Drugi mecz, drugie zwycięstwo

W meczu XVII Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka odniósł kolejne zwycięstwo, pokonując Orzeł Kwaśniów 3:1 (1:1). Dwie bramki zdobył grający Trener, Kamil Ziaja a raz bramkarza rywali pokonał Jakub Nowak.

Mecz rozpoczął się od ataków Orła, który próbował przejąć inicjatywę. Ospel spokojnie odpierał te ataki, próbując samemu tworzyć zagrożenie. Po jednym z szybkich kontrataków Jakub Nowak znalazł się sam przed bramkarzem, uderzył obok próbującego interweniować bramkarza ale także obok słupka. To było pierwsze i zarazem ostatnie ostrzeżenie dla Orła. W 18 minucie Artur Nowakowski zacentrował z narożnika boiska a zamykający akcję na dalszym słupku Kamil Ziaja wyskoczył najwyżej i pokonał bramkarza miejscowych. Ospel w drugim meczu z rzędu zrobił użytek ze swojej bardzo groźnej broni, czyli stałych fragmentów gry. Niestety zdobyty gol chyba zbyt bardzo rozluźnił grającego trenera Ospelu. 5 minut później po długim zagraniu przeciwnika za krótko zgrywał piłkę głową do bramkarza. Z prezentu skorzystał Dominik Guzy, który zatańczył jeszcze z obrońcami i pokonał bezradnego Michała Goncerza. Ospel szybko przekonał się o tym, że nieszczęścia lubią chodzić parami. Po jednym ze starć z rywalem Dawid Ziaja z powodu kontuzji musiał opuścić pole gry. W jego miejsce pojawił się Krystian Słowikowski, a Ospel zmienił ustawienie. Co prawda do przerwy jeszcze efektów nie było ale te przyniosły oczekiwany skutek w drugiej połowie. Ale wracając do wydarzeń z ostatniego kwadransa pierwszej połowy należy wspomnieć, że blisko szczęścia był wspomniany wcześniej Krystian Słowikowski, po którego wstrzeleniu piłki w pole karne piłka trafiła w poprzeczkę bramki. W końcówce oglądaliśmy bardzo wyrównany pojedynek i do przerwy był nie krzywdzący żadnej ze stron remis 1:1. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Ospelu. W 48 minucie Kamil Ziaja pognał lewym skrzydłem boiska i dograł do Jakuba Nowaka a ten z bliska dopełnił formalności, wyprowadzając Ospel na prowadzenie. Druga połowa długimi fragmentami była bardzo wyrównanym widowiskiem. Ambitnie grający, pełniący rolę gospodarza piłkarze z Kwaśniowa co rusz próbowali zagrażać bramce Michała Goncerza. Jednak w swoich poczynaniach nie byli konkretni. Wiele strzałów było wyblokowywanych przez obrońców a gdy te przechodziły przez linię obrony to albo były zbyt słabe, żeby zaskoczyć Goncerza albo były bardzo niecelne. Ospel z kolei jak już wyprowadzał atak, to był konkretny w swoich poczynaniach. W okolicach 70 minuty powinien zamknąć ten mecz. Jakub Nowak przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem. Chwilę później Kamil Ziaja uciekł obrońcom, wpadł w pole karne lecz zamiast uderzać, próbował jeszcze szukać Jakuba Nowaka. Podanie do napastnika Ospelu przejął jednak powracający obrońca. Niewykorzystane okazje na szczęście nie zemściły się, chociaż Orzeł w różnoraki sposób próbował doprowadzić do wyrównania. W końcu Ospel dopiął swego w 86 minucie po akcji, po której ręce same składały się do oklasków. Marcel Koniec nawinął przy linii bocznej rywala, następnie podał do Roberta Dylewskiego, który jak po sznurku wprowadził do akcji Artura Nowakowskiego. Ten mimo możliwości oddania uderzenia prostopadłym podaniem wypatrzył Kamila Ziaję, a ten zamienił sytuację sam na sam na gola i jak się później okazało, na 3 punkty dla swojej drużyny. Mimo 3 doliczonych minut Orzeł nie był w stanie "poszarpać" dobrze ustawionej drużyny Ospelu i mecz zakończył się jej zwycięstwem 3:1.

Orzeł Kwaśniów - Ospel Wierbka 1:3 (1:1)

D. Guzy - K. Ziaja 2, J. Nowak.

Ospel: M. Goncerz - K. Karczewski, K. Ziaja, J. Nowakowski, D. Janus - P. Lis (M. Koniec), D. Ziaja (K. Słowikowski), N. Kurczek, A. Musialski - A. Nowakowski, J. Nowak (R. Dylewski)

Źródło: Ospel wierbka

Dodano: 2019-03-25 22:24:40