Prezent na urodziny zrobiły sobie same

To był szczególny tydzień dla sekcji żeńskiej która we środę obchodziła 4 rok istnienia, a w niedzielę sprawiła sobie okazały prezent w postaci 3 punktów i 6 bramek strzelonych Piastowi Skawina.

Do Skawiny piłkarki Puszczy wyjechały już wczesnym porankiem, by na spokojnie wejść w ten bardzo ważny mecz. Zwycięstwo w tym meczu dało by podopiecznym Tomasza Słabonia odskoczyć na bezpieczną odległość od zespołów które bronić będą się przed spadkiem. Piast Skawina walczyć miał o chyba ostatnią już szansę utrzymania drużyny na poziomie III ligi. W meczu drużyn które w 2017 roku razem awansowały z IV ligi od samego początku widać było kto był bardziej zdeterminowaną i lepiej poukładaną ekipą. Już w pierwszych 2 minutach Puszcza mogła prowadzić 2:0 lecz nieskuteczne były Agnieszka Wilgocka i Julia Korbut. Lecz już 6 minucie meczu piłkę z prawej strony dośrodkowała kapitan Natalia Bania. W polu karnym w dosyć przypadkowy lecz skuteczny sposób zgrała ją Korbut, a do siatki lewą nogą skierowała ją "Lewa". Jest to już 6 bramka Natalii Radwańskiej w sezonie. Ataki niepołomiczanek były z każdą minutą groźniejsze i tylko świetne parady Aliny Czerniawskiej w bramce Piasta nie dawały Puszczy kolejnych trafień. Po przerwie goście przeszli na jeszcze bardziej ofensywne ustawienie, gdzie z przodu zagrały cztery ofensywne piłkarki. W 56 minucie po dużym zamieszaniu w polu karnym, gdzie jedna z zawodniczek gospodyń zagrywa piłkę ręką, lecz gwizdek sędziego milczał, bramkę zdobywa Gabriela Siuda. W tym momencie w szeregi Puszczy wkradło się trochę luzu co wykorzystały piłkarki Piasta strzelając bramkę w 64 minucie meczu. Bramka ta nie podcięła skrzydeł i już 72 minuta dała kolejne trafienie Żubrówkom. Wprowadzona chwilę wcześniej Natalia Przeniosło po dośrodkowaniu Siudy strzela czwartą bramkę dla swojego zespołu w tym meczu. Na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry indywidualną akcją popisała się Adrianna Telega, niestety kolejny raz świetnie w bramce Czerniawska. Jednak bramkarka Piasta odbiła piłkę prosto pod nogi Przeniosło, która już nie pierwszy raz w ten sposób zdobywa bramkę. Całą strzelaninę w Skawinie skończyła Siuda po solowej akcji i strzale z dystans. Po bardzo dobrym meczu Puszcza Niepołomice pewnie ogrywa ostatniego w tabeli III ligi Piasta Skawina 6:1.

Tomasz Słaboń (Trener Puszczy): - Czekaliśmy bardzo długo na taki mecz. Mecz który po bardzo dobrej grze wygramy pewnie i wysoko. To stało się dziś w Skawinie. Nie daliśmy dziś żadnych argumentów rywalkom. Graliśmy spokojnie i bardzo dojrzale realizując wszystko to o czym rozmawialiśmy przed meczem w szatni. NAJ Plusa meczu dajemy Weronice Dudziak, która dziś przerywała wszystko co było do przerwania w atakach Piasta. Szczególnie w powietrzu. Kolejny dobry i skuteczny mecz naszych napastniczek, do których dołączyła w strzelaniu dziś Przeniosło dając dobrą zmianę z ławki. Wiedzieliśmy, że gramy dobrze brakuje tylko skuteczności, która miejmy nadzieję wróciła. Za tydzień pauzujemy, z powodu przeniesienia meczu z Podgórzem i już od dziś przygotowujemy się do kluczowych dla nas meczów i jednych z najważniejszych wiosną pojedynków z Pogorzanką i Tuchovią. Dziękuję moim zawodniczkom i gratuluje bardzo dobrego występu w Skawinie.

Piast Skawina - Puszcza Niepołomice 1:6 (0:2)
Jarguz 64 - Przeniosło 72, 78, Radwańska 6, Korbut 30, Siuda 56, 80.
Puszcza: Piechnik, Szlosek (Kozub 73), Sikora, Kwiecińska (Pokorniak 70), Bania (Sarlej 73), Miklas (Lebiest 57), Dudziak (Telega 63), Siuda, Radwańska, Wilgocka (Kabat 72), Korbut (Przeniosło 66).

Źródło: MKS Puszcza Niepołomice

Dodano: 2019-05-02 18:38:05