O zwycięstwo drżeli do końca

W meczu XVIII Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka po bardzo ciężkim spotkaniu pokonał Błysk Zederman 2:1 (2:1). Rezultat meczu został ustalony już po pierwszej połowie a gole dla gospodarzy zdobywali Dawid Bartos i Kamil Ziaja.

Początek meczu to twarda i nieustępliwa walka w środkowej strefie boiska. Często też w jej efekcie zawodnicy dopuszczali się przewinień. Po kwadransie wyrównanej walki w końcu obie ekipy zaczęły stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika. W 20 minucie miała miejsce pierwsza świetna szansa dla gości. Zawodnik niekryty w polu karnym zamykał akcję na dalszym słupku lecz jego mocne uderzenie z kilku metrów zatrzymał Michał Goncerz, niewątpliwie ratując swoją drużynę od utraty bramki. W kolejnych minutach to Ospel zaczął przeważać, próbując uderzeń z dystansu. W końcu nadeszła 30 minuta. Dawid Bartos otrzymał piłkę na skraju pola karnego i pięknym uderzeniem w dalszy narożnik bramki pokonał bramkarza przyjezdnych. Kilka minut później mogło być 2:0 kiedy to bomba z dystansu Krystiana Słowikowskiego minimalnie minęła bramkę. Było to na prawdę świetne uderzenie i do szczęścia zabrakło niewiele. W końcówce pierwszej połowy wydawało się, że Ospel na dobre przejął inicjatywę. Niestety moment dekoncentracji i też trzeba przyznać, ładna akcja Błysku kończy się golem wyrównującym. Zawodnik gości prostopadłym podaniem uruchamia swojego partnera a ten mimo asysty obrońcy płaskim strzałem w dalszy narożnik bramki trafił na 1:1. Ostatnie słowo w tej części gry należało jednak do Ospelu. W doliczonym czasie gry Dawid Bartos tuż przy linii bocznej ograł obrońcę i dośrodkował piłkę w pole karne a tam celnym "szczupakiem" popisał się Kamil Ziaja. Goście gry już nie wznowili bowiem tym mocnym akordem sędzia zakończył pierwszą połowę, w której Ospel prowadził 2:1. Druga połowa długimi fragmentami była bardzo nudna. Ospel wydawał się kontrolować boiskowe wydarzenia a Błysk niby próbował ale za bardzo nie wiedział jak i nie posiadał argumentów na gola dającego remis. Ospel otrzymał także prezent od bramkarza, który przy wybiciu piłki opuścił pole karne. Do rzutu wolnego tuż za linią pola karnego, na wprost bramki podszedł Dawid Bartos lecz jego soczysta próba minimalnie przeleciała ponad poprzeczką bramki. Z czasem przewaga gości robiła się coraz bardziej widoczna a pętla na szyi Ospelu, który niepotrzebnie zbyt głęboko się cofnął coraz bardziej się zaciskała. Na posterunku był na szczęście Michał Goncerz, który swoimi interwencjami ratował partnerów z opresji. Najpierw w dość szczęśliwy sposób zatrzymał kąśliwe uderzenie z rzutu wolnego a 10 minut przed końcem wybronił piłkę na wagę remisu. Wtedy to napastnik otrzymał piłkę na wprost bramki i będąc nieatakowany huknął tuż przy słupku, lecz wspomniany Goncerz intuicyjną paradą wybronił uderzenie. Błysk do samego końca próbował doprowadzić do remisu. O sporym szczęściu może mówić także Jarosław Nowakowski, gdy piłka odbita od niego rykoszetem omal nie skończyła swego lotu w bramce. Goście mimo licznych stałych fragmentów w samej końcówce nie potrafili zrobić z nich użytku i ostatecznie z końcowego triumfu mogli cieszyć się gracze Ospelu. Co prawda było to wymęczone i szczęśliwe zwycięstwo lecz bardzo ważne w kontekście walki o jak najwyższą pozycję na koniec sezonu.

Ospel Wierbka - Błysk Zederman 2:1 (2:1)

Bramki dla Ospelu: D. Bartos, K. Ziaja.

Ospel: M. Goncerz - K. Słowikowski (P. Tkacz), D. Janus, J. Nowakowski, P. Nowakowski - R. Gacek, N. Kurczek (A. Nowakowski), K. Ziaja (G. Zasuń), J. Nowak - M. Koniec, D. Bartos (M. Lelątko)

Źródło: Ospel Wierbka

Dodano: 2019-03-31 22:34:24