facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Dzień Piłkarza w Kryspinowie (foto)

Dzień Piłkarza w Kryspinowie (foto)

Sześć godzin piłkarskiego szaleństwa, litry wylanego potu i hektolitry wylanej wody w przygotowanej przez organizatorów kurtynie wodnej. Tak wyglądał Dzień Piłkarza w Kryspinowie.

 

 

Upalna aura sprzyjała futbolowym emocjom, choć na dłuższą metę potęgowała zmęczenie i liczbę osób wypoczywających pod specjalnymi parasolami, gdzie donoszono młodym adeptom wodę i jedzenie z cateringu. 
 
Sportowej uczcie towarzyszyła taneczna muzyka, towarzyskie spotkania rodziców oraz ogrom, ogrom piłkarskich wydarzeń, pięknych goli, asyst interwencji. 
 
Dzień Piłkarza to więlkie przedsięwzięcie. Turniej rozrgywany był w aż trzech kategoriach wiekowych i aż na pięciu boiskach jednocześnie! Na trzech ćwiartkach boiska Lotnika Kryspinów rywalizowały żaki i orliki, a na ostatniej ćwiartce, na dwóch malutkich placach - skrzaty. 
 
Ci ostatni bawili się piłką. Padały bramki, ale nikt ich nie sumował za wyjątkiem klasyfikacji strzelców, której prowadzący zawody sędziowie bacznie pilnowali. Dzięki temu udało się wyłonić króla strzelców - Bartosza Zalasińskiego z Piasta Wołowice oraz najlepszego bramkarza turnieju - Wojciecha Leśniakiewicza z Podhala Nowy Targ. Oczywiście indywidualności w tej kategorii wiekowej nie brakowało ale reporterom Futbol-Małopolska na dłużej pozostaną w pamięci wyczyny Antoniego Darowskiego z Podhala. Ten 7-letni zawodnik występował na boisku w roli bocznego obrońcy, ale to chyba głównie dlatego, by miał na tyle dużo miejsca - aby rozpędzać się i mijać rywali według własnego uznania. To gracz, który prezentował nadwyraz wysoką świadomość piłkarską, a już analiza wzrokowa tuż przed oddawaniem strzałów dowodziła tego najlepiej. Oczywiście nie można przejść obojętnie obok instynktu strzeleckiego Bartosza Zalasińskiego z Piasta Wołowice, czy partenującemu jego osobie Piotra Niedośpiała. Fantastyczne interwencje Wojciecha Leśniakiewicza z Podhala z kolei, wystawiały najlepsza laurkę Góralom właśnie.
 
Żaki i Orliki rywalizowały na trzech boiskach w różnej konfiguracji. Jako jedyne, w obu tych kategoriach wiekowych swoje ekipy wystawiły Lotnik oraz Lech Poznań Football Academy. I na pewno słowa pochwały należą się jednym i drugim. Poznaniacy, jako jedni z faworytów turnieju, w obu kategoriach wylądowali na trzecim miejscu, gospodarze zaś w orlikach, walczyli o triumf do samego końca i uznać wyższość musieli jedynie Radziszowiance! Tak, tak - Radziszowiance. To spora niespodzianka w takim zestawieniu ale oglądając poczynania ekipy z Gminy Skawina, trudno uznawać to za wybitną niespodziankę czy piłkarski fart. Chłopcy z Radziszowa po prostu grali w piłkę, nie kalkulowali, prezentowali szeroki wachlarz wariantów rozgrywania akcji. Ich ataki, a to skrzydłami, a to środkiem pola okazywały się receptą na wszstkich rywali grupowych oraz tych w fazie pucharowej. Oczywiście tego sukcesu by nie było bez Maksymiliana Bartusia, który bronił nie tylko to co wypadało złapać, ale i wcyiągnął kilka kluczowych dla losów meczu uderzeń.
 
Wracając do poznańskiej lokomotywy. Tu w obu kategoriach wiekowych dopatrzyliśmy się zbliżonego poziomu wyszkolenia technicznego. Młodzi gracze LPFA potrafili się świetnie zastawiać, rozegrać piłkę wszerz boiska, a i zaskoczyć dalekiem - ale i celnym podaniem. Lech w obu kategoriach awizował dość uniwersalny zestaw graczy. Był i Hieronim Oliwa, który w niektórych meczach biegał z przyklejoną piłką do nogi, a i gdy trzeba było wieńczyć dzieło, potrafił czynić to w przemyślany sposób. Był też i Patryk Sobkowicz, który w jednym ze spotkań trafił w odstępie jednej minuty dwukrotnie w samo okienko, od poprzeczki i oba te uderzenia były swoją wierną kopią. To były być może najpiękniejsze gole turnieju, ale bardziej imponuje powtarzalność pewnych elementów rzemiosła piłkarskiego w wykonaniu tego gracza.
 
O Lotniku Kryspinów też wspominaliśmy, bo ekipa dowodzona przez trenera Piotra Ptaka także imponowała. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o aspekty stricte piłkarskie (bo tu było naprawdę poprawnie) ale o atmosferę i wyśmienitą komunikację z zawodnikami. Naturalnie każdy trener ma swój warsztat, swój styl prowadzenia drużyny ale popularny w małopolskim środowisku "Ptaku" o dobry humor, pozytywne nastawienie tych młodych chłopców oraz przekazywanie w luźny sposób swoich uwag i wskazówek - dba w ponadprzeciętny sposób. To nie miejsce, by w szczegółach opisywać to zjawisko ale koniecznie nadmienić trzeba, że była to kolejna cegiełka dołożona do zespołowego wyniku ekipy gospodarzy. A sportowo? Była dbałość o dyscyplinę taktyczną (bywało raz lepiej, raz gorzej), było też kilka ciekawych postaci. Szkółka Piłkarska Lotnik Kryspinów działa od 7 lat bardzo prężnie i perełek w jej kadrze znajdzie się kilka. Na pierwszy plan jednak wysunął się tego dnia Jakub Koszycki, chłopak który bywa już powoływany do starszych roczników. W Dniu Piłkarza brylował skutecznością, przebojowością, dynamiką i niezłym panowaniem nad piłką. 
 
Nie szukając daleko, docieramy do ekipy lokalnego rywala kryspinowian - Kaszowianki Kaszów - grającej w kategorii żaków. Tu warto było wieszać oko na występach Huberta Jarosza. Jego przegląd pola, piłkarski pragmatyzm aż rzucał się w oczy. To zawodnik który wie doskonale, kiedy można pognać samotnie z piłką, a kiedy bywa to zbyt ryzykowne. Fajnie uzupełniał jego rolę Michał Suchan, a w zasadzie momentami przyjmował rolę lidera zespołu. Także potrafił podciągnąć akcję indywidualnym rajdem, nietuzinkowym dryblingiem. Słowem - Kaszowianka to zespół zbierający piłkarskie szlify, ale w przekroju ostatnich kilkunastu miesięcy (reporterzy Futmal.pl relacjonowali już dwa turnieje z udziałem tej drużyny) poczyniła znaczące postępy. 
 
W notesie reporterów Futbol-Małopolska ostał się także Hubert Wieszeniewski z Prądniczanki Kraków. W turnieju wystąpił w roli bramkarza ale nie koniecznie z przymusu. To po prostu świetny rozgrywający. Nie brakowało pochlebstw pod jego adresem, a zawdzięczał je znakomitym kuszeniem rywali, ściąganiem zagrożenia na własne barki i rozdawania piłek na zwolnione przez atakujących go graczy przestrzenie. To dawało spory handicap przy kreowaniu akcji przez krakowian. 
 
Na koniec przeglądu piłkarskich perełek, słów kilka o Oskarze Stachurze z Cracovii. Klasyczna "dyszka" w ekipie Pasów generowała ofensywny ruch w środkowej strefie boiska i już na samej szpicy. Gdy było trzeba, to i huknął z dystansu. Miał ogromne wsparcie też od Maksymiliana Waciaka i to zaprowadziło tego ostatniego do mianowania liderem drużyny przez sztab szkoleniowy KSC.
 
Na koniec czas na najsilniejszych zespołowo. Mowa tu o Rekordzie Bielsko Biała i Podhalu Nowy Targ (o Radziszowiance już wspominaliśmy). "Rekordziści" i "Gorole" to już odrobinę lepiej od reszty stawki poukładane zespoły. Tu, do solidnego wyszkolenia technicznego, dochodziły nieco lepiej dopracowane elementy motoryki, dyscypliny taktycznej oraz precyzji. Nie były to diametralne różnice, ale dawały na tyle przewagę na boisku, że zaprowadziło obie te ekipy na szczyt końcowej klasyfikacji w kategorii żaków.
 
Warto wspomnieć też o damskich akcentach w turnieju. Anna Zięcik z Iskry Krzęcin czy Patrycja Orlicka z Radziszowianki to piłkarki, które nie były uzupełnieniem składu, a jego częścią w drużynach, które przecież wywalczyły miejsca w górnej połówce klasyfikacji generalnej. 
 
Po turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Statuetkę otrzymał lider każdej drużyny, puchar każdy zespół, a dosłownie każdy zawodnik każdego teamu otrzymał okazały medal. Nie zabrakło gadżetów i upominków ufundowanych przez liczne grono sponsorów wręczali: Paweł Miś (Wójt Gminy Liszki), Monika Różycka (Sołtys wsi Kryspinów), Czesław Sadko (Prezes LKS Lotnik), Jarosław Koziara (Wiceprezes LKS Lotnik), Tomasz Kuchasz (Wiceprezes LKS Lotnik), Damian Dąbrowski (Cracovia) oraz Ewa Brzęźniak (przedstawiciel Szkółki Piłkarskiej Lotnik Kryspinów).
 
- Będziemy ten dzień w Kryspinowie wspominać na pewno bardzo miło. Chłopcy mimo tej upalnej aury zagrali na bardzo dobrym poziomie i co najważniejsze, widziałem postęp względem tego, co prezentowali na poprzednich turniejach. W tej kategorii wiekowej to najważniejsze - postępy i dobra zabawa. Dobrze, że były też i trudne chwile bo one także przydadzą się tym młodym chłopcom. Jesteśmy świeżo po turnieju, turnieju na pewno wyczerpującym głównie z powodu ponad 30-stopniowego upału ale jest też satysfakcja bo impreza była naprawdę udana, mimo gry na pięciu boiskach wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Owszem, w końcówce pojawiły się opóźnienia ale przy takim rozmachu i kilku kategoriach wiekowych, to po prostu jest chleb powszedni. Czy poziom sportowy satysfakcjonuje? Oczywiście że tak. Co prawda nie wiedzieliśmy do końca czego się spodziewać, ale poziom był naprawdę solidny. Poza tym cieszy to, że impreza ukierunkowana była jednak mimo wszystko na zabawę, na emocje. Na sportową rywalizację w dosłownym tego słowa znaczeniu, czas przyjdzie w starszych kategoriach wiekowych - mówił Mateusz Rogaczewski, trener Lech Poznań Football Academy Oddział w Strzyżowie (rocznik 2008-2009).
 
- Turniej bardzo udany. Pogoda także dopisała, choć na przestrzeni sześciu godzin, dała się trochę we znaki i widać było, że nie daliśmy z siebie tyle, ile można było. Jak najbardziej jesteśmy zadowoleni z wyprawy do Kryspinowa, dziękujemy za zaproszenie od Pana Krzysztofa Sadko i mamy nadzieję, że to pierwsza ale nie ostatnia wizyta w Kryspinowie. Wystąpiliśmy w dwóch kategoriach wiekowych, w żakach i skrzatach. W tej pierwszej kategorii udało się wygrać, a drugiej graliśmy bez wyników i głównie w celach zabawowych. Boiska fajnie przygotowane, miła atmsosfera i co ważne, dobrze dobrane ekipy. Chłopcy mieli naprawdę dużo dobrej zabawy, wygrywali, ponosili porażki więc kolejne cenne doświadczenie zdobyte. Raz jeszcze dziękujemy za zaproszenie i gdy będziemy podobne turnieje organizować w Nowym Targu, kryspinowianom zapewne odwdzięczymy się zaproszeniem. Nie omieszkamy skorzystać z ewentualnych kolejnych zaproszeń. Nasza Akademia Przedszkolaka Podhale Nowy Targ prężnie się rozwija i stajemy się rozpoznawalną markę na piłkarskiej mapie Polski. Mamy po kilkudziesięciu zawodników w kilku rocznikach, a w nich naprawdę ciekawe zespoły - podsumowywał Krzysztof Leśniakiewicz, trener NKP Podhale Akademia Przedszkolaka (rocznik 2012-2013).
ŻAKI
 
Grupa A
Kaszowianka - Lotnik 5:0
Maszycanka - Lech 4:0
Lotnik - Maszycanka 0:0
Lech - Kaszowianka 2:1
Maszycanka - Kaszowianka 4:1
Lotnik - Lech 0:7

1. Maszycanka 3 7 8-1
2. Lech 3 6 9-5
3. Kaszowianka 3 6 7-6
4. Lotnik 3 1 0-12

Grupa B
Prądniczanka - Lotnik II 0:3
Podhale - Rekord 0:2
Lotnik II - Podhale 0:7
Rekord - Prądniczanka 7:0
Lotnik II - Rekord 0:8
Podhale - Prądniczanka 3:0

1. Rekord 3 9 17-0
2. Podhale 3 6 10-2
3. Lotnik II 3 3  3-15
4. Prądniczanka 3 3  0-13
  
O miejsca 5-8:
Lotnik I - Lotnik II 4:1
Kaszowianka - Prądniczanka 3:0
 
O 7.miejsce: 
Lotnik II - Prądniczanka 2:0
 
O 5.miejsce: 
Lotnik I - Kaszowianka 0:2
 
Półfinały:
Maszycanka - Podhale 2:3
Lech FA - Rekord 0:4
 
o 3.miejsce:
Lech FA - Maszycanka 1:0
 
Finał:
Rekord - Podhale 1:1 k. 2-3
 
KOŃCOWA KLASYFIKACJA:
1. Podhale Nowy Targ (lider: Jakub Jańczy)
2. Rekord Bielsko-Biała (lider: Bartosz Kozejda)
3. Lech Poznań (lider: Mateusz Kolbusz)
4. Maszycanka Maszyce (lider: Kacper Kopijka)
5. Kaszowianka Kaszów (lider: Bartosz Lach)
6. Lotnik Kryspinów (lider: Nikodem Piocha)
7. Lotnik II Kryspinów (lider: Wiktor Kolasa)
8. Prądniczanka Kraków (lider: Franciszek Górecki)
 
Król strzelców: Błażej Szymański (Rekord - 9 goli)
Najlepszy bramkarz: Filip Dyrda (Podhale)


ORLIKI
 
Grupa A
Nadwiślan - Lotnik II 1:2
Lech - Radziszowianka 2:3
Radziszowianka - Nadwiślan 6:1
Lotnik II - Lech 2:3
Lech - Nadwiślan 7:1
Lotnik II - Radziszowianka 0:3
 
1. Radziszow. 3 9 12-3
2. Lech 3 6 10-4
3. Lotnik II 3 3  2-7
4. Nadwiślan 3 0  3-15

 
Grupa B
Cracovia - Iskra 2:2
Tęcza - Lotnik 0:3
Lotnik - Cracovia 6:0
Iskra - Tęcza 3:0
Lotnik - Iskra 6:1
Cracovia - Tęcza 3:0
 
1. Lotnik 3 9 15-1
2. Iskra 3 4  6-8
3. Cracovia 3 4  5-8
4. Tęcza 3 0  0-9
 
O miejsca 5-8:
Lotnik II - Nadwiślan 5:2
Lotnik II - Cracovia 0:7
Nadwiślan - Cracovia 2:3
 
Półfinały: 
Lotnik I - Lech FA 2:0
Iskra - Radziszowianka 1:6
 
O 3.miejsce:
Iskra - Lech 1:5
 
Finał:
Lotnik I - Radziszowianka 1:5
 
KOŃCOWA KLASYFIKACJA:
1. Radziszowianka Radziszów (lider: Patrycja Orlicka)
2. Lotnik Kryspinów (lider: Jakub Koszycki)
3. Lech Poznań (lider: Patryk Sobkowicz)
4. Iskra Krzęcin (lider: Anna Zięcik)
5. Cracovia Kraków (lider: Maksymilian Waciak)
6. Lotnik II Kryspinów (lider: Bartosz Borowy)
7. Nadwiślan Kraków (lider: Kacper Bogdanowicz)
8. Tęcza Piekary
 
Król strzelców: Jakub Koszycki (Lotnik)
Najlepszy bramkarz: Maksymilian Bartuś (Radziszowianka)


SKRZATY 

Lotnik Kryspinów (lider: Maksymilian Żurek)
Lech Poznań (lider: Kajetan Galej)
Prokocim Kraków (lider: Karol Marcjan)
Tęcza Piekary (lider: Jakub Królik)
Akademia Estilo de Espana Ochojno (lider: Igor Stryszowski)
Skawinka Skawina (lider: Jakub Czepiel)
Podhale Nowy Targ (lider: Antoni Darowski)
Piast Wołowice (lider: Piotr Niedośpiał)
 
Król strzelców: Bartosz Zalasiński (Piast)
Najlepszy bramkarz: Wojciech Leśniakiewicz (Podhale)


SPONSORZY:
Urząd Gminy w Liszkach
Sołectwo Kryspinów
Powiat Krakowski
Hurtownia Kraksport
Kraków Airport
firma U Jędrusia
Krakowski Bank Spółdzielczy
Fundacja "Orlen - Dar Serca"
Wodociągi Krakowskie
 
PATRON:
Polski Związek Piłki Nożnej

PATRON MEDIALNY:
Futbol-Małopolska (Futmal.pl)-[DZIEŃ PIŁKARZA W KRYSPINOWIE - PEŁNA GALERIA


RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2019-06-18 00:10:44


Lotnik Kryspinów  Dzień Piłkarza 

Komentarze


I liga oldbojów (Kraków)

Hutnik Kraków
4:1
Opatkowianka Opatkowice
19.08.2019
18:00
Garbarnia Kraków
4:2
Grębałowianka Kraków
19.08.2019
19:30
Orzeł Piaski Wielkie
0:4
Wisła Kraków
19.08.2019
18:00
Dąbski
3:3
Wanda Kraków
19.08.2019
18:00
Prądniczanka Kraków
6:1
Cracovia Kraków
19.08.2019
18:00

II liga oldbojów (Kraków)

Prokocim Kraków
5:1
Wieczysta Kraków
19.08.2019
18:00
Victoria Kobierzyn
1:5
Armatura Kraków
19.08.2019
18:00
Zwierzyniecki Kraków
1:2
Borek Kraków
19.08.2019
18:00

PKO Ekstraklasa

Korona Kielce
0:1
Pogoń Szczecin
19.08.2019
18:00
Jagiellonia Białystok
:
Wisła Kraków
23.08.2019
20:30

Fortuna I Liga

Warta Poznań
2:1
Podbeskidzie Bielsko Biała
21.08.2019
17:00
Radomiak Radom
2:2
GKS Jastrzębie
21.08.2019
18:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:3
Stal Mielec
21.08.2019
19:00
Olimpia Grudziądz
1:2
Wigry Suwałki
21.08.2019
19:00
Puszcza Niepołomice
0:2
Zagłębie Sosnowiec
21.08.2019
19:00
GKS Bełchatów
1:0
Odra Opole
21.08.2019
19:00
GKS Tychy
5:1
Chrobry Głogów
21.08.2019
19:00
Stomil Olsztyn
1:0
Sandecja Nowy Sącz
21.08.2019
19:45
Chojniczanka Chojnice
0:3
Miedź Legnica
21.08.2019
20:00

II liga

Garbarnia Kraków
0:0
Pogoń Siedlce
21.08.2019
17:00
Elana Toruń
1:1
Skra Częstochowa
21.08.2019
17:00
Stal Stalowa Wola
0:1
Błękitni Stargard
21.08.2019
17:00
GKS Katowice
1:1
Olimpia Elbląg
21.08.2019
19:00
Widzew Łódź
2:2
Górnik Łęczna
21.08.2019
18:50
Znicz Pruszków
2:1
Gryf Wejherowo
21.08.2019
19:00
Resovia Rzeszów
1:1
Bytovia Bytów
21.08.2019
17:00
Górnik Polkowice
1:2
Stal Rzeszów
21.08.2019
19:00
Lech II Poznań
2:1
Legionovia Legionowo
21.08.2019
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Sokół Kocmyrzów
1:3
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
21.08.2019
17:30

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Orkan Szczyrzyc
2:1
Lubań Maniowy
21.08.2019
18:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Dunajec Zakliczyn
3:1
Wisła Szczucin
21.08.2019
18:00
Dunajec Zbylitowska Góra
1:1
LKS Szynwałd
21.08.2019
18:00

Klasa A (Myślenice)

Topór Tenczyn
2:0
Zielonka Wrząsowice
21.08.2019
18:00

Centralna Liga Juniorów U-15, grupa D

Górnik Ł.
0:0
TOP 54 Biała Podlaska
20.08.2019
16:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Sandecja Nowy Sącz
6:2
Dunajec Nowy Sącz
20.08.2019
10:00

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Limanovia Limanowa
:
Glinik/Karpatia Gorlice
21.08.2019
18:00
Sandecja II Nowy Sącz
:
MKS Trzebinia
21.08.2019
11:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
6:0
Tarnovia Tarnów
19.08.2019
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

Limanovia
:
Garbarnia Kraków
21.08.2019
15:00
Krakus Nowa Huta
:
Karol Wadowice
21.08.2019
11:00

I Małopolska Liga Młodzików

AS Progres Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
21.08.2019
17:30

II Małopolska Liga Młodzików

Unia Oświęcim
:
Sandecja II
21.08.2019
11:00
Okocimski Brzesko
:
Unia Tarnów
21.08.2019
10:00