Wolania wraca do domu bez punktów

W drugiej serii gier IV ligi, zespół Wolanii uległ w Nowym Sączu ekipie rezerw pierwszoligowej Sandecji 0:1. Goście byli w tym spotkaniu wyraźnie słabsi, ale przy odrobinie szczęścia mogli z trudnego terenu przywieźć punkt. Od pierwszych minut meczu to Sandecja prowadziła grę, a Wolania skupiała się głównie na zabezpieczeniu tyłów.

Między słupkami świetnie spisywał się Michał Boruch, który kilkukrotnie ratował przyjezdnych przed utratą gola. W pierwszej połowie, gracze z Nowego Sącza, stworzyli sobie kilka wyśmienitych okazji do otwarcia wyniku, lecz strzały Gabrycha, Maślanki i Szczepańskiego były niecelne. W 27 min. Żołądź znalazł się oko w oko z Michałem Boruchem, jednak przegrał pojedynek. Wolania w pierwszych 45 minutach tylko dwa razy poważniej zagroziła gospodarzom zawodów. W 32 minucie uderzenie zza pola karnego Dominika Minorczyka minimalnie przeszło nad poprzeczką, a w końcówce połowy po dośrodkowaniu z prawej strony Marcin Tubek trafił w bramkarza.

Na drugą połowę gracze rezerw Sandecji wyszli z jeszcze większym animuszem. Tuż po wznowieniu gry na soczyste uderzenie zdecydował się Urban jednak Michał Boruch popisał się znakomitą paradą. W 61 minucie gry padła, jak się potem okazało, jedyna bramka w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu Matrasa i błędzie w ustawieniu defensorów, Maślanka dołożył tylko nogę i nie dał szans na skuteczną interwencje bramkarzowi. Sandecja po objęciu prowadzenia, w kolejnych minutach nie przestała atakować, a Wolania skutecznie się broniła. Wolania dopiero w końcówce zawodów ruszyła do śmielszych ataków, ale czasu na zdobycie wyrównującej bramki było już za mało. Z drugiej strony trudno zdobyć gola jak się nie oddaje strzałów.