jego łupem. Drużynie Płomienia bez wątpienia brakuje automatyzmu w grze i pewności siebie. Gdy bowiem trener Kamil Machnik podpowiadał i przypominał swoim podopiecznym gdzie i jak można rozegrać piłkę nagle okazywało się, że jego podopieczni koronkowymi akcjami wyprowadzali atak, z którego kroiły się sytuacje bramkowe. 
 
Trochę szczęścia brakowało z kolei Wierzbowiance, drużynie która wyraźnie uległa tylko Niecieczy i Proszowiance I. W pozostałych meczach przegrywała 0:1 lub 1:2 i koniec końców, szóste miejsce wywalczyła dzięki wygranej... 1:0 z Proszowianką II na inaugurację. A wierzbowianie mieli na pewno apetyt na więcej bo ich gra wyraźnie ich do tego predysponowała. Niemniej jednak zdobywając dwa gole w całym turnieju trudno myśleć jednak o czymś więcej. Zresztą jedną z nielicznych słabości wierzbowian była tego dnia siła ognia. Na grę zespołu Jakuba Krasnego patrzyło się z błyskiem w oku. Chłopcy znakomicie czują się w grze jeden na jeden, świetnie markują podania i widać, że ten element mają już niemalże w małym palcu. To świetny prognostyk dla tych piłkarzy bo przecież w ich wieku skuteczność w grze jeden na jeden jest na wagę złota. Fajnie, że przy tej bijącej po oczach solidności, nie brakuje też finezji. Warto tu wspomnieć o filigranowym Szymonie Migasie, który czarował rywali nietuzinkowymi dryblingami, a i "zakręcić ruletę" od czasu do czasu miewał ochotę. Znakomicie w wyprowadzaniu piłki z obrony radził sobie Mateusz Marzec, a niezdobyty dla rywali bywał Mateusz Sobieraj, który z zadziwiającą skutecznością zastawiał się ciałem i odebrać mu piłkę w zasadzie graniczyło z cudem.
 
Noi wkraczamy powoli w strefę medalową. Tu walkę z najsilniejszymi (Proszowianka I i Nieciecza) podjęły ekipy Pogoni Miechów i KS Zakopane. Walka była niezwykle zacięta bo obie te ekipy zgromadziły po 10 punktów i miały zbliżony bilans bramkowy. Pierwotnie wydawało się, że trzeciej lokacie bliżej jest zakopiańczykom, bo urwali punkty Niecieczy ale kluczem okazało się wysoko przegrane bezpośrednie starcie z Pogonią. Górale jak to na ekipy z Podhala przystało grali solidnie, bez zbędnych fajerwerków a dzięki temu i bez zbędnych wpadek. Niemniej jednak, do dwóch najlepszych ekip w turnieju brakowało nieco siły fizycznej i techniki użytkowej. Zakopiańczycy pracowali zespołowo, pracowali nad swoimi słabszymi elementami ("Brawo Karol, nie ważne że nie wyszło - najważniejsze, że próbowałeś dośrodkować lewą nogą" - mobilizował niejednokrotnie tego typu hasłami swoich podopiecznych trener Maciej Wadas) ale i mieli kilka ważniejszych postaci w zespole. Gościem od czarnej roboty był tego dnia Adam Stefaniuk. To chłopak z dużą intucją napastnika, a może wręcz snajpera. I nie chodzi o jego dorobek bramkowy, a o postawę pod bramką rywali. Świetnie wyłapywał sytuacje w których trzeba było już huknąć na bramkę, a w których przełożyć jeszcze piłkę na drugą nogę, przeczekać i dopiero wykańczać akcję. Można było też odnieść wrażenie, że to chłopak z dużym potencjałem bo i szkoleniowiec chyba nieco wyżej stawiał mu poprzeczkę w tym turnieju od pozostałych graczy. A Górale mieli jeszcze w składzie choćby Kamila Lipowego, zawodnika o zmyśle do szybkiej gry, z dobrym wyszkoleniem technicznym i skutecznością w grze jeden na jeden oraz Szymona Szlechubera, który gdy się już rozpędził z piłką stawał się żywiołem. Wtedy walka z nim nie miała sensu, rywale minimalizowali już tylko straty. Szybkość i przebojowość to nie jedyny plus Szlechubera. Potrafił odważnie wtargnąć w gąszcz obrońców czy bardzo precyzyjnie przymierzyć lub zaskoczyć efektownym dryblingiem. 
 
Pogoń Miechów to zespół, który ostatecznie wywalczył trzecie miejsce na podium. Zespół solidny, mocny jako drużyna i z ciężkim działem w obronie. Tak tak, mowa tu o Sebastianie Pietrzyku. To piłkarz z niesamowicie ułożoną nogą. Każdy niemal stały fragmenty gry wykonywał właśnie on i zawsze pachniało golami. I nie mówimy tu tylko o rzutach wolnych pod bramką rywali. Miechowian lepiej było w ogóle nie faulować bo Pietrzyk potrafił przymierzyć precyzyjnie w okienko nawet z własnej połowy boiska. Kapitalny występ tego gracza przyniósł Pogoni wiele korzyści. Nie tylko błyszczał uderzeniami z rzutów wolnych ale i świetnie rozdawał półgórne piłki z pominięciem środkowej strefy boiska. Nie zawodził też i pod bramką rywala. Gdy sam otrzymywał podanie, bywał lisem pola karnego. Pogoń śmiało mogła powalczyć z Niecieczą o drugie miejsce, choć mocno skomplikowała sobie tą misję już na wstępie ulegając 0:1 właśnie ekipie Bruk-Betu. 
 
Nieciecza zaprezentowała bodaj najbardziej dojrzały futbol wśród uczestników. I chyba tak powinno być bo przyjechała wszak ekipa klubu aktualnie pierwszoligowego i swoją postawą nie zawiodła oczekiwań. Chłopcy trenera Mariusza Kądzielawy prezentowali świetne zgranie, luz w poruszaniu się po boisku, dynamiczne gubienie krycia obrońców i ciągłą pracę na boisku. To wszystko powodowało, że okazje bramkowe nie były rzadkością, a dziesięć z nich udało się wykorzystać. Bez wątpienia atutem niecieczan była tego dnia defensywa, której siłę kreowali bracia Piątek. Karol w bramce, świetnie uzupełniał ostatniego obrońcę Krzysztofa. Ten ostatni nie był zawodnikiem z innej bajki, grał z pozoru tak samo jak pozostali - ale był wybitnie skuteczny i solidny w tym co robił. Naturalnym jest, że jeśli środkowy obrońca staje się zdobywcą największej ilości bramek w zespole, a w dodatku jego praca pozwala stracić tylko jednego gola w całym turnieju - staje się obiektem zainteresowania organizatorów. Ci właśnie wybrali Krzysztofa Piątka najbardziej wartościowym graczem imprezy. Wybór bez wątpienia trafny i cieszy to, że przy nominacji nie kierowano się efektownością w grze (bo wtedy kandydatów byłoby kilku), a efektywnością - tu królował właśnie Piątek. Niecieczanie mieli trudne początki bo męczyli się z Pogonią i stracili punkty z Zakopanem ale potem pewnie ogrywali niżej notowanych i byli pewnym kandydatem do drugiego miejsca tym bardziej gdy nie udało się wywalczyć choćby punktu z Proszowianką.
 
A triumf święcili ostatecznie piłkarze Kamila Macha. To świetna wiadomość dla Akademii Piłkarskiej Nowa Proszowianka i sponsora tejże - firmy TOP CARS, którzy razem inwestują w młodzież w klubie i pracę z tymi chłopcami. Przynosi na pewno na każdym kroku jakiś progres i od czasu do czasu sukcesy. A takim była bez wątpienia postawa obu ekip Proszowianki. Dwójka grała znakomicie ale na niższej skuteczności i mocno taktycznie. Jedynka zaś miała bardzo silne atuty w ofensywie i korzystała z nich w najlepsze. Dość powiedzieć, że walkę o koronę króla strzelców stoczyło dwóch napastników tego zespołu. Ostatecznie, z dorobkiem 7 goli koronę zgarnął Adrian Dziura, któremu tego dnia znakomicie współpracowało się z Olafem Mrzygłodem (zdobył o jednego gola mniej). Obaj dysponują okazałymi warunkami fizycznymi i umieli z tego korzystać. Zresztą cały zespół prezentował wysokie zdecydowanie w grze, sportową agresję w grze i był trudny tego dnia do powstrzymania. Proszowianka grała ofensywnie i bez zbędnej kalkulacji - nieco inaczej niż "dwójka". Wysoki Olaf Mrzygłod robił pożytek i z rąk i z nóg. Potrafił się zastawić, przepchać w ferworze walki a przy tym świetnie panując nad piłką pokonywał kolejne przeszkody. Ciężko było tego zawodnika poskromić o czym świadczy zresztą dorobek bramkowy. Uzupełniał go świetnie wspomniany Adrian Dziura, który swoimi atomowymi uderzeniami siał postrach u rywali i niejako szturmem wywalczył koronę króla strzelców. Nieco spokoju i kalkulacji w grę proszowian wnosił Krzysztof Nowak. Jemu emocje nie dawały się we znaki nawet stawiając samotnie czoła dwóm rywalom bądąc ostatnim obrońcą, świetnie wychodził z różnych opresji i potrafił nieco wstrzymać akcję gdy trzeba było uniknąć niepotrzebnej wymiany ciosów z przeciwnikiem. Zresztą proszowianie poza Niecieczą, w zasadzie żadnej ekipie nie pozostawili złudzeń, że punktów w bezpośrednim pojedynku z nimi nie uda się zdobyć.
 
Po turnieju, wszystkie ekipy obdarowane zostały okazałymi medalami, dyplomami oraz pucharami przez Przemysława Patołę, właściciela firmy TOP Cars, sponsora turnieju i Akademii Piłkarskiej Nowa Proszowianka.
 
I kolejka
Wierzbowianka - Proszowianka II 1:0
Nieciecza - Pogoń 1:0
Zakopane - Płomień 1:0
 
II kolejka
Proszowianka I - Proszowianka II 5:1
Wierzbowianka - Płomień 0:1
Nieciecza - Zakopane 0:0
 
III kolejka
Proszowianka I - Pogoń 4:1
Proszowianka II - Płomień 0:1
Wierzbowianka - Nieciecza 0:4
 
IV kolejka
Proszowianka I - Płomień 2:0
Pogoń - Zakopane 3:0
Proszowianka II - Nieciecza 0:2
 
V kolejka
Proszowianka I - Zakopane 3:1
Płomień - Nieciecza 0:3
Pogoń - Wierzbowianka 2:1
 
VI kolejka
Proszowianka I - Nieciecza 1:0
Zakopane - Wierzbowianka 1:0
Pogoń - Proszowianka II 3:1
 
VII kolejka
Proszowianka I - Wierzbowianka 4:0
Zakopane - Proszowianka II 3:2
Płomień - Pogoń 1:1
 
1. Proszowianka I 6 18 19-3
2. Nieciecza 6 13 10-1
3. Pogoń 6 10 10-9
4. Zakopane 6 10  6-8
5. Płomień 6  7  3-6
6. Wierzbowianka 6  3  2-12
7. Proszowianka II 6  0  4-15
 
 
Król strzelców: Adrian Dziura (Proszowianka I - 7 goli)
Najlepszy bramkarz: Damian Stopka (KS Zakopane)
Najlepszy zawodnik: Krzysztof Piątek (Nieciecza)
 
Proszowianka I Top Cars Proszowice: 1.Szymon Miernik - 10.Adrian Dziura (7 goli), 5.Damian Dziura (2), 7.Bartosz Karwat (1), 14.Dawid Duda (1), 3.Tomasz Rolek (2), 9.Olaf Mrzygłód (6), 2.Krzysztof Nowak. Trener: Kamil Mach.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 80.Karol Piątek, 4.Krzysztof Piątek (3 gole), 19.Wojciech Szuran (3), 11.Nikolas Roczniak (1), 28.Przemysław Kordos (2), 20.Jakub Nita, 13.Filip Głowacki, 25.Mateusz Curyło (1), 31.Paweł Jonak. Trener: Mariusz Kądzielawa.
Pogoń Miechów: 1.Stanisław Mułko, 5.Jakub Bzdela, 16.Sebastian Pietrzyk (3 gole), 14.Kacper Czerw (1), 10.Jakub Bożek, 9.Mikołaj Jaśkiewicz (2), 15.Kacper Płaszewski, 17.Jan Stanisz (1), 7.Paweł Sęk. Trener: Mirosław Jaśkiewicz.
KS Zakopane: Damian Stopka - Dariusz Makowski-Gąsienica, Karol Gawlak (1 gol), Szymon Szlechuber (2), Adam Stefaniuk (1), Kamil Lipowy, Kamil Bukowski. Trener: Maciej Wadas.
Wierzbowianka Wierzbno: 12.Wojciech Grocki - 17.Mateusz Marzec, 20.Damian Arcyz, 9.Szymon Migas, 8.Kacper Jamborski (1 gol), 18.Mateusz Sobieraj, 15.Przemysław Prochalski, 2.Karol Pierwoła (1), 6.Daniel Sopala. Trener: Jakub Krasny.
Płomień Kościelec: 12.Bartosz Słodowski - 6.Kamil Słodowski, 5.Krystian Pagiełka, 4.Sebastian Lipowiecki, 11.Bartosz Zapiór (2 gole), 7.Oliwier Nęga, 16.Kacper Kokosiński, 9.Maciej Łakomski, 17.Aleksander Tomczak, 10.Jakub Chwał (1), 8.Tomasz Niedźwiedź, 14.Szymon Stolarczyk. Trener: Kamil Machnik.
Proszowianka II Top Cars Proszowice: 1.Szymon Miernik - 11.Tomasz Bednarski (1 gol), 8.Wiktor Jaraczewski, 16.Mateusz Król, 13.Maciej Czyż, 6.Kacper Porębski (2), 17.Antoni Skulik (1), 4.Wiktor Świdziński. Trener: Kamil Mach.


RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM:
WWW.FUTMAL..PL/PATRONAT

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2019-02-24 20:54:22


Galeria zdjęć

 

Proszowianka  Proszowianka Cup 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok
:
Wisła Kraków
23.08.2019
20:30
Cracovia Kraków
:
Arka Gdynia
24.08.2019
15:00
Górnik Zabrze
:
Korona Kielce
24.08.2019
17:30
Raków Częstochowa
:
Lech Poznań
24.08.2019
20:00

Fortuna I Liga

Warta Poznań
2:1
Podbeskidzie Bielsko Biała
21.08.2019
17:00
Radomiak Radom
2:2
GKS Jastrzębie
21.08.2019
18:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:3
Stal Mielec
21.08.2019
19:00
Olimpia Grudziądz
1:2
Wigry Suwałki
21.08.2019
19:00
Puszcza Niepołomice
0:2
Zagłębie Sosnowiec
21.08.2019
19:00
GKS Bełchatów
1:0
Odra Opole
21.08.2019
19:00
GKS Tychy
5:1
Chrobry Głogów
21.08.2019
19:00
Stomil Olsztyn
1:0
Sandecja Nowy Sącz
21.08.2019
19:45
Chojniczanka Chojnice
0:3
Miedź Legnica
21.08.2019
20:00
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Olimpia Grudziądz
24.08.2019
14:30
Odra Opole
:
Radomiak Radom
24.08.2019
19:45
Chrobry Głogów
:
Stomil Olsztyn
24.08.2019
19:00

II liga

Garbarnia Kraków
0:0
Pogoń Siedlce
21.08.2019
17:00
Elana Toruń
1:1
Skra Częstochowa
21.08.2019
17:00
Stal Stalowa Wola
0:1
Błękitni Stargard
21.08.2019
17:00
GKS Katowice
1:1
Olimpia Elbląg
21.08.2019
19:00
Widzew Łódź
2:2
Górnik Łęczna
21.08.2019
18:50
Znicz Pruszków
2:1
Gryf Wejherowo
21.08.2019
19:00
Resovia Rzeszów
1:1
Bytovia Bytów
21.08.2019
17:00
Górnik Polkowice
1:2
Stal Rzeszów
21.08.2019
19:00
Lech II Poznań
2:1
Legionovia Legionowo
21.08.2019
17:00
Stal Rzeszów
:
Elana Toruń
24.08.2019
17:00
Górnik Łęczna
:
GKS Katowice
24.08.2019
20:09
Garbarnia Kraków
:
Lech II Poznań
24.08.2019
17:30

III liga, grupa IV

Jutrzenka Giebułtów
:
Hutnik Kraków
24.08.2019
13:00
Chełmianka Chełm
:
Orlęta Radzyń Podlaski
24.08.2019
17:00
Wisła Sandomierz
:
Wisłoka Dębica
24.08.2019
17:00
Avia Świdnik
:
Motor Lublin
24.08.2019
17:00
Sokół Sieniawa
:
Korona II Kielce
24.08.2019
17:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Hetman Zamość
24.08.2019
17:00
Podlasie Biała Podlaska
:
KSZO Ostrowiec Św.
24.08.2019
17:00
Wisła Puławy
:
Siarka Tarnobrzeg
24.08.2019
17:00
Podhale Nowy Targ
:
Stal Kraśnik
24.08.2019
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Sokół Kocmyrzów
1:3
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
21.08.2019
17:30
Clepardia Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
24.08.2019
11:00
Skawinka Skawina
:
Unia Oświęcim
24.08.2019
17:00
Sokół Kocmyrzów
:
MKS Trzebinia
24.08.2019
17:00
Dalin Myślenice
:
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
24.08.2019
17:30
LKS Rajsko
:
Orzeł Ryczów
24.08.2019
17:00
Wiślanie Jaśkowice
:
Słomniczanka Słomniki
24.08.2019
11:00
Cracovia II Kraków
:
Pcimianka Pcim
24.08.2019
12:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Orkan Szczyrzyc
2:1
Lubań Maniowy
21.08.2019
18:00
Barciczanka Barcice
:
Poprad Rytro
24.08.2019
17:00
Unia Tarnów
:
Wierchy Rabka Zdrój
24.08.2019
11:00
Glinik Gorlice
:
Okocimski Brzesko
24.08.2019
11:00
BKS Bochnia
:
Watra Białka Tatrzańska
24.08.2019
15:00
Tarnovia Tarnów
:
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
24.08.2019
17:00
Limanovia Limanowa
:
Wolania Wola Rzędzińska
24.08.2019
18:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

KS Olkusz
:
Zieleńczanka Zielonki
24.08.2019
11:00
LOT Balice
:
Przebój Wolbrom
24.08.2019
17:00
Prądniczanka Kraków
:
Grębałowianka Kraków
24.08.2019
17:00
Piliczanka Pilica
:
Bolesław Bukowno
24.08.2019
17:00
Spójnia Osiek
:
Proszowianka Proszowice
24.08.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Wiślanie II Jaśkowice
:
Kmita Zabierzów
24.08.2019
14:30
Błękitni Modlnica
:
Prokocim Kraków
24.08.2019
17:00
Wieczysta Kraków
:
Hutnik II Kraków
24.08.2019
12:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Górnik Wieliczka
:
LKS Śledziejowice
24.08.2019
17:00
Wiślanka Grabie
:
Wiarusy Igołomia
24.08.2019
17:00
Jordan Sum Zakliczyn
:
Radziszowianka Radziszów
24.08.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Garbarz Zembrzyce_
:
KS Chełmek
24.08.2019
11:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
:
Halniak Maków Podhalański
24.08.2019
17:00
Arka Babice
:
Brzezina Osiek
24.08.2019
11:00
LKS Żarki
:
Nadwiślanin Gromiec
24.08.2019
17:00
LKS Gorzów
:
Tempo Białka
24.08.2019
17:00
Victoria Jaworzno
:
Zatorzanka Zator
24.08.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Dunajec Zakliczyn
3:1
Wisła Szczucin
21.08.2019
18:00
Dunajec Zbylitowska Góra
1:1
LKS Szynwałd
21.08.2019
18:00
Dunajec Zbylitowska Góra
:
Pogórze
24.08.2019
13:00
Wisła Szczucin
:
Zorza Zaczarnie
24.08.2019
17:00
LKS Ładna
:
Ciężkowianka Ciężkowice
24.08.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Szreniawa Nowy Wiśnicz
:
Strażak Mokrzyska
24.08.2019
18:00
Jadowniczanka Jadowniki
:
Sokół Maszkienice
24.08.2019
18:00
Radłovia Radłów
:
Sokół Borzęcin Górny
24.08.2019
18:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Orzeł Wojnarowa
:
Sokół Stary Sącz
24.08.2019
14:00
Dunajec Nowy Sącz
:
LKS Kobylanka
24.08.2019
17:00
LKS Łużna
:
Łosoś Łososina Dolna
24.08.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Sokół Słopnice
:
Krokus
24.08.2019
18:00

Klasa A (Kraków I)

Jastrzębiec Książ Wielki
:
Wierzbowianka Wierzbno
24.08.2019
15:00
Orzeł Bębło
:
Szreniawa Koszyce
24.08.2019
11:00
Bibiczanka Bibice
:
Czarni 03 Grzegorzowice
24.08.2019
17:00
Strażak Goszcza
:
Partyzant Dojazdów
24.08.2019
13:00
Galicja Raciborowice
:
Kapitol Racławice
24.08.2019
13:00

Klasa A (Kraków II)

Wisła Jeziorzany
:
Sokół Rybna
24.08.2019
17:00
Świt Krzeszowice
:
Wisła Czernichów
24.08.2019
17:00
Orlęta Rudawa
:
Strażak Rączna
24.08.2019
17:00
Maszycanka Maszyce
:
Dragon Szczyglice
24.08.2019
17:30
JKS Zelków
:
Liszczanka Liszki
24.08.2019
16:00

Klasa A (Kraków III)

Iskra Krzęcin
:
Bieżanowianka Kraków
24.08.2019
17:00
Krakus Swoszowice
:
Zwierzyniecki Kraków
24.08.2019
17:30
Wanda Nowa Huta
:
Rzozovia Rzozów
24.08.2019
11:00
Gajowianka Gaj
:
Tramwaj Kraków
24.08.2019
17:30
Płomień Kostrze
:
Pogoń Skotniki
24.08.2019
16:00
Podgórze Kraków
:
Cedronka Wola Radziszowska
24.08.2019
12:00

Klasa A (Wieliczka)

Czarnochowice
:
Zieloni Niegowić
24.08.2019
17:00
Contra Sułków
:
Rożnowa
24.08.2019
17:00

Klasa A (Myślenice)

Topór Tenczyn
2:0
Zielonka Wrząsowice
21.08.2019
18:00
Wróblowianka Wróblowice
:
Topór Tenczyn
24.08.2019
15:00
Gościbia Sułkowice
:
Skalnik Trzemeśnia
24.08.2019
17:00
Karpaty Siepraw
:
Lubomir Wiśniowa
24.08.2019
17:00
Clavia Świątniki Górne
:
Sokół Borzęta
24.08.2019
17:00
Zielonka Wrząsowice
:
Staw Polanka
24.08.2019
17:00
Beskid Tokarnia
:
LKS Rudnik
24.08.2019
17:00

Klasa A (Olkusz)

Unia Jaroszowiec
:
Trzy Korony Żarnowiec
24.08.2019
13:00
Olimpia Łobzów
:
Centuria Chechło
24.08.2019
17:00
Sokół Gołaczewy
:
Laskowianka Laski
24.08.2019
11:00

Klasa A (Chrzanów)

Wolanka Wola Filipowska
:
Ciężkowianka Jaworzno
24.08.2019
17:00
Zgoda Byczyna
:
Błyskawica Myślachowice
24.08.2019
17:00
Start Kamień
:
Tęcza Tenczynek
24.08.2019
17:00
MKS Alwernia
:
Wisła Jankowice
24.08.2019
17:00
Fablok Chrzanów
:
Wisełka Rozkochów
24.08.2019
17:00

Klasa B (Kraków I)

Milenium Radziemice
:
Agricola Klimontów
24.08.2019
13:00
Juvenia Prandocin
:
LKS Polanowice
24.08.2019
17:00
LKS Niedźwiedź II
:
Olimpia Czaple Wielkie
24.08.2019
17:00
Słomniczanka II Słomniki
:
Kosynierzy Łuczyce
24.08.2019
17:00

Klasa B (Kraków II)

Górzanka Nawojowa Góra
:
Potok Więckowice
24.08.2019
17:30
Iskra Radwanowice
:
Błękitni II Modlnica
24.08.2019
17:00
MKS Skała 2004
:
Orzeł II Bębło
24.08.2019
16:00

Klasa B (Kraków III)

Albertus Kraków
:
Fairant Kraków
24.08.2019
15:00
Pychowianka Kraków
:
Victoria Kraków
24.08.2019
17:00
Kaszowianka II Kaszów
:
Rybitwy Kraków
24.08.2019
16:00

Klasa B (Kraków IV)

Tęcza Piekary
:
Trzebol Wielkie Drogi
24.08.2019
17:00

Klasa B (Wieliczka)

Dąb Zabierzów Bocheński
:
Wiarusy II
24.08.2019
15:00
Gdovia II Gdów
:
Tęcza Słomiróg
24.08.2019
17:00
Batory Wola Batorska
:
Ledniczanka
24.08.2019
17:00

Klasa B (Olkusz I)

Stare Bukowno
:
Piliczanka Pilica
24.08.2019
16:30

Klasa C (Wieliczka)

Wawrzynianka Wawrzeńczyce
:
Czarnochowice II
24.08.2019
17:00

Centralna Liga Juniorów U-18

Arka G.
:
Jagiellonia
24.08.2019
13:00
SMS Łódź
:
Legia Warszawa
24.08.2019
12:00
Zagłębie Lubin
:
Pogoń Szczecin
24.08.2019
12:00
Korona Kielce
:
Escola Varsovia Warszawa
24.08.2019
14:00
Górnik Zabrze
:
Cracovia Kraków
24.08.2019
12:00

Centralna Liga Juniorów U-17, grupa D

Korona Kielce
:
Stal Mielec
24.08.2019
12:00
Karpaty Krosno
:
Wisła Kraków
24.08.2019
12:30
TOP 54 Biała Podlaska
:
Cracovia Kraków
24.08.2019
12:00

Centralna Liga Juniorów U-15, grupa D

Górnik Ł.
0:0
TOP 54 Biała Podlaska
20.08.2019
16:00
Stal Rz.
:
Górnik Ł.
24.08.2019
12:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Motor Lublin
24.08.2019
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Dalin Myślenice
:
Profi Zielonki
24.08.2019
10:00
Puszcza Niepołomice
:
Spartak S.
24.08.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Garbarnia Kraków
24.08.2019
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Tarnovia Tarnów
24.08.2019
10:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Sandecja Nowy Sącz
6:2
Dunajec Nowy Sącz
20.08.2019
10:00
Pcimianka
:
Profi Zielonki
24.08.2019
16:30
Garbarnia Kraków
:
Sandecja Nowy Sącz
24.08.2019
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Dunajec Nowy Sącz
24.08.2019
13:30

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Limanovia Limanowa
:
Glinik/Karpatia Gorlice
21.08.2019
18:00
Sandecja II Nowy Sącz
:
MKS Trzebinia
21.08.2019
11:00
Glinik/Karpatia Gorlice
:
MKS Trzebinia
24.08.2019
15:00
Limanovia Limanowa
:
Puszcza Niepołomice
24.08.2019
 
Sandecja II Nowy Sącz
:
Dąb P.
24.08.2019
14:30

I Małopolska Liga Trampkarzy

Okocimski Brzesko
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
24.08.2019
10:00
Tarnovia Tarnów
:
Unia Tarnów
24.08.2019
12:30
Unia Oświęcim
:
Raba Dobczyce
24.08.2019
12:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

Limanovia
:
Garbarnia Kraków
21.08.2019
15:00
Krakus Nowa Huta
:
Karol Wadowice
21.08.2019
11:00
Garbarnia Kraków
:
MOSiR Bochnia
24.08.2019
11:00
Limanovia
:
Karol Wadowice
24.08.2019
 
Podhale Nowy Targ
:
AS Progres Kraków
24.08.2019
10:00
Krakus Nowa Huta
:
Respect Szalowa
24.08.2019
10:00

I Małopolska Liga Młodzików

AS Progres Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
21.08.2019
17:30
Fablok Chrzanów
:
Podhale Nowy Targ
24.08.2019
11:00

II Małopolska Liga Młodzików

Unia Oświęcim
:
Sandecja II
21.08.2019
11:00
Okocimski Brzesko
:
Unia Tarnów
21.08.2019
10:00
TS Wisła I Kraków
:
Sandecja II
24.08.2019
12:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Okocimski Brzesko
24.08.2019
10:00

Ekstraliga Kobiet

Olimpia Szczecin
:
AZS UJ Kraków
24.08.2019
11:00
SMS Łódź
:
KKP Bydgoszcz
24.08.2019
15:00
Medyk Konin
:
AZS Wrocław
24.08.2019
12:00
GKS Katowice
:
Górnik Łęczna
24.08.2019
12:00
Czarni Sosnowiec
:
Rolnik Głogówek
24.08.2019
15:00
Mitech Żywiec
:
AZS PWSZ Wałbrzych
24.08.2019
12:00

I liga kobiet, gr. południowa

Rysy Bukowina Tatrzańska
:
Sparta Daleszyce
24.08.2019
12:00
Sokół Kolbuszowa Dolna
:
Czwórka Radom
24.08.2019
 
Wanda Nowa Huta
:
ROW Rybnik
24.08.2019
17:00
Rekord Bielsko Biała
:
SWD Wodzisław
24.08.2019
14:00