W mistrzowskiej koronie

BSF ABJ Bochnia w finałe Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18 w Unisławiu pokonał Jantara Ustka 5-2 (2-1) i został mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej! Cztery bramki dla zespołu Kamila Rynducha zdobył Tomasz Palonek, piąte trafienie dołożył Mateusz Matlęga.

BSF objął prowadzenie błyskawicznie, bo już po 40 sekundach gry, a do siatki po raz jedenasty w tym turnieju trafił Tomasz Palonek. W 4. minucie przed niezłą okazją stanął Mateusz Prokop po dograniu Palonka, ale jego uderzenie odbił Wojciech Przychoda. Kilkanaście sekund później z rzutu rożnego zagrał Piotr Matras, uderzył Prokop, a tor lotu piłki zmienił Palonek i było 2-0. Jantar po raz pierwszy zagroził bramce Jakuba Smolenia dopiero w 7. minucie, ale uderzenie z dystansu Michała Zborowskiego nasz golkiper przeniósł nad bramką. Kontaktowy gol dla Jantara padł w 11. minucie po sporym zamieszaniu przed polem karnym i dobrym wykończeniu Bartłomieja Brzostowicza.

Minutę po przerwie po długim wyrzucie Przychody szansę miał Karol Czubak, jednak uderzył zdecydowanie obok bramki BSF-u. Z dystansu próbował również Piotr Matras, ale podobnie jak Czubak niecelnie. Wyrównanie padło w 15. minucie po przejęciu piłki na środku boiska przez Karola Czubaka i ograniu Smolenia. Z remisu Jantar cieszył się zaledwie kilkanaście sekund, bo bochnianie błyskawicznie odpowiedzieli za sprawą Palonka. Nie minęła nawet minuta i po raz kolejny po zespołowej akcji trafił Palonek! Jantar bardzo szybko mógł uzyskać kontakt, ale piłkę z linii bramkowej wybił Piotr Matras. W 18. minucie dobrze z dystansu spróbował Czubak, ale na posterunku był świetny dysponowany Smoleń. Minutę później dobrym zwodem szansę wypracował sobie Piotr Matras, ale uderzył wprost w golkipera Jantara. W 20. minucie dobrze z prawej strony parkietu dograł Palonek, a akcję wykończył Mateusz Matlęga!

BSF ABJ Bochnia - Jantar Ustka 5-2 (2-1)
Tomasz Palonek 1, 5, 15, 15, Mateusz Matlęga 20 - Bartłomiej Brzostowicz 11, Karol Czubak 15

BSF ABJ Bochnia: Jakub Smoleń, Wojciech Stefaniak - Mateusz Prokop, Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Tomasz Palonek, Filip Korta, Jakub Burkowicz, Paweł Matras, Igor Dymura, Jakub Machaj, Jakub Pasiut, Wiktor Nagrodzki, Dawid Burek.

Źródło: BSF Bochnia

Dodano: 2019-02-27 18:13:11