Zwycięski gol Zasunia

W meczu XXII Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka pokonał Centurię Chechło 1:0 (1:0). Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 45 minucie, kiedy to Grzegorz Zasuń strzałem z rzutu wolnego z połowy boiska zaskoczył bramkarza.

Obie drużyny do meczu przystąpiły w mocno okrojonych składach. Widać było to szczególnie na początku spotkania kiedy to żadna ze stron nie była w stanie przejąć inicjatywy. Po kilkunastu nudnych minutach w końcu to Ospel zaczął zagrażać bramce przeciwnika. I już przy pierwszej nadarzającej się okazji mógł napocząć przeciwnika. Strzał głową Radosława Gacka zatrzymał się jednak na poprzeczce bramki. Kilka minut później próbował Dawid Bartos lecz jego uderzenie głową zdołał odbić bramkarz. Dwukrotnie też próbował zaskoczyć go Przemysław Lis lecz ten powoli wyrastał na bohatera przyjezdnych. Centuria mimo prób nie była w stanie wykreować sobie jakiejś dogodnej sytuacji. Wydawało się, że na przerwę obie drużyny zejdą przy bezbramkowym remisie. Tak się jednak nie stało. Grzegorz Zasuń z połowy boiska wstrzelił piłkę na pole karne. Tam wychodzący bramkarz źle obliczył jej lot, minął się z futbolówką a ta wpadła do bramki po jego rękach nie dotknięta przez innego zawodnika. Był to tak zwany gol do szatni. Druga połowa mogła świetnie rozpocząć się dla Centurii. Przed świetną szansą stanął Norbert Jezuita lecz bijąc z kilku metrów trafił wprost w Michała Goncerza, który mimo niezbyt pracowitej pierwszej połowy, tuż po zmianie stron zachował odpowiedni poziom koncentracji i nogami wybronił uderzenie. Z czasem coraz bardziej zaczęła przeważać Centuria. Mimo to nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Ospel bardzo mądrze się bronił, nie dopuszczając gości na przedpole bramki. Przewaga gości robiła się coraz większa. Ciągle brakowało jednak konkretów. A te mógł przedstawić Ospel. Bardzo groźny lecz minimalny strzał z dystansu oddał Artur Musialski. Na przedpolu bramki zakotłowało się także po uderzeniu z rzutu wolnego Dawida Bartosa. Piłka odbiła się od stojącego w murze zawodnika i zatańczyła na 6 metrze od bramki lecz ostatecznie padła łupem bramkarza. Ospel w samej końcówce miał świetną szansę na zamknięcie tego spotkania. Dawid Bartos urwał się obrońcy i z boku pola karnego dograł piłkę wzdłuż bramki lecz Robert Dylewski nie zdążył zamknąć podania. Centuria mimo prób do samego końca nie stworzyła żadnej klarownej sytuacji, dzięki czemu po końcowym gwizdku ze zwycięstwa mogli cieszyć się zawodnicy Ospelu. Dla Michała Goncerza było to 8 czyste konto w bieżących rozgrywkach.

Ospel Wierbka - Centuria Chechło 1:0 (1:0)

G. Zasuń 45.

Ospel: M. Goncerz - K. Karczewski, P. Nowakowski, D. Janus, G. Zasuń (M. Duch) - R. Gacek, J. Nowakowski, A. Nowakowski, P. Lis (R. Dylewski) - A. Musialski (G. Dylewski), D. Bartos

Źródło: Ospel Wierbka

Dodano: 2019-04-28 18:24:56