facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Hutnik i AP21 partnerami strategicznymi!

Hutnik i AP21 partnerami strategicznymi!

Akademia Piłkarska 21 Kraków i Hutnik Kraków nawiązały właśnie ścisłą współpracę, która pozwoli najzdolniejszej młodzieży obu klubów kontynuować proces szkolenia zmierzającego do adaptacji w dorosłym futbolu.

 

 

Akademia Piłkarska 21 Kraków szturmem zdobyła uznanie w młodzieżowym futbolu w Małopolsce. Zespoły AP21 szybko zaczęły pukać do bram szczebla centralnego. Na dziś, w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce AP 21 ma drużyny w kategorii U-17 i U-15. A pamiętać należy, że zespół U-15 w sezonie 2018/2019 wywalczył miano trzeciej ekipy w Polsce pod wodzą trenera Andrzeja Paszkiewicza (notabene byłego trenera Hutnika Kraków).
 
AP 21 Kraków szkoli młodzież do juniora młodszego włącznie. Problem pojawia się z kontynuowaniem przygody (a być może i kariery) po ukończeniu tej kategorii wiekowej. 
 
Rozwiązaniem tej kwestii ma być podpisana w dniu dzisiejszym umowa o ścisłej współpracy pomiędzy Akademią Piłkarską 21 Kraków, a Hutnikiem Kraków! Klubem, który także szkoli młodzież na najwyżym poziomie, awansował właśnie do Centralnej Ligi Juniorów U-18, a pochwalić się może także prężnie działającą Akademią Piłkarską.
 
Dziś o g.13 podpisano bowiem umowę na czas nieokreślony, na mocy której najzdolniejsi juniorzy młodsi AP 21 Kraków będą transferowani do Hutnika i kontynuować drogę do dorosłej piłki poprzez występy w juniorach starszych, w rezerwach a w końcowym etapie w pierwszym zespole aktualnie trzecioligowego Hutnika Kraków. 
 
- To bardzo dobra wiadomość zarówno dla Hutnika jak i AP 21 - opowiada reporterowi Futbol-Małopolska Leszek Janiczak, członek zarządu, dyrektor sportowy oraz trener Hutnika Kraków. - Jestem przekonany, że podpisana właśnie umowa przyniesie wymierne korzyści obu stronom, a i młodym zawodnikom przede wszystkim. Dzięki tej współpracy, najzdolniejszi piłkarze obu klubów, zmieniać barwy klubowe tak, by występować w wyższej klasie rozgrywkowej i mieć cały czas możliwość gry na najwyższym poziomie. Doceniamy poziom szkolenia w AP 21 i dostrzegamy wiele wspólnych elementów w pracy z młodzieżą w naszym klubie stąd pomysł by do takiej współpracy doprowadzić.  - kontynuuje Leszek Janiczak
 
W ramach współpracy, do wymiany zawodników ma dochodzić nie tylko na poziomie juniorów młodszych ale i w młodszych kategoriach wiekowych. Wszystko ma na celu wyłowienie wszystkich najzdolniejszych graczy i zapewnienie występów na najwyższym możliwym poziomie. W ramach współpracy, będzie dochodziło także do wymiany doświadczeń na poziomie sztabu trenerskiego obu podmiotów. Na zajęciach Hutnika mają pojawiać się trenerzy AP 21 w tym Mirosław Szymkowiak, a i na treningach AP 21 będą gościnnie szkoleniowcy z Hutnika. Będą też wspólne projekty dotyczące szkoleń, turniejów, stażów trenerskich.
 
Nawiązana właśnie współpraca zapowiada się niezwykle ciekawie i winna pozwolić podnosić poziom szkolenia obu klubom. 

- Hutnik do klub z tradycjami i dużymi aspiracjami - rozpoczął rozmowę z reporterem Futbol-Małopolska Marek Konieczny z Akademii Piłkarskiej 21. - Bardzo zależy nam na tym, by najzdolniejsi chłopcy z naszej akademii nie rozjeżdzali się po kraju, a kontynuowali pracę szkoleniową pod okiem fachowców tu, na miejscu - w Krakowie. Oba kluby zdecydowanie zyskają na tej współpracy. Hutnik właśnie awansował do CLJ U-18, my zaś mamy swoje ekipy w CLJ U-17 i U-15 więc będziemy mogli zachować ciągłość szkolenia tych młodych chłopców na najwyższym poziomie, ogrywając ich wśród najlepszych w Polsce, a finalnie ma to pozwolić im w łagodny sposób wkomponować się w dorosłą piłkę. Hutnik to dobre miejsce dla najzdolniejszej młodzieży bo raz, że szkolenie w HKS i AP21 ma wiele wspólnych elementów, to Duma Nowej Huty ma aspirację awansu do wyższych klas rozgrywkowych. Stąd przekonanie, że ta współpraca to dobry krok dla obu stron. Zresztą Hutnik poza zdolną młodzieżą, zyska także możliwość uczestnictwa w licznych trenerskich stażach zagranicznych, szkoleniach i turniejach, będą na pewno korzystać na naszych sporych możliwościach i kontaktach. Wraz z Hutnikiem planujemy zresztą sporo wspólnych projektów, ale na szczegóły przyjdzie jeszcze czas. Współpraca dotyczyć ma wszystkich roczników od juniora młodszego w dół. Także najzdolniejszi piłkarze Hutnika będą zasilać nasze zespoły, by wspólnie dążyć do wspomnianego na wstępie mojej wypowiedzi celu - mówił Marek Konieczny.

Źródło: Piotr Kwiecień / futmal.pl

Dodano: 2019-08-09 13:45:37


Hutnik  AP 21 Kraków 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Legia Warszawa
4:0
Jagiellonia Białystok
22.02.2020
17:30
Arka Gdynia
3:2
Raków Częstochowa
22.02.2020
15:00
Piast Gliwice
1:0
Cracovia Kraków
22.02.2020
20:00
Wisła Kraków
2:0
Korona Kielce
23.02.2020
15:00
Wisła Płock
1:1
Zagłębie Lubin
23.02.2020
12:30
Lech Poznań
2:0
Lechia Gdańsk
23.02.2020
17:30

I Liga Futsalu, gr. południowa

Futsal Team Brzeg
:
Górnik Polkowice
23.02.2020
18:00