Derbowy hit przy Grębałowskiej (foto/video)

W sobotnie, piękne popołudnie, na bardzo dobrze przygotowanym boisku przy Grębałowskiej – spotkały się dwie czołowe ekipy ligi Grębałowianka i Sokół Kocmyrzów. Pojedynek pierwszej i drugiej drużyny klasy Okręgowej gr I, przyciągnął sporą grupę kibiców na stadion.

Ci którzy byli nie zawiedli się, gdyż mecz dostarczył niesamowitych emocji i wrażeń. Mecz kolejki, a być może mecz sezonu, który kibice i zawodnicy zapamiętają pewnie na długo. Dodatkowego smaku spotkaniu, dodawał fakt, iż był to mecz derbowy...a obecnym trenerem Sokoła jest Robert Czopek – były opiekum Grębałowianki!

Początek spotkania, to spokojna gra obu zespołów. Każdy zapewne zdawał sobie sprawę z rangi meczu. Obie drużyny w tym czasie "delikatnie" zagrażały jednej jak i drugiej bramce, lecz brakowało wykończenia akcji. Obraz spokojnej gry zmienił się w 13 minucie, kiedy to z lewej strony w pole karne dośrodkował Krawczyk. Płka spadła wprost na nogę Zdziarskiego, a ten plasowanym strzałem z pierwszej piłki dał gospodarzom prowadzenie! Szaleństwo na stadionie! Przyznać trzeba, że młody zawodnik zachował się w tej sytuacji jak "rasowy napastnik". W 18 minucie – pierwsza wymuszona zmiana w Grębałowiance. Kobiec opuszcza boisko. Najprawdopodobniej skręcenie kostki. Kontuzja ważnego zawodnika gospodarzy, w pewnym stopniu burzy taktykę na ten mecz. W 19 minucie mamy bardzo kontrowersyjną sytuację w polu karnym gospodarzy. Faulowany zostaje Kozieł, jednakże sędzia nakazuje grać dalej. Sytuacja - kontrowersja. Na pewno upadającemu w polu karnym nie pomogło dodanie temu upadkowi walorów artystycznych. Od tego momentu, gracze Sokoła ruszyli odważniej do przodu. Efektem tego były dwie sytuacje pod bramką Herdzika. W 22 minucie Hałat dośrodkowuje z rzutu wolnego z prawej strony – lecz piłka przechodzi przez całe pole karne, nie znajdując adresata. W 25 minucie Zimny dośrodkowuje tym razem z lewej strony, zakotłowało się w polu karnym miejscowych, lecz szczęśliwie wybijają oni piłkę z gorącej strefy. Pomiędzy 25 a 35 min, mecz wyrównał się. Dużo walki, składnych akcji, lecz bez sytuacji bramkowych. W 36 minucie przypomniał o sobie Targosz. Kopia sytuacji z 25 minuty. Dośrodkowanie tegoż zawodnika w pole karne miejscowych, jednak udaje im się wyjść obronną ręką z tej opresji. W 39 minucie Hałat uderza z trzydziestego metra z rzutu wolnego, jednakże – "Panu Bogu w okno". W 42 minucie wymuszona zmiana w Sokole. Kukla opuszcza boisko z kontuzją, a zastępuje go Bartosz.

Do przerwy zatem 1:0 dla gospodarzy.

Drugą część spotkania lepiej zaczęli gracze Sokoła. Odważne ataki sprawiły, że zespół Grębałowianki cofnął się do defensywy. W 48 minucie Hałat strzelał z rzutu wolnego ze środka pola i niewiele mu brakowało do szczęścia. Gdy wydawało się, że zespół z Kocmyrzowa obrał dobrą taktykę w tej części meczu...do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 58 minucie, po wysokim pressingu Grębałowianki, obrońcy Sokoła tracą piłkę. Na dziesiątym metrze podaniem obsłużony zostaje Zdziarski, lecz zwleka ze strzałem i okazja zostaje zaprzepaszczona. Co się odwlecze... W 62 minucie z lewej strony dośrodkowuje aktywny dziś Zdziarski, wprost na głowę Kwatera i robi się 2:0 dla miejscowych! Na trybunach słychać wymowne słowa: "Sokół gra, Grębałowianka strzela" – trafne słowa! Prowadzenie sprawiło, że zespół z Grębałowa cofnął się licząc na kontry. Niby słusznie, ale czy wyszło mu to na dobre? Sokół pomimo niekorzystego wyniku grał swoje, licząc, że taka gra przyniesie w końcu efekty. Jak się okazało cierpliwość popłaca i została ona wynagrodzona!

W 68 minucie meczu, faulowany w polu karnym zostaje Zawrzykraj. Rzut karny i sam poszkodowany wymierza karę miejscowym. Sokół wraca do gry, a kibice z Kocmyrzowa głośnym dopingiem dają do zrozumienia, że są obecni na meczu.
Bramka kontaktowa podziałała niezwykle mobilizująco na przyjezdnych, gdyż co raz odważniej poczynali oni sobie na boisku. Stwarzali raz po raz groźne sytuacje, lecz brakowało przysłowiowej "kropki nad i". Dążenie do celu jakim byłby kolejny gol, okazało się możliwe w 80 minucie. Wtedy też w polu karnym faulowany został bardzo aktywny dziś Targosz, a sędzia wskazał na wapno po raz drugi w meczu. Ponownie egzekutorem był Zawrzykraj i ponownie uderzył celnie. Remis 2:2!

Z arcytrudnej sytuacji meczowej - było przecież 2:0 dla Grębałowianki. Sokół podniósł się niebywale, a przecież to nie koniec meczu. Skoro można doprowadzić do remisu, to czemu nie powalczyć o zwycięstwo...Sprawę mogło ułatwić również to, iż w 84 minucie meczu, zawodnik z Grębałowa – Szypuła dostał drugi żółty kartonik i miejscowi musieli grać w osłabieniu. Tak też się stało. W 88 minucie, z prawej strony wzdłuż bramki dogrywa Targosz, a całą akcję zamyka bohater spotkania – Zawrzykraj lokując piłkę w bramce i strzelając swojego trzeciego dziś gola!

Koniec 2:3!

Szalony mecz, pełen emocji, wrażeń – tak na boisku jak i na trybunach! Niech ten mecz będzie najlepszą wizytówką, że w krakowskich ligach okręgowych dzieje się dużo dobrego i warto wyjść z domu by zobaczyć bardzo ciekawe mecze na żywo, a nie tylko w Tv. Super pogoda, super mecz, więcej takich – niedosyt w Grębałowie – radość w Kocmyrzowie!