facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Dzień Piłkarza w Kryspinowie (foto)

Dzień Piłkarza w Kryspinowie (foto)

Sześć godzin piłkarskiego szaleństwa, litry wylanego potu i hektolitry wylanej wody w przygotowanej przez organizatorów kurtynie wodnej. Tak wyglądał Dzień Piłkarza w Kryspinowie.

 

 

Upalna aura sprzyjała futbolowym emocjom, choć na dłuższą metę potęgowała zmęczenie i liczbę osób wypoczywających pod specjalnymi parasolami, gdzie donoszono młodym adeptom wodę i jedzenie z cateringu. 
 
Sportowej uczcie towarzyszyła taneczna muzyka, towarzyskie spotkania rodziców oraz ogrom, ogrom piłkarskich wydarzeń, pięknych goli, asyst interwencji. 
 
Dzień Piłkarza to więlkie przedsięwzięcie. Turniej rozrgywany był w aż trzech kategoriach wiekowych i aż na pięciu boiskach jednocześnie! Na trzech ćwiartkach boiska Lotnika Kryspinów rywalizowały żaki i orliki, a na ostatniej ćwiartce, na dwóch malutkich placach - skrzaty. 
 
Ci ostatni bawili się piłką. Padały bramki, ale nikt ich nie sumował za wyjątkiem klasyfikacji strzelców, której prowadzący zawody sędziowie bacznie pilnowali. Dzięki temu udało się wyłonić króla strzelców - Bartosza Zalasińskiego z Piasta Wołowice oraz najlepszego bramkarza turnieju - Wojciecha Leśniakiewicza z Podhala Nowy Targ. Oczywiście indywidualności w tej kategorii wiekowej nie brakowało ale reporterom Futbol-Małopolska na dłużej pozostaną w pamięci wyczyny Antoniego Darowskiego z Podhala. Ten 7-letni zawodnik występował na boisku w roli bocznego obrońcy, ale to chyba głównie dlatego, by miał na tyle dużo miejsca - aby rozpędzać się i mijać rywali według własnego uznania. To gracz, który prezentował nadwyraz wysoką świadomość piłkarską, a już analiza wzrokowa tuż przed oddawaniem strzałów dowodziła tego najlepiej. Oczywiście nie można przejść obojętnie obok instynktu strzeleckiego Bartosza Zalasińskiego z Piasta Wołowice, czy partenującemu jego osobie Piotra Niedośpiała. Fantastyczne interwencje Wojciecha Leśniakiewicza z Podhala z kolei, wystawiały najlepsza laurkę Góralom właśnie.
 
Żaki i Orliki rywalizowały na trzech boiskach w różnej konfiguracji. Jako jedyne, w obu tych kategoriach wiekowych swoje ekipy wystawiły Lotnik oraz Lech Poznań Football Academy. I na pewno słowa pochwały należą się jednym i drugim. Poznaniacy, jako jedni z faworytów turnieju, w obu kategoriach wylądowali na trzecim miejscu, gospodarze zaś w orlikach, walczyli o triumf do samego końca i uznać wyższość musieli jedynie Radziszowiance! Tak, tak - Radziszowiance. To spora niespodzianka w takim zestawieniu ale oglądając poczynania ekipy z Gminy Skawina, trudno uznawać to za wybitną niespodziankę czy piłkarski fart. Chłopcy z Radziszowa po prostu grali w piłkę, nie kalkulowali, prezentowali szeroki wachlarz wariantów rozgrywania akcji. Ich ataki, a to skrzydłami, a to środkiem pola okazywały się receptą na wszstkich rywali grupowych oraz tych w fazie pucharowej. Oczywiście tego sukcesu by nie było bez Maksymiliana Bartusia, który bronił nie tylko to co wypadało złapać, ale i wcyiągnął kilka kluczowych dla losów meczu uderzeń.
 
Wracając do poznańskiej lokomotywy. Tu w obu kategoriach wiekowych dopatrzyliśmy się zbliżonego poziomu wyszkolenia technicznego. Młodzi gracze LPFA potrafili się świetnie zastawiać, rozegrać piłkę wszerz boiska, a i zaskoczyć dalekiem - ale i celnym podaniem. Lech w obu kategoriach awizował dość uniwersalny zestaw graczy. Był i Hieronim Oliwa, który w niektórych meczach biegał z przyklejoną piłką do nogi, a i gdy trzeba było wieńczyć dzieło, potrafił czynić to w przemyślany sposób. Był też i Patryk Sobkowicz, który w jednym ze spotkań trafił w odstępie jednej minuty dwukrotnie w samo okienko, od poprzeczki i oba te uderzenia były swoją wierną kopią. To były być może najpiękniejsze gole turnieju, ale bardziej imponuje powtarzalność pewnych elementów rzemiosła piłkarskiego w wykonaniu tego gracza.
 
O Lotniku Kryspinów też wspominaliśmy, bo ekipa dowodzona przez trenera Piotra Ptaka także imponowała. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o aspekty stricte piłkarskie (bo tu było naprawdę poprawnie) ale o atmosferę i wyśmienitą komunikację z zawodnikami. Naturalnie każdy trener ma swój warsztat, swój styl prowadzenia drużyny ale popularny w małopolskim środowisku "Ptaku" o dobry humor, pozytywne nastawienie tych młodych chłopców oraz przekazywanie w luźny sposób swoich uwag i wskazówek - dba w ponadprzeciętny sposób. To nie miejsce, by w szczegółach opisywać to zjawisko ale koniecznie nadmienić trzeba, że była to kolejna cegiełka dołożona do zespołowego wyniku ekipy gospodarzy. A sportowo? Była dbałość o dyscyplinę taktyczną (bywało raz lepiej, raz gorzej), było też kilka ciekawych postaci. Szkółka Piłkarska Lotnik Kryspinów działa od 7 lat bardzo prężnie i perełek w jej kadrze znajdzie się kilka. Na pierwszy plan jednak wysunął się tego dnia Jakub Koszycki, chłopak który bywa już powoływany do starszych roczników. W Dniu Piłkarza brylował skutecznością, przebojowością, dynamiką i niezłym panowaniem nad piłką. 
 
Nie szukając daleko, docieramy do ekipy lokalnego rywala kryspinowian - Kaszowianki Kaszów - grającej w kategorii żaków. Tu warto było wieszać oko na występach Huberta Jarosza. Jego przegląd pola, piłkarski pragmatyzm aż rzucał się w oczy. To zawodnik który wie doskonale, kiedy można pognać samotnie z piłką, a kiedy bywa to zbyt ryzykowne. Fajnie uzupełniał jego rolę Michał Suchan, a w zasadzie momentami przyjmował rolę lidera zespołu. Także potrafił podciągnąć akcję indywidualnym rajdem, nietuzinkowym dryblingiem. Słowem - Kaszowianka to zespół zbierający piłkarskie szlify, ale w przekroju ostatnich kilkunastu miesięcy (reporterzy Futmal.pl relacjonowali już dwa turnieje z udziałem tej drużyny) poczyniła znaczące postępy. 
 
W notesie reporterów Futbol-Małopolska ostał się także Hubert Wieszeniewski z Prądniczanki Kraków. W turnieju wystąpił w roli bramkarza ale nie koniecznie z przymusu. To po prostu świetny rozgrywający. Nie brakowało pochlebstw pod jego adresem, a zawdzięczał je znakomitym kuszeniem rywali, ściąganiem zagrożenia na własne barki i rozdawania piłek na zwolnione przez atakujących go graczy przestrzenie. To dawało spory handicap przy kreowaniu akcji przez krakowian. 
 
Na koniec przeglądu piłkarskich perełek, słów kilka o Oskarze Stachurze z Cracovii. Klasyczna "dyszka" w ekipie Pasów generowała ofensywny ruch w środkowej strefie boiska i już na samej szpicy. Gdy było trzeba, to i huknął z dystansu. Miał ogromne wsparcie też od Maksymiliana Waciaka i to zaprowadziło tego ostatniego do mianowania liderem drużyny przez sztab szkoleniowy KSC.
 
Na koniec czas na najsilniejszych zespołowo. Mowa tu o Rekordzie Bielsko Biała i Podhalu Nowy Targ (o Radziszowiance już wspominaliśmy). "Rekordziści" i "Gorole" to już odrobinę lepiej od reszty stawki poukładane zespoły. Tu, do solidnego wyszkolenia technicznego, dochodziły nieco lepiej dopracowane elementy motoryki, dyscypliny taktycznej oraz precyzji. Nie były to diametralne różnice, ale dawały na tyle przewagę na boisku, że zaprowadziło obie te ekipy na szczyt końcowej klasyfikacji w kategorii żaków.
 
Warto wspomnieć też o damskich akcentach w turnieju. Anna Zięcik z Iskry Krzęcin czy Patrycja Orlicka z Radziszowianki to piłkarki, które nie były uzupełnieniem składu, a jego częścią w drużynach, które przecież wywalczyły miejsca w górnej połówce klasyfikacji generalnej. 
 
Po turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Statuetkę otrzymał lider każdej drużyny, puchar każdy zespół, a dosłownie każdy zawodnik każdego teamu otrzymał okazały medal. Nie zabrakło gadżetów i upominków ufundowanych przez liczne grono sponsorów wręczali: Paweł Miś (Wójt Gminy Liszki), Monika Różycka (Sołtys wsi Kryspinów), Czesław Sadko (Prezes LKS Lotnik), Jarosław Koziara (Wiceprezes LKS Lotnik), Tomasz Kuchasz (Wiceprezes LKS Lotnik), Damian Dąbrowski (Cracovia) oraz Ewa Brzęźniak (przedstawiciel Szkółki Piłkarskiej Lotnik Kryspinów).
 
- Będziemy ten dzień w Kryspinowie wspominać na pewno bardzo miło. Chłopcy mimo tej upalnej aury zagrali na bardzo dobrym poziomie i co najważniejsze, widziałem postęp względem tego, co prezentowali na poprzednich turniejach. W tej kategorii wiekowej to najważniejsze - postępy i dobra zabawa. Dobrze, że były też i trudne chwile bo one także przydadzą się tym młodym chłopcom. Jesteśmy świeżo po turnieju, turnieju na pewno wyczerpującym głównie z powodu ponad 30-stopniowego upału ale jest też satysfakcja bo impreza była naprawdę udana, mimo gry na pięciu boiskach wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Owszem, w końcówce pojawiły się opóźnienia ale przy takim rozmachu i kilku kategoriach wiekowych, to po prostu jest chleb powszedni. Czy poziom sportowy satysfakcjonuje? Oczywiście że tak. Co prawda nie wiedzieliśmy do końca czego się spodziewać, ale poziom był naprawdę solidny. Poza tym cieszy to, że impreza ukierunkowana była jednak mimo wszystko na zabawę, na emocje. Na sportową rywalizację w dosłownym tego słowa znaczeniu, czas przyjdzie w starszych kategoriach wiekowych - mówił Mateusz Rogaczewski, trener Lech Poznań Football Academy Oddział w Strzyżowie (rocznik 2008-2009).
 
- Turniej bardzo udany. Pogoda także dopisała, choć na przestrzeni sześciu godzin, dała się trochę we znaki i widać było, że nie daliśmy z siebie tyle, ile można było. Jak najbardziej jesteśmy zadowoleni z wyprawy do Kryspinowa, dziękujemy za zaproszenie od Pana Krzysztofa Sadko i mamy nadzieję, że to pierwsza ale nie ostatnia wizyta w Kryspinowie. Wystąpiliśmy w dwóch kategoriach wiekowych, w żakach i skrzatach. W tej pierwszej kategorii udało się wygrać, a drugiej graliśmy bez wyników i głównie w celach zabawowych. Boiska fajnie przygotowane, miła atmsosfera i co ważne, dobrze dobrane ekipy. Chłopcy mieli naprawdę dużo dobrej zabawy, wygrywali, ponosili porażki więc kolejne cenne doświadczenie zdobyte. Raz jeszcze dziękujemy za zaproszenie i gdy będziemy podobne turnieje organizować w Nowym Targu, kryspinowianom zapewne odwdzięczymy się zaproszeniem. Nie omieszkamy skorzystać z ewentualnych kolejnych zaproszeń. Nasza Akademia Przedszkolaka Podhale Nowy Targ prężnie się rozwija i stajemy się rozpoznawalną markę na piłkarskiej mapie Polski. Mamy po kilkudziesięciu zawodników w kilku rocznikach, a w nich naprawdę ciekawe zespoły - podsumowywał Krzysztof Leśniakiewicz, trener NKP Podhale Akademia Przedszkolaka (rocznik 2012-2013).
ŻAKI
 
Grupa A
Kaszowianka - Lotnik 5:0
Maszycanka - Lech 4:0
Lotnik - Maszycanka 0:0
Lech - Kaszowianka 2:1
Maszycanka - Kaszowianka 4:1
Lotnik - Lech 0:7

1. Maszycanka 3 7 8-1
2. Lech 3 6 9-5
3. Kaszowianka 3 6 7-6
4. Lotnik 3 1 0-12

Grupa B
Prądniczanka - Lotnik II 0:3
Podhale - Rekord 0:2
Lotnik II - Podhale 0:7
Rekord - Prądniczanka 7:0
Lotnik II - Rekord 0:8
Podhale - Prądniczanka 3:0

1. Rekord 3 9 17-0
2. Podhale 3 6 10-2
3. Lotnik II 3 3  3-15
4. Prądniczanka 3 3  0-13
  
O miejsca 5-8:
Lotnik I - Lotnik II 4:1
Kaszowianka - Prądniczanka 3:0
 
O 7.miejsce: 
Lotnik II - Prądniczanka 2:0
 
O 5.miejsce: 
Lotnik I - Kaszowianka 0:2
 
Półfinały:
Maszycanka - Podhale 2:3
Lech FA - Rekord 0:4
 
o 3.miejsce:
Lech FA - Maszycanka 1:0
 
Finał:
Rekord - Podhale 1:1 k. 2-3
 
KOŃCOWA KLASYFIKACJA:
1. Podhale Nowy Targ (lider: Jakub Jańczy)
2. Rekord Bielsko-Biała (lider: Bartosz Kozejda)
3. Lech Poznań (lider: Mateusz Kolbusz)
4. Maszycanka Maszyce (lider: Kacper Kopijka)
5. Kaszowianka Kaszów (lider: Bartosz Lach)
6. Lotnik Kryspinów (lider: Nikodem Piocha)
7. Lotnik II Kryspinów (lider: Wiktor Kolasa)
8. Prądniczanka Kraków (lider: Franciszek Górecki)
 
Król strzelców: Błażej Szymański (Rekord - 9 goli)
Najlepszy bramkarz: Filip Dyrda (Podhale)


ORLIKI
 
Grupa A
Nadwiślan - Lotnik II 1:2
Lech - Radziszowianka 2:3
Radziszowianka - Nadwiślan 6:1
Lotnik II - Lech 2:3
Lech - Nadwiślan 7:1
Lotnik II - Radziszowianka 0:3
 
1. Radziszow. 3 9 12-3
2. Lech 3 6 10-4
3. Lotnik II 3 3  2-7
4. Nadwiślan 3 0  3-15

 
Grupa B
Cracovia - Iskra 2:2
Tęcza - Lotnik 0:3
Lotnik - Cracovia 6:0
Iskra - Tęcza 3:0
Lotnik - Iskra 6:1
Cracovia - Tęcza 3:0
 
1. Lotnik 3 9 15-1
2. Iskra 3 4  6-8
3. Cracovia 3 4  5-8
4. Tęcza 3 0  0-9
 
O miejsca 5-8:
Lotnik II - Nadwiślan 5:2
Lotnik II - Cracovia 0:7
Nadwiślan - Cracovia 2:3
 
Półfinały: 
Lotnik I - Lech FA 2:0
Iskra - Radziszowianka 1:6
 
O 3.miejsce:
Iskra - Lech 1:5
 
Finał:
Lotnik I - Radziszowianka 1:5
 
KOŃCOWA KLASYFIKACJA:
1. Radziszowianka Radziszów (lider: Patrycja Orlicka)
2. Lotnik Kryspinów (lider: Jakub Koszycki)
3. Lech Poznań (lider: Patryk Sobkowicz)
4. Iskra Krzęcin (lider: Anna Zięcik)
5. Cracovia Kraków (lider: Maksymilian Waciak)
6. Lotnik II Kryspinów (lider: Bartosz Borowy)
7. Nadwiślan Kraków (lider: Kacper Bogdanowicz)
8. Tęcza Piekary
 
Król strzelców: Jakub Koszycki (Lotnik)
Najlepszy bramkarz: Maksymilian Bartuś (Radziszowianka)


SKRZATY 

Lotnik Kryspinów (lider: Maksymilian Żurek)
Lech Poznań (lider: Kajetan Galej)
Prokocim Kraków (lider: Karol Marcjan)
Tęcza Piekary (lider: Jakub Królik)
Akademia Estilo de Espana Ochojno (lider: Igor Stryszowski)
Skawinka Skawina (lider: Jakub Czepiel)
Podhale Nowy Targ (lider: Antoni Darowski)
Piast Wołowice (lider: Piotr Niedośpiał)
 
Król strzelców: Bartosz Zalasiński (Piast)
Najlepszy bramkarz: Wojciech Leśniakiewicz (Podhale)


SPONSORZY:
Urząd Gminy w Liszkach
Sołectwo Kryspinów
Powiat Krakowski
Hurtownia Kraksport
Kraków Airport
firma U Jędrusia
Krakowski Bank Spółdzielczy
Fundacja "Orlen - Dar Serca"
Wodociągi Krakowskie
 
PATRON:
Polski Związek Piłki Nożnej

PATRON MEDIALNY:
Futbol-Małopolska (Futmal.pl)-[DZIEŃ PIŁKARZA W KRYSPINOWIE - PEŁNA GALERIA


RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2019-06-18 00:10:44


Lotnik Kryspinów  Dzień Piłkarza 

Komentarze


Myślenicka Liga Firm

Arch VR
5:3
Netfox
18.10.2019
21:00
Polplast
3:3
Pod Blachą
18.10.2019
20:00
ZISiBO
4:5
Maan
18.10.2019
21:00
Nembud
0:3 v.o.
Mako
18.10.2019
20:00

PKO Ekstraklasa

Zagłębie Lubin
0:1
Pogoń Szczecin
18.10.2019
18:00
Wisła Kraków
1:2
Piast Gliwice
18.10.2019
20:30
Jagiellonia Białystok
:
Cracovia Kraków
19.10.2019
20:00
Legia Warszawa
:
Lech Poznań
19.10.2019
17:30
Korona Kielce
:
Wisła Płock
19.10.2019
15:00
Arka Gdynia
:
Lechia Gdańsk
20.10.2019
15:00
Górnik Zabrze
:
ŁKS Łódź
20.10.2019
17:30
Raków Częstochowa
:
Śląsk Wrocław
21.10.2019
18:00

Fortuna I Liga

Wigry Suwałki
1:0
Odra Opole
18.10.2019
18:00
Puszcza Niepołomice
2:1
GKS Tychy
18.10.2019
18:00
Miedź Legnica
4:1
Stomil Olsztyn
18.10.2019
20:45
Stal Mielec
5:1
Sandecja Nowy Sącz
18.10.2019
19:00
Chrobry Głogów
1:0
Chojniczanka Chojnice
18.10.2019
18:00
Warta Poznań
:
Zagłębie Sosnowiec
19.10.2019
17:45
Olimpia Grudziądz
:
Radomiak Radom
19.10.2019
17:00
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
GKS Jastrzębie
19.10.2019
18:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
GKS Bełchatów
19.10.2019
19:00

II liga

Skra Częstochowa
:
Olimpia Elbląg
19.10.2019
15:00
Stal Rzeszów
:
Błękitni Stargard
19.10.2019
15:00
Pogoń Siedlce
:
Górnik Łęczna
19.10.2019
15:00
Legionovia Legionowo
:
Bytovia Bytów
19.10.2019
15:30
Elana Toruń
:
Stal Stalowa Wola
19.10.2019
14:00
Widzew Łódź
:
GKS Katowice
19.10.2019
19:10
Górnik Polkowice
:
Resovia Rzeszów
19.10.2019
16:00
Garbarnia Kraków
:
Gryf Wejherowo
19.10.2019
13:00
Lech II Poznań
:
Znicz Pruszków
20.10.2019
12:00

III liga, grupa IV

Podhale Nowy Targ
:
Sokół Sieniawa
19.10.2019
14:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Jutrzenka Giebułtów
19.10.2019
14:00
Avia Świdnik
:
Wisła Puławy
19.10.2019
15:00
Podlasie Biała Podlaska
:
Wisła Sandomierz
19.10.2019
15:00
Hetman Zamość
:
Wisłoka Dębica
19.10.2019
15:00
KSZO Ostrowiec Św.
:
Chełmianka Chełm
19.10.2019
15:00
Motor Lublin
:
Korona II Kielce
19.10.2019
17:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Siarka Tarnobrzeg
20.10.2019
15:00
Stal Kraśnik
:
Hutnik Kraków
20.10.2019
15:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Clepardia Kraków
2:1
Dalin Myślenice
19.10.2019
11:00
Beskid Andrychów
4:0
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
19.10.2019
15:00
LKS Jawiszowice
:
Unia Oświęcim
19.10.2019
15:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Słomniczanka Słomniki
19.10.2019
15:00
LKS Rajsko
:
Skawinka Skawina
19.10.2019
15:00
Cracovia II Kraków
:
Wiślanie Jaśkowice
20.10.2019
12:00
Orzeł Ryczów
:
Wisła II Kraków
20.10.2019
15:00
Czarni Staniątki
:
Sokół Kocmyrzów
20.10.2019
11:00
Pcimianka Pcim
:
MKS Trzebinia
20.10.2019
15:30

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Barciczanka Barcice
:
Limanovia Limanowa
19.10.2019
14:00
Unia Tarnów
:
Orkan Szczyrzyc
19.10.2019
15:00
Poprad Muszyna
:
Glinik Gorlice
19.10.2019
15:00
Tarnovia Tarnów
:
Sandecja II Nowy Sącz
19.10.2019
15:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
Watra Białka Tatrzańska
20.10.2019
15:30
Wierchy Rabka Zdrój
:
Okocimski Brzesko
20.10.2019
14:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
:
Poprad Rytro
20.10.2019
11:00
GKS Drwinia
:
BKS Bochnia
20.10.2019
14:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Przebój Wolbrom
:
KS Olkusz
19.10.2019
15:00
Spójnia Osiek
:
Piliczanka Pilica
19.10.2019
15:00
Przemsza Klucze
:
Grębałowianka Kraków
19.10.2019
15:00
LOT Balice
:
LKS Niedźwiedź
20.10.2019
15:30
Pogoń Miechów
:
Bolesław Bukowno
20.10.2019
15:15
Orzeł Iwanowice
:
Zieleńczanka Zielonki
20.10.2019
11:00
Proszowianka Proszowice
:
Prądniczanka Kraków
20.10.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Wiślanie II Jaśkowice
2:4
Garbarnia II Kraków
19.10.2019
11:00
Kmita Zabierzów
:
TS Węgrzce
19.10.2019
15:00
Prokocim Kraków
:
Dąbski Kraków
19.10.2019
15:30
Nadwiślan Kraków
:
Kaszowianka Kaszów
19.10.2019
15:30
Borek Kraków
:
Hutnik II Kraków
20.10.2019
15:00
Bronowianka Kraków
:
Błękitni Modlnica
20.10.2019
15:30
Piast Wołowice
:
Wieczysta Kraków
20.10.2019
15:30

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Wiarusy Igołomia
:
Orzeł Myślenice
19.10.2019
15:30
Tempo Rzeszotary
:
Pasternik Ochojno
19.10.2019
15:00
Targowianka Targowisko
:
Raba Dobczyce
19.10.2019
15:00
LKS Śledziejowice
:
Radziszowianka Radziszów
19.10.2019
15:00
Dziecanovia Dziekanowice
:
Górnik Wieliczka
19.10.2019
13:00
Błękitni Bodzanów
:
Gdovia Gdów
19.10.2019
15:00
Wiślanka Grabie
:
Jordan Sum Zakliczyn
20.10.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Kalwarianka Kalwaria Z.
:
Arka Babice
19.10.2019
15:00
Garbarz Zembrzyce_
:
Sosnowianka Stanisław Dln
19.10.2019
15:00
Brzezina Osiek
:
Niwa Nowa Wieś
19.10.2019
15:00
KS Chełmek
:
Zatorzanka Zator
19.10.2019
15:00
MKS Libiąż
:
LKS Żarki
19.10.2019
15:00
Babia Góra Sucha Beskidzka
:
Halniak Maków Podhalański
19.10.2019
15:00
LKS Gorzów
:
Victoria Jaworzno
19.10.2019
15:00
Tempo Białka
:
Nadwiślanin Gromiec
20.10.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Strażak Mokrzyska
:
Olimpia Kąty
19.10.2019
15:00
Sokół Borzęcin Górny
:
LKS Gnojnik
19.10.2019
15:00
Jadowniczanka Jadowniki
:
Naprzód Sobolów
19.10.2019
15:00
Szreniawa Nowy Wiśnicz
:
Olimpia B.
19.10.2019
15:00
Sokół Maszkienice
:
Orzeł Dębno
20.10.2019
14:00
Arkadia Olszyny
:
Radłovia Radłów
20.10.2019
14:00
Rylovia Rylowa
:
Raba Książnice
20.10.2019
12:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

LKS Szynwałd
:
Olimpia Wojnicz
19.10.2019
15:00
Wisła Szczucin
:
Metal Tarnów
19.10.2019
15:00
Ikar Odporyszów
:
Tuchovia Tuchów
19.10.2019
15:30
Polan Żabno
:
Pogórze
20.10.2019
11:00
Dunajec Zakliczyn
:
Ciężkowianka Ciężkowice
20.10.2019
14:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Zorza Zaczarnie
20.10.2019
15:00
Unia Niedomice
:
LKS Ładna
20.10.2019
15:00
GLKS Gromnik
:
Dunajec Zbylitowska Góra
20.10.2019
15:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Zawisza R.
:
Gród Podegrodzie
19.10.2019
15:30
LKS Łużna
:
Dunajec Nowy Sącz
20.10.2019
14:00
LKS Korzenna
:
LKS Uście Gorlickie
20.10.2019
12:00
Grybovia Grybów
:
Kolejarz Stróże
20.10.2019
14:00
Zyndram
:
Sokół Stary Sącz
20.10.2019
11:00
Łosoś Łososina Dolna
:
LKS Zagórzany
20.10.2019
15:30
Hart Tęgoborze
:
LKS Kobylanka
20.10.2019
15:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Zalesianka
:
LKS Rupniów
19.10.2019
13:30
Sokół Słopnice
:
Jordan Jordanów
19.10.2019
15:00
Huragan Waksmund
:
Laskovia
20.10.2019
15:30
Babia Góra Lipnica Wielka
:
Granit Czarna Góra
20.10.2019
15:00
LKS Szaflary
:
Czarni Czarny Dunajec
20.10.2019
15:00
Jarmuta
:
AKS Ujanowice
20.10.2019
15:00
Krokus
:
Turbacz Mszana Dolna
20.10.2019
16:00

Klasa A (Kraków I)

Prądniczanka II Kraków
:
Orzeł Bębło
19.10.2019
18:00
Partyzant Dojazdów
:
Płomień Kościelec
19.10.2019
15:00
Spartak Wielkanoc
:
Jastrzębiec Książ Wielki
20.10.2019
15:30
Bibiczanka Bibice
:
Wierzbowianka Wierzbno
20.10.2019
15:00
Strażak Goszcza
:
Szreniawa Koszyce
20.10.2019
15:00
Galicja Raciborowice
:
Michałowianka Michałowice
20.10.2019
15:00
Kapitol Racławice
:
Czarni 03 Grzegorzowice
20.10.2019
11:00

Klasa A (Kraków II)

Świt Krzeszowice
:
Wisła Jeziorzany
19.10.2019
15:00
JKS Zelków
:
Wisła Czernichów
19.10.2019
15:00
Orlęta Rudawa
:
Sokół Rybna
19.10.2019
15:30
Liszczanka Liszki
:
Dragon Szczyglice
19.10.2019
15:30
Strażak Rączna
:
Lotnik Kryspinów
20.10.2019
15:00
Maszycanka Maszyce
:
Iskra Czułów
20.10.2019
14:00
Sportowiec Modlniczka
:
Wisła Rząska
20.10.2019
15:30

Klasa A (Kraków III)

Podgórze Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
19.10.2019
12:00
Strzelcy Kraków
:
Iskra Krzęcin
19.10.2019
15:00
Gajowianka Gaj
:
Rzozovia Rzozów
19.10.2019
15:00
Wanda Nowa Huta
1:1
Krakus Swoszowice
19.10.2019
11:00
Płomień Kostrze
:
Bieżanowianka Kraków
19.10.2019
15:00
Tramwaj Kraków
3:0
Pogoń Skotniki
19.10.2019
11:00
Cedronka Wola Radziszowska
:
Kabel Kraków
20.10.2019
15:00

Klasa A (Wieliczka)

Złomex Branice
:
Piłkarz Podłęże
19.10.2019
12:00
Contra Sułków
:
Gwiazda Brzegi
19.10.2019
15:00
Czarnochowice
:
Nadwiślanka Nowe Brzesko
19.10.2019
15:00
Zieloni Niegowić
:
Rożnowa
19.10.2019
15:00
Wolni Kłaj
:
Strażak Kokotów
20.10.2019
15:00
Wilga Koźmice Wielkie
:
UKS Sygneczów
20.10.2019
15:00
Zryw Szarów
:
Piast Łapanów
20.10.2019
15:00

Klasa A (Myślenice)

Beskid Tokarnia
:
Clavia Świątniki Górne
19.10.2019
14:00
Wróblowianka Wróblowice
1:0
Górki Myślenice
19.10.2019
11:00
Skalnik Trzemeśnia
:
Rokita Kornatka
19.10.2019
15:00
Staw Polanka
:
LKS Rudnik
19.10.2019
15:30
Zielonka Wrząsowice
:
Gościbia Sułkowice
19.10.2019
16:00
Sokół Borzęta
:
Lubomir Wiśniowa
19.10.2019
16:00
Topór Tenczyn
:
Karpaty Siepraw
20.10.2019
16:00

Klasa A (Olkusz)

Strażak Przybysławice
:
Przebój II Wolbrom
19.10.2019
15:00
Unia Jaroszowiec
:
Laskowianka Laski
19.10.2019
15:00
Legion Bydlin
:
Spartak Charsznica
20.10.2019
15:00
Trzy Korony Żarnowiec
:
Pilica Wierbka
20.10.2019
15:00
Leśnik Gorenice
:
Sokół Gołaczewy
20.10.2019
15:00
Wielmożanka Wielmoża
:
Centuria Chechło
20.10.2019
11:30
Promień Przeginia
:
Olimpia Łobzów
20.10.2019
15:00
Błysk Zederman
:
Prądnik Sułoszowa
20.10.2019
15:00

Klasa A (Chrzanów)

Błyskawica Myślachowice
:
Promyk Bolęcin
19.10.2019
15:00
Tęcza Tenczynek
:
Zagórzanka Zagórze
19.10.2019
15:00
Wisła Jankowice
:
Wisełka Rozkochów
19.10.2019
15:00
Ciężkowianka Jaworzno
:
MKS Alwernia
19.10.2019
15:00
Zgoda Byczyna
:
SPRiN Regulice
19.10.2019
15:00
UKS Dulowa
:
Victoria Zalas
20.10.2019
15:30
Wolanka Wola Filipowska
:
Fablok Chrzanów
20.10.2019
15:00

Klasa B (Kraków I)

Kosynierzy Łuczyce
:
Olimpia Czaple Wielkie
19.10.2019
14:00
Słomniczanka II Słomniki
:
Sparta Skrzeszowice
20.10.2019
15:00
LKS Niedźwiedź II
:
Agricola Klimontów
20.10.2019
15:00
Polonia Wilczkowice
:
LKS Polanowice
20.10.2019
13:00
Trątnowianka Trątnowice
:
Juvenia Prandocin
20.10.2019
12:00
Ekler Baranówka
:
Zawisza Sulechów
20.10.2019
15:00

Klasa B (Kraków II)

Orzeł II Bębło
:
Błękitni II Modlnica
19.10.2019
15:00
Iskra Radwanowice
:
Górzanka Nawojowa Góra
19.10.2019
15:00
Fitball Szklary
:
Płomień Jerzmanowice
19.10.2019
15:30
Novi Narama
:
Niegoszowianka
20.10.2019
15:30
MKS Skała 2004
:
Bronowicki Kraków
20.10.2019
15:00
Kmita II Zabierzów
:
Potok Więckowice
20.10.2019
15:00

Klasa B (Kraków III)

Fairant Kraków
:
Grębałowianka II Kraków
19.10.2019
14:00
Albertus Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
19.10.2019
14:00
Universum Kraków
:
Wawel Kraków
20.10.2019
15:00
Kaszowianka II Kaszów
:
Pychowianka Kraków
20.10.2019
14:00
Grom Kraków
:
Rybitwy Kraków
20.10.2019
14:00
Dragoons Kraków
:
Victoria Kraków
20.10.2019
14:00

Klasa B (Kraków IV)

Tyniec Kraków
:
Błękitni Czułówek
19.10.2019
16:00
Tęcza Piekary
:
Sankowia Sanka
19.10.2019
14:30
Sparta Przeginia Duchowna
:
Nadwiślan Rusocice
20.10.2019
11:00
Pozowianka Pozowice
:
Lotnik II Kryspinów
20.10.2019
13:30
Gwiazda Ściejowice
:
Skawinka II Skawina
20.10.2019
15:00
Borkowianka Borek Sz.
:
Piast Skawina
20.10.2019
15:00
Radziszowianka II
:
Trzebol Wielkie Drogi
20.10.2019
15:30

Klasa B (Wieliczka)

Batory Wola Batorska
:
Gdovia II Gdów
19.10.2019
15:00
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Górnik II Wieliczka
19.10.2019
15:00
Start Brzezie
:
Sokół Chorągwica
19.10.2019
15:00
Wieliczanka Wieliczka
:
Iskra Zakrzów
19.10.2019
15:00
Wiarusy II
:
Ledniczanka
20.10.2019
15:00
Tęcza Słomiróg
:
Naprzód Ochmanów
20.10.2019
15:00
Wilga Instalbud Golkowice
:
Gryf Wiatowice
20.10.2019
15:00

Klasa B (Myślenice I)

Radwan Skomielna Czarna
:
Jawor Jawornik
19.10.2019
15:00
Raba II Dobczyce
:
Karpaty II Siepraw
19.10.2019
16:00
Cyrhla Krzczonów
:
Grodzisko Raciechowice
20.10.2019
14:00
Sęp Droginia
:
Iskra Brzączowice
20.10.2019
15:00
Orzeł Nowa Wieś
:
Orzeł II Myślenice
20.10.2019
15:00

Klasa B (Myślenice II)

Dukla Bysina
:
Wicher Stróża
19.10.2019
15:00
Iskra Głogoczów
:
Cisy Harbutowice
19.10.2019
15:00
Hejnał Krzyszkowice
:
LKS Trzebunia
19.10.2019
15:30
Górki II Myślenice
:
Szczebel Lubień
20.10.2019
15:00

Klasa B (Olkusz I)

Błyskawica Kolbark
:
Olimpia Łobzów
19.10.2019
15:30
Stare Bukowno
:
Strumyk Zarzecze
19.10.2019
15:30
Orzeł K.
:
Pilica Wierbka
20.10.2019
13:00
Piliczanka Pilica
:
Hetman Dłużec
20.10.2019
15:00

Klasa B (Olkusz II)

Czapla Czaple Male
:
Northstar Miechów
20.10.2019
11:00
Cobra Wężerów
:
Dłubnia Trzyciąż
20.10.2019
12:00
Victoria Smroków
:
Zryw Przesławice
20.10.2019
11:00
Trzy Buki Wierzchowisko
:
Nidzica Słaboszów
20.10.2019
11:00

Klasa C (Wieliczka)

Błyskawica Wyciąże
:
Złomex II Branice
19.10.2019
15:00
Contra II
:
Zieloni II Niegowić
20.10.2019
15:00
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
:
Czarni II Staniątki
20.10.2019
15:00
Czarnochowice II
:
Promień Zakrzowiec
20.10.2019
15:00

Centralna Liga Juniorów U-18

SMS Łódź
3:2
Lech Poznań
19.10.2019
12:00
Zagłębie Lubin
3:1
Arka G.
19.10.2019
12:00
Korona Kielce
2:0
Hutnik Kraków
19.10.2019
12:00
Pogoń Szczecin
1:3
Śląsk Wrocław
19.10.2019
11:00
Legia Warszawa
4:0
Jagiellonia
19.10.2019
12:00
Górnik Zabrze
:
Lechia
20.10.2019
12:00
Cracovia Kraków
:
Wisła Kraków
20.10.2019
11:00
Escola Varsovia Warszawa
:
Gwarek Zabrze
20.10.2019
13:00

Centralna Liga Juniorów U-17, grupa D

Korona Kielce
8:1
Wisła Kraków
18.10.2019
14:30
Karpaty Krosno
3:0
BKS Lublin
19.10.2019
12:00
TOP 54 Biała Podlaska
3:1
Stal Mielec
19.10.2019
10:30
Podgórze Kraków
:
Cracovia Kraków
20.10.2019
10:00

Centralna Liga Juniorów U-15, grupa D

Sandecja Nowy Sącz
:
Wisła Kraków
19.10.2019
12:00
TOP 54 Biała Podlaska
:
Motor Lublin
19.10.2019
13:30
AP 21 Kraków
:
Górnik Ł.
20.10.2019
12:00
Stal Rz.
:
KKP Korona
20.10.2019
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Puszcza Niepołomice
:
BKS Bochnia
19.10.2019
16:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Dunajec Nowy Sącz
19.10.2019
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Profi Zielonki
19.10.2019
10:00
Limanovia Limanowa
:
Dalin Myślenice
19.10.2019
10:00
Garbarnia Kraków
:
Górnik Wieliczka
20.10.2019
10:00
Tarnovia Tarnów
:
Orkan Raba Wyżna
20.10.2019
10:00
Spartak S.
:
Pcimianka Pcim
20.10.2019
10:00
Podhale Nowy Targ
:
Unia Tarnów
20.10.2019
10:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Dunajec Nowy Sącz
:
Garbarnia Kraków
19.10.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Hutnik Kraków
19.10.2019
14:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Pcimianka
19.10.2019
13:30
Profi Zielonki
:
Tarnovia Tarnów
19.10.2019
10:00

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Puszcza Niepołomice
:
MKS Trzebinia
19.10.2019
10:00
Dąb P.
:
Glinik/Karpatia Gorlice
19.10.2019
11:00
Soła Oświęcim
:
Limanovia Limanowa
19.10.2019
11:00
Unia Tarnów
:
Sandecja II Nowy Sącz
20.10.2019
15:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Okocimski Brzesko
:
Unia Oświęcim
19.10.2019
10:00
Raba Dobczyce
:
Unia Tarnów
19.10.2019
11:00
Cracovia Kraków
:
Tarnovia Tarnów
19.10.2019
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Dunajec Nowy Sącz
19.10.2019
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

Krakus Nowa Huta
:
Limanovia
19.10.2019
10:00
AS Progres Kraków
:
Garbarnia Kraków
19.10.2019
11:00
Respect Szalowa
:
Podhale Nowy Targ
21.10.2019
19:00

I Małopolska Liga Młodzików

Sandecja Nowy Sącz
:
Tarnovia Tarnów
19.10.2019
10:00
Fablok Chrzanów
:
Wisła Kraków
19.10.2019
10:00
Cracovia Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
20.10.2019
12:00

II Małopolska Liga Młodzików

Okocimski Brzesko
:
Cracovia II
18.10.2019
17:30
Sandecja II
:
Kalwarianka
19.10.2019
12:00
Unia Tarnów
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
20.10.2019
15:00

Ekstraliga Kobiet

KKP Bydgoszcz
1:1
AZS PWSZ Wałbrzych
19.10.2019
12:00
AZS Wrocław
0:4
Górnik Łęczna
19.10.2019
12:00
SMS Łódź
:
Czarni Sosnowiec
19.10.2019
15:00
Medyk Konin
12:0
Mitech Żywiec
19.10.2019
11:30
Rolnik Głogówek
:
Olimpia Szczecin
19.10.2019
15:00
AZS UJ Kraków
2:0
GKS Katowice
19.10.2019
12:00

I liga kobiet, gr. południowa

Rysy Bukowina Tatrzańska
:
Sokół Kolbuszowa Dolna
19.10.2019
14:00
Wanda Nowa Huta
:
Tarnovia Tarnów
19.10.2019
14:00
ISD-AJD Częstochowa
:
Rekord Bielsko Biała
19.10.2019
15:00
ROW Rybnik
:
Czwórka Radom
19.10.2019
14:00
Sparta Daleszyce
:
Respekt Myślenice
20.10.2019
12:00
SWD Wodzisław
:
Resovia Rzeszów
20.10.2019
12:00

II liga kobiet, gr. małopolska

Prądniczanka Kraków
:
UKS Staszkówka Jelna
19.10.2019
15:00
Naprzód Sobolów
:
Potok Sitno
19.10.2019
12:00
Iskra Brzezinka
:
Widok Lublin
19.10.2019
15:00
Izolator Boguchwała
:
Starówka Nowy Sącz
20.10.2019
14:30
KSP Kielce
:
Hetman Włoszczowa
20.10.2019
15:00

III liga kobiet, gr. małopolska

Puszcza Niepołomice
:
Olimpia Osieczany
19.10.2019
15:00
FSA Kraków
:
Burza Roczyny
19.10.2019
14:00
Victoria Zalas
:
Dąb Zabierzów Bocheński
20.10.2019
15:00
Bronowianka Kraków
:
Pogorzanka Pogorzyce
20.10.2019
10:00
Górnik Wieliczka
:
Prądniczanka II Kraków
20.10.2019
13:00
Podgórze Kraków
:
Rysy II Bukowina Tatrzańska
20.10.2019
15:00

IV liga małopolska (zachód)

Queens Witanowice
:
Novi Narama
19.10.2019
15:00
Skawinka Skawina
:
Wisła Brzeźnica
20.10.2019
14:00
W pierwotnym terminie 12 października odwołany. Zmiana gospodarza

IV liga małopolska (wschód)

Nieszkowianka Nieszkowice
:
Uran Łukowica
20.10.2019
 

Centralna Liga Juniorek U-17, gr.południowa

SMS Łódź
:
SWD Wodzisław
19.10.2019
12:00
Górnik Ł.
:
Ślęza Wrocław
19.10.2019
15:00
UKS Staszkówka Jelna
:
Resovia Rzeszów
20.10.2019
14:00
Unia Opole
:
ROW Rybnik
20.10.2019
12:30
Bronowianka Kraków
:
Zabrze
20.10.2019
12:30