Hetman bez buławy

Pierwszy mecz w tym roku o punkty mówiąc łagodnie był średnim widowiskiem a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo - wszystkie można wręcz policzyć na palcach u jednej ręki. Przez cały mecz wydarzenia na boisku determinował w dużej mierze bardzo silny wiatr.

W pierwszej połowie grający z nim goście od początku przycisnęli Ospel, który długimi momentami miał kłopoty z wyjściem z piłką z własnej połowy. Przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się w sytuacje podbramkowe. Ospel próbował kontrataków lecz w decydujących momentach niedokładne rozegrania te szanse zabierały. Hetman swoją najgroźniejszą szansę stworzył w ok 30 minucie, kiedy to po centrze w pole karne akcję na dalszym słupku zamykał jeden z zawodników uderzając głową po koźle lecz dobrą interwencją popisał się Michał Goncerz, odbijając uderzenie. Gospodarze odpowiedzieli po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego lecz bramkarz zdołał przenieść piłkę ponad poprzeczką bramki. W końcówce gospodarze oddalili grę od własnej bramki. Po dalekim wrzucie piłki z autu Dawid Bartos przyblokował dwójkę obrońców, w dużym zamieszaniu piłka spadła pod nogi Dawida Ziai a ten uderzając z kliku metrów trafił w stojącego na linii obrońcę, który uchronił swój zespół od utraty gola. Drugiego ostrzeżenia już jednak nie było. W tej samej minucie Przemysław Lis dośrodkował z narożnika boiska wprost na głowę Kamila Ziai a ten trafił do bramki rywali, otwierając wynik spotkania. Hetman nie był w stanie wykorzystać już atutu gry z wiatrem i na przerwę obie drużyny zeszły przy wyniku 1:0. W drugiej połowie jak można się było spodziewać to Ospel posiadał optyczną przewagę. Ale podobnie jak swoi przeciwnicy, też nie potrafił tego przekuć w okazje bramkowe. W grze obu zespołów było wiele niedokładności i strat piłki. Ta często też niesiona podmuchami wiatru lądowała poza polem gry. Przebieg gry przez długie fragmenty był bardzo podobny. Ataki Ospelu nie przynosiły zagrożenia bramki a próby odgryzania się gości kończyły się na szczelnej defensywie Ospelu. W końcu ten marazm mógł przerwać Jakub Nowak, który oddał bardzo groźny strzał z ponad 25 metrów lecz świetną interwencją popisał się bramkarz gości, parując uderzenie na rzut rożny. Po nim także było niebezpiecznie, kiedy to centra z narożnika boiska Radosława Gacka o mały włos a nie zamieniła by się w bezpośrednie uderzenie do bramki. Hetman mógł mieć swoją szansę na doprowadzenie do remisu na ok. 10 minut przed końcem, kiedy to nieporozumienie stoperów dalekim wyjściem z bramki zażegnał zupełnie bezrobotny w drugiej odsłonie Michał Goncerz. Na szczęście zachował on odpowiednią koncentrację i w porę uprzedził napastnika rywali. W końcu nadeszła 86 minuta. Dawid Ziaja do spółki z Norbertem Kurczkiem odebrali piłkę przeciwnikowi na 30 metrze od bramki, ten pierwszy prostopadłym zagraniem uruchomił Jakuba Nowaka a ten uprzedził obrońców i mając przed sobą tylko bramkarza z zimną krwią wykorzystał nadarzającą się okazję, zamykając to spotkanie. W końcowych minutach obie drużyny wyczekiwały już ostatniego gwizdka arbitra a gdy ten zabrzmiał, Ospel dopisał na swoim koncie 3 punkty.

Ospel Wierbka - Hetman Dłużec 2:0 (0:0)

Bramki: K. Ziaja, J. Nowak.

Ospel: M. Goncerz - J. Nowakowski (K. Karczewski), K. Ziaja, D. Janus, P. Nowakowski (G. Zasuń) - P. Lis (R. Gacek), D. Ziaja, A. Nowakowski (N. Kurczek), A. Musialski - J. Nowak, D. Bartos (M. Koniec)

Źródło: Ospel Wierbka

Dodano: 2019-03-18 19:27:05