W derbach górą goście

W starciu dwóch amłopolskich drużyn w I lidze góra okazała się Sandecja Nowy Sącz, która wygrała w Niepołomicach z Puszczą 2-1.

W pierwszych minutach goście częściej utrzymywali się przy piłce, ale to gospodarze jako pierwsi stworzyli zagrożenie pod bramką. Michał Mikołajczyk minął obrońcę i zagrał w pole karne. Uczynił to tak, że piłka zmierzała do siatki, lecz w ostatniej chwili wybił ją wracający Dominik Kun. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego odpowiedzieli w 11. minucie. Wtedy to będący w polu karnym Thiago zagrał do Macieja Małkowskiego. Kapitan Sandecji zdecydował się na strzał; ale futbolówka poleciała wysoko nad poprzeczką.

Dokładnie w momencie upłynięcia pierwszego kwadransa gry "Biało-czarni" wyszli na prowadzenie. Bramkarza Puszczy pokonał Maciej Korzym, który precyzyjnym strzałem zamknął dośrodkowanie Adriana Danka. Cztery minuty później mogło być 2:0, a nawet 3:0. Najpierw w słupek trafił Mateusz Klichowicz, a potem fantastyczną interwencją po strzale Macieja Małkowskiego popisał się Katol Mieczycki.

Chwilę przed minięciem pół godziny gry gospodarze nieco przycisnęli. Efektem tego były trzy okazje do wyrównania, ale za każdym razem ktoś stawał na ich drodze; byli to defensorzy gości oraz golkiper. Na szczególną uwagę zasługuje Daniel Bielica, który do samego końca zachował czujność po bardzo nieprzyjemnym strzale zza pola karnego Konrada Nowaka. W 34. minucie José Embaló wychodził jeden na jeden z Grzegorzem Baranem. Próbował minąć naszego zawodnika, ale wygrało doświadczenie popularnego "Baranka". Dosłownie 120 sekund później nowosądeczan uratowała poprzeczka. Z rzutu wolnego trafił w nią Michał Mikołajczyk.

Bardzo dobrze drugą część gry mogli rozpocząć przyjezdni. Na listę strzelców ponownie mógł wpisać się Maciej Korzym, ale tym razem po jego strzale głową piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Karola Niemczyckiego. Futbolówkę do siatki udało się skierować José Embaló, który wykorzystał idealne dośrodkowanie kolegi oraz to, że w polu karnym był zupełnie niepilnowany. W odpowiedzi Maciej Małkowski trafił w poprzeczkę.

W 74 min poo dośrodkowaniu Macieja Małkowskigo, z rzutu rożnego, piłkę głową przedłużył Maciej Korzym, a golkipera pokonał Michal Piter-Bučko; Słowak najlepiej odnazał się w polu karnym, a także wykazał się największym sprytem.

Puszcza Niepołomice - Sandecja Nowy Sącz 1-2 (0-1)

Embaló 60 - Korzym 15, Piter-Bučko 74.

Żółte kartki: Marcel Kotwica, José Embaló, Konrad Stępień - Marcin Janikowski (kierownik drużyny), Grzegorz Baran.

Puszcza: Karol Niemczycki - Mateusz Bartków, Michał Czarny, Konrad Stępień, Michał Mikołajczyk - Wiktor Żytek, Konrad Nowak (82' Marcin Orłowski), Marcel Kotwica, Jakub Serafin (68' Longinus Uwakwe), Maksymilian Sitek (56' Łukasz Szczepaniak) - José Embaló.

Sandecja: Daniel Bielica - Michal Piter-Bučko, Grzegorz Baran, Marcin Flis - Dominik Kun, Thiago (90+2' Dawid Szufryn), Radosław Kanach, Adrian Danek - Mateusz Klichowicz (90+3' Bartłomiej Dudzic), Maciej Korzym (78' Damian Chmiel), Maciej Małkowski.

Źródło: Sandecja

Dodano: 2019-08-11 11:52:30