W Gminie Michałowice – Galicja Pany! (foto)

Niedzielne Derby Gminy Michałowice, na długo zostaną zapewne w pamięci kibiców, zawodników i wszystkich którzy byli w ten dzień obecni na meczu. Bardzo dobry mecz, trzymający w napięciu do ostatnich minut. Dużo sportowej walki, mnóstwo sytuacji bramkowych, doping sporej grupy kibiców gospodarzy jak i gości, flagi, pirotechnika – poczuć można było się jak na prawdziwym ligowym meczu w Polsce! Śmiem powiedzieć, że na tym poziomie ligowym są to jedne z najlepszych Derbów w Małopolsce a może i w Polsce. Michałowianka walczy o utrzymanie i każdy punkt dla tej drużyny jest bardzo ważny. Galicja po ostatnim zwycięstwie z Eklerem mogła odetchnąć choćby na chwilę, lecz w spotkaniu derbowym nikt nie zamierzał odpuszczać, odstawiać nóg. Tak też było. Przejdźmy do samego spotkania.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco dla gości. W przeciągu dwóch minut Michałowianka miała dwie bardzo dobre sytuacje by wyjść na prowadzenie. Najpierw w 7 minucie nieporozumienie w szeregach obronnych Galicji próbował wykorzystać Boczkowski, który na szesnastym metrze dostał prezent w postaci bezpańskiej piłki. Strzelił celnie i zmusił do sporego wysiłku Misiaka, z którego Misiak wyszedł obronną ręką. W minucie 8 w podobnej sytuacji znalazł się Sobesto, ograł obrońcę, uderzył ale i tym razem Misiak uchronił miejscowych od utraty gola. Już minutę później niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić. Lis uderzył z dwudziestego metra i piłka o centymetry minęła bramkę Michałowianki. Po ostrej wymianie zdań mecz ucichł na dziesięć minut, a gra stała się bardziej uważna. Po dziesięciu minutach gra wróciła z przytupem. W 19 minucie na raty strzela aktywny Boczkowski, najpier znakomicie broni Misiak, a przy dobitce Galicję od utraty gola ratuje słupek. Dwie minuty później zespół Michałowianki po raz kolejny celuje w słupek – ponownie Boczkowski a asystentem w tej sytuacji Grochalski. Galicja nie pozostawała dłużna i mogła "odgryźć" się w minucie 26. Wtedy też zakotłowało się w polu karnym przyjezdnych. Kaczor nie sięgnął w zamieszaniu z pozoru pewnej piłki, Jędryas dograł do Radomskiego, a ten z dogodnej pozycji strzelił Panu Bogu w okno. Galicja swoją znakomitą okazję miała miała rownież w 33 minucie. Wtedy też Lis uderzył z szesnastego metra trafiając w słupek. Sytuacji do zdobycia bramek nie brakowało – jednak do przerwy mamy wynik bezbramkowy.

Druga część spotkania nie mogła lepiej rozpocząć się dla miejscowych. Z lewej strony dośrodkowanie zawodnika Galicji – piłka trafia na nogę Wojciecha Raźnego a ten pewnym strzałem daje prowadzenie gospodarzom. Radośc Galicji nie trwała jednak długo. Już w 48 minucie Świder doskonale odnajduje się w polu karnym i strzałem głową doprowadza do remisu. Wracamy do gry – słychać było z ławki trenerskiej Michałowianki. Goście poszli za ciosem i już w 52 minucie mogli wyjść na prowadzenie. Wtedy też w znakomitej sytuacji znalazł się Sobesto, obronną ręką z pojedynku wyszedł jednak Misiak, który był jednym z najlepszych w dzisiejszym meczu. Galicja która przyzwyczaiła do odważnej ofensywnej gry w tym sezonie, przypomniała o sobie w 65 minucie. Wtedy też z prawej strony piłkę w pole karne wrzucił Bursa, Jędryas dograł głową do Wojciecha Raźnego, a ten ulokował piłkę w bramce. Gol numer dwa dla Galicji i gol numer dwa Raźnego w tym spotkaniu.

Więcej emocji już w tym meczu nie mięliśmy i Galicja pokonuje Michałowiankę 2:1 w bardzo dobrym meczu Derbowym pomiedzy tymi drużynami! Oby więcej takich meczów na tym poziomie, oby więcej takich kibicowskich kulturalnych spektakli! Galicja Pany w Gminie Michałowice – oby można było obie drużyny oglądać w przyszłym sezonie na boiskach Klasy A, bo są tego warte!