Twierdza Wielmoża zdobyta!

Twierdza Wielmoża została zdobyta. W meczu 25.kolejki olkuskiej A klasy Ospel Wierbka ograł w spotkaniu wyjazdowym Wielmożankę Wielmoża 2:0 (1:0). Bramki zdobywali Kamil Ziaja oraz Jakub Nowak. Ospel kończył mecz w 10-kę po czerwonej kartce dla Artura Nowakowskiego. Kontuzjowanemu graczowi Wielmożanki życzymy także szybkiego powrotu do zdrowia.

Mecz od samego początku toczył się pod dyktando Wielmożanki, która w pierwszych minutach kompletnie zdominowała zbyt ospały Ospel. Wykorzystując rozmiary swojego boiska co rusz czy to z autów czy rzutów rożnych gospodarze bombardowali pole karne Ospelu. Po jednym z nich piłka spadła pod nogi gracza Wielmożanki a ten bez namysłu huknął z okolic 8 metra a piłka minimalnie przeleciała ponad poprzeczką bramki. Po kilku minutach sytuacja uległa zmianie i to Ospel serią wrzutów z autu zepchnął gospodarzy we własne pole karne. Po kwadransie gry Ospel miał świetną szansę na otwarcie wyniku spotkania. Kamil Ziaja znalazł się sam przed bramkarzem, na skraju pola karnego uderzył po koźle z powietrza lecz trafił wprost w nogi interweniującego bramkarza. Kolejne minuty to w miarę wyrównana gra ale to gospodarze częściej zagrażali bramce przeciwnika. Po kilku uderzeniach z dalszej odległości Michał Goncerz nie musiał interweniować. W odpowiedzi do wysiłku zmuszony został bramkarz Wielmożanki, który z problemami odbił uderzenie z rzutu wolnego Jakuba Nowaka. W 34 minucie Wielmożanka wyprowadziła kapitalny kontratak. Od połowy boiska na Piotra Nowakowskiego i Michała Goncerza pognało aż trzech graczy. Gdy znaleźli się z piłką w polu karnym zawodnik, który ją otrzymał przestraszony szansą fatalnie skiksował. Niewykorzystana szansa zemściła się natychmiastowo. Marcel Koniec powalczył z przeciwnikiem, odzyskując piłkę blisko pola karnego. Dograł futbolówkę do Jakuba Nowka a ten z narożnika pola karnego dorzucił ją na przedpole bramki gdzie efektownym szczupakiem do bramki trafił Kamil Ziaja. W samej końcówce Wielmożanka miała jeszcze szansę po rzucie wolnym, lecz Michał Goncerz zdołał odbić piłkę uderzoną po koźle. Do przerwy zatem Ospel prowadził 1:0.

Druga połowa ledwie się rozpoczęła a po 4 minutach została przerwana. Artur Nowakowski próbował wybić piłkę, w tym momencie zza pleców wyskoczył mu zawodnik Wielmożanki i został piszczelem trafiony w głowę po czym padł na murawę, tracąc przytomność. Sędzia początkowo pokazał mu żółty kartonik lecz po konsultacji z asystentem sięgnął po czerwoną kartkę. Zawodnik Wielmożanki co prawda szybko odzyskał świadomość lecz w obawie o uszkodzenie kręgów szyjnych pozostał w nienaruszonej pozycji aż do przybycia karetki pogotowia. Przerwa w grze trwała blisko pół godziny. Po przyjeździe karetki i zabraniu zawodnika do szpitala gra została wznowiona. Kilka minut po wznowieniu Ospel musiał przeprowadzić wymuszoną zmianę i za kontuzjowanego Damiana Janusa na boisku zameldował się Robert Dylewski. Ospel grający w osłabieniu cofnął się na własną połowę, czekając na błąd przeciwnika. Wielmożanka momentalnie rozpoczęła ataki. Po strzale z dystansu Stano piłka trafiła w poprzeczkę. Michał Goncerz mógł tylko spojrzeć, jak ta odbija się od niej i wychodzi w pole gry. Raz za razem także kotłowało się na przedpolu bramki lecz Wielmożanka nie była w stanie skruszyć świetnie spisującej się obrony Ospelu. Trzeba powiedzieć, że mimo ogromnej przewagi tak na prawdę gospodarze nie stworzyli sobie chociażby jednej 100% sytuacji do zdobycia gola. Większość uderzeń była wyblokowywana przez obrońców lub dobrze w bramce spisywał się Michał Goncerz. A Ospel czekający na kontrataki w końcu wyprowadził jeden ale nokautujący. Michał Goncerz dalekim wybiciem uruchomił Jakuba Nowaka, ten wziął na plecy ostatniego obrońcę i pomknął samotnie na bramkarza. Mimo nacisku obrońcy zdołał wślizgiem posłać piłkę obok wychodzącego bramkarza a ta po sekundzie znalazła się w bramce mimo rozpaczliwej próby gonienia przez obrońcę. Taki obrót spraw widocznie podciął skrzydła gospodarzom, którzy wydawali się pogodzeni z porażką. W samej końcówce mimo starań nie byli w stanie pokonać bramkarza Ospelu i po raz pierwszy w tym sezonie twierdza Wielmoża została zdobyta. Po tym zwycięstwie na 5 meczów przed końcem rozgrywek Ospel znalazł się na 3 miejscu w tabeli olkuskiej A Klasy.