Sokół z Pucharem Gminy (foto)

W czwartek w Gminie Kocmyrzów-Luborzyca odbyło się wielkie sportowe święto. Na obiektach Strażaka Goszcza odbyła się bowiem kolejna edycja Pucharu Wójta tejże Gminy. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn, podzielonych na dwie grupy. Grupa A: Zawisza Sulechów, Ekler Baranówka, Sokół Kocmyrzów, grupa B: Partyzant Dojazdów, Sparta Skrzeszowice, Strażak Goszcza.

W Gminie w tym roku reaktywowała się jeszcze jedna drużyna - Kosynierzy Łuczyce, jednakże w tegorocznym turnieju odmówiła uczestnictwa.

Regulamin turnieju był następujący:
- Grano 2x 20 min
- Zwycięzcy grup meldowali się w finale
- Meczu o 3 miejsce nie było, a zajmowała je ta drużyna, która uzyskała najlepszy rezultat w
meczach grupowych.
- Zawodnik ukarany żółtym kartonikiem, opuszczał boisko na dwie minuty
- W razie remisu w finale, rozegrany zostanie konkurs rzutów karnych, bez dogrywki.

Gospodarze turnieju spisali się na medal, jeśli chodzi o jego przebieg oraz organizację. Były ciepłe domowe dania, przekąski z grilla, słodycze, zimne napoje... Jednym słowem wszystko czego człowiek chciał, by zaspokoić swoje smakowe potrzeby. Zanim doszło do piłkarskiej rywalizacji, mogliśmy wraz z zainteresowanymi osobami, podziwiać nowo oddany budynek miejscowego Strażaka. Dobudowany do strażackiej remizy, robi niesamowite wrażenie, a wiele klubów z wyższych lig może gospodarzom pozazdrościć budynku klubowego. Elewacja w barwach klubowych, w środku jak w domu – wszystko pozapinane na ostatni guzik. Wyzwaniem dla działaczy, piłkarzy miejscowego klubu, będzie teraz
dbanie o nowo oddane dobro – by wyglądało ono jak najdłużej tak, jak wygląda po oddaniu.

Rywalizacja na boisku zaczęła się punktualnie o godzinie jedenastej.

Zawisza Sulechów – Ekler Baranówka 0:0 (0:0)
Pomimo bezbramkowego wyniku, zobaczyliśmy ciekawe spotkanie. Obie drużyny miały swoje szanse bramkowe, jednakże brakowało skuteczności. Obie drużyny reprezentują krakowską klasę B na codzień będą rywalizować ze sobą w meczach ligowych w jednej grupie. Zespoły z sąsiednich miejscowości. Widać było to dziś na boisku, bo zawodnicy nie odstawiali nogi, pokazując swoje charaktery. Iskrzyło raz po raz, lecz w sportowej rywalizacji padł remis 0:0.

Strażak Goszcza – Sparta Skrzeszowice 3:1 ( 1:0)
Florek 10, Kamusiński 22, Kachorenko 24 – Kupczyk 31
Dobre spotkanie w wykonaniu obu zespołów. Strażacy wyszli na prowadzenie w dziesiątej minucie za sprawą Florka, który kapitalnym strzałem z dwudziestego metra ulokował piłkę w bramce. Spartanie próbowali, lecz ich akcje kończyły się najczęsciej na szesnastym metrze – nie mając pomysłu na dalszy rozwój sytuacji. Spotkanie rozstrzygnęło się praktycznie zaraz na początku drugiej połowy, kiedy to najpierw Kamusiński, a następnie Kachorenko zdobyli dwa gole. Jedyne na co było stać w tym meczu zawodników Sparty, to bramka Kupczyka. Trzeba przyznać jednak, że gol urokliwy, zdobyty z osiemnastego metra.

Sokół Kocmyrzów – Ekler Baranówka 3:0 (1:0)
Zimny 5, Stec 23, Zawrzykraj 32
Pierwsza połowa meczu, to optyczna przewaga Sokoła, który bramkę strzelił już w piątej minucie, a autorem gola był Zimny. Ekler próbował, walczył, starał się na ile mógł, jednak brakowało konkretów w poczynaniach zawodników z Baranówki. W drugiej części spotkania Sokoły podkręciły tempo i ostateczny wynik tego pojedynku to 3:0. Bramki strzelali kolejno Stec (nowy nabytek czwartoligowca – pozyskany z Jutrzenki Giebułtów), oraz niezawodny Zawrzykraj.

Partyzant Dojazdów – Strażak Goszcza 2:0 (0:0)
Ząbczyński 30, Socha 35
Do przerwy wynik bezbramkowy, którego najlepszym podsumowaniem będą słowa "jaki wynik, taka też gra obu zespołów". Druga odsłona pojedynku nieco ciekawsza, a za sprawą goli Ząbczyńskiego oraz Sochy Partyzant zgarnia cała pulę w tym meczu.

Zawisza Sulechów – Sokół Kocmyrzów 0:1 (0:0)
Korcala 30
Przedstawiciel krakowskiej klasy B, postawił wysokie wymagania czwartoligowemu Sokołowi. Do przerwy wynik bezbramkowy i nie było widać, kto gra na jakim poziomie rozgrywkowym na codzień. Po przerwie jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Korcala i zwycięstwo Sokoła stało się faktem. Brawa dla Zawiszy, za postawę z wyżej notowanych rywalem.

Partyzant Dojazdów – Sparta Skrzeszowice 4:0 (3:0)
Dariusz Chłoń 10, Ząbczyński 18, Dawid Chłoń 20, 33
Faworytem w tym meczu był zespół z Dojazdowa i nie zawiódł. Partyzanci zaaplikowali Spartanom cztery bramki, z czego trzy były autorstwem Panów Chłoniów. Tata Dariusz zdobył gola jednego, natomiast syn Dawid dwukrotnie pokonywał bramkarza rywali. Gola zdobył również Ząbczyński i Partyzant pewnie pokonał przeciwników.

Sokół Kocmyrzów – Partyzant Dojazdów 1:0 (0:0)
Haxhijaj 37
W finałowym pojedynku tej edycji Pucharu Wójta Gminy Kocmyrzów- Luborzyca zmierzyły się drużyny Partyzanta oraz Sokoła. Obie ekipy w pełni zasłużyły, by powalczyć ze sobą w finale. Oba zespoły prezentowały solidny futbol, podczas rozgrywek grupowych, co zaowocowało, że zameldowały się w najważniejszym tego dnia meczu. Wynik spotkania był sprawą otwartą do końcowych minut pojedynku. Swoje sytuacje do strzelenia goli, miał zarówno Partyzant jak też
Sokół. Mecz pełen walki, ostrych boiskowych spięć, wszak grały ze sobą kluby, które na codzień za sobą nie przepadają. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył tuż przed końcem Haxhijaj i tegoroczny puchar pojechał do Kocmyrzowa!

6. Sparta Skrzeszowice

Na zakończenie, Puchar oraz pamiątkowe dyplomy dla uczestników wręczali Wójt Pan Marek Jamborski oraz Pani Aleksandra Bielecka. Turniej przeprowadzony w bardzo miłej atmosferze. Dopisała idealna do gry pogoda, dopisali kibice, którzy w bardzo licznej grupie stawili się na obiektach w Goszczy. Puchar w tym roku zdobyła najwyżej rozstawiona drużyna w Gminie – Sokół Kocmyrzów. Wszystkim zawodnikom, działaczom, oraz ludziom którzy przyczynili się do
przygotowania turnieju – serdeczne podziękowania i do zobaczenia już za rok!

Sokoł Kocmyrzów: Kipek, Brak, Kukla, Kubera, Ptak, Pietrzyk, Zimny, Stec, Hałat, Kozieł, Zawrzykraj, Targosz, Migdał, Haxhijaj, Łuc, Czuż, Szydłowski, Korfel, Korcala, Gądek, Bartosz Trener: Robert Czopek
Strażak Goszcza: Sowa, Dropek, Broś Mateusz, Broś Jakub, Kuźma, Kachorenko, Pierwoła, Florek, Kiełtyka, Godyń, Gajoch, Kamusiński, Pałetko, Mójecki, Skrzypek. Trener: Piotr Ciszewski
Zawisza Sulechów: Zbroja, Kapela, Adamski, Chodnik, Chyla, Siwek, Moskal, Curyło, Sapok, Ferlak, Idzik, Zięba, Raś, Król, Nowak, Nikodem. Trener: Konrad Chlan
Ekler Baranówka: Szczałba, Kaczmarczyk Kamil, Wierzbiński Jakub, Kluza, Kruszec, Janik, Zawartka, Kaczmarczyk Adam, Socha, Marczykiewicz, Grabski, Pietrzak, Kawula, Łach, Bubak, Wójcik, Kluzek, Buras. Trener: Tomasz Grabski
Partyzant Dojazdów: Kozik, Gruchała, Kalisz Przemysław, Kalisz Patryk, Morański, Chłoń Dawid, Chłoń Dariusz, Socha, Kubacki, Biały, Ząbczyński, Poskrobko, Szarlej. Trener: Łukasz Stachurski
Sparta Skrzeszowice: Franczak, Przybyszewski Adam, Bubak, Ząbczyński, Karpiel, Sroczyński, Wąsowicz, Goldman, Przybyszewski Dominik, Mazurek, Grygny, Bil, Perowski, Czycz, Kupczyk, Przeniosło, Łuszcz, Drożdż.
Trener: Mariusz Wąsowicz.

Źródło: Sebastian Gratkowski (tekst), Grzegorz Broś (foto)