Iskra, która podpaliła Puszczę

Do ciekawego pojedynku doszłow Brzezince  w III lidze kobiet, gdzie wicelider tabeli miejscowa Iskra podejmowała niepołomicką Puszczę. O pierwszych minut rozpoczęła się wymiana ciosów i nie widać było różnicy między drugą, a ósmą drużyną. To Puszcza jako pierwsza przeprowadziła groźną akcję, gdzie tylko Natalia Radwańska wie dlaczego goście nie objeli prowadzenia w tym meczu. Kolejną „setkę” miała Julia Korbut, która posadziła bramkarkę Iskry, a następnie wpakowała w nią piłkę. Pierwsza groźna sytuałcja miejscowych od razu dała im prowadzenie po akcji sam na sam Karoliny Chrapkiewicz. Iskra w tym meczu grała bardzo prostą piłkę skupiając się na długich podaniach na szybkie zawodniczki grające z przodu. Następnie kolejny raz przed bramką Brzezinki znalazła się Radwańska, lecz znów podała piłkę bramkarce Iskry. Swoją sytuację również miały gospodynie i tylko słupek uchronił Puszczę przed stratą kolejnej bramki. Ta jednak padła po bramce Anny Majki, która pokonała zasłoniętą Kamilę Piechnik. Po przerwie do odrabiania strat ruszyły niepołomiczanki lecz już w 3 minucie zostały sprowadzone na ziemię golem Moniki Gacek. Bramka gla gości padła po rzucie karnym za faul na Agnieszce Wilgockiej. Jedenastkę wykorzystała Natalia Radwańska. Do końca meczu obraz nie zmienił się i nadal mieliśmy akcje po jednej i drugiej stronie. W ostateczności Iskra pokonała Puszczę 3:1.

Źródło: MKS Puszcza

Dodano: 2019-04-08 23:39:58