Mają pecha do Olimpii

Passa bez porażki na własnym boisku została przerwana już w II Kolejce olkuskiej A Klasy. Ospel Wierbka uległ 0:3 (0:1) Olimpii Łobzów. Ostatnim zespołem, który odniósł zwycięstwo w Wierbce była... Olimpia Łobzów w listopadzie 2018 roku.

Mecz mógł się dobrze rozpocząć dla Ospelu. Po dośrodkowaniu Norberta Kurczka w świetnej pozycji znalazł się Marcel Koniec lecz z narożnika pola bramkowego uderzył obok bramki. Tak na prawdę była to jedyna groźna sytuacja Ospelu w tej części gry. Z czasem Olimpia przejmowała inicjatywę. Z każdą kolejną minutą Ospel miał coraz to większe problemy z rozkręcającą się drużyną z Łobzowa. Ci grali szybko, kombinacyjnie i co najważniejsze zdołali gubić obronę Ospelu. Dwukrotnie na przedpolu bramki Michała Goncerza kotłowało się niemiłosiernie. Z tego ogromnego zamieszania Ospel wychodził jednak obronną ręką. W końcu po upływie pół godziny gry szczęście uśmiechnęło się do gości. Olimpia otrzymała rzut wolny 17 metrów od bramki. Uderzenie Sylwestra Cupiała zatrzymało się na słupku, następnie piłka odbiła się od pleców interweniującego Michała Goncerza, odbiła od drugiego słupka a do odbitej piłki dopadł Przemysław Gajewski, wpychając ją do bramki z najbliższej odległości. Ospel przekonał się także, że nieszczęścia chodzą parami. Z powodów problemów mięśniowych boisko jeszcze przed upływem 40 minuty gry musieli opuścić Marcel Koniec i Damian Janus. W ich miejsce pojawili się Artur Musialski i Kamil Ziaja. W końcówce Ospel próbował się odgryźć lecz próby te nie były skuteczne. Na przerwę obie drużyny zeszły przy absolutnie zasłużonym prowadzeniu gości. W przerwie Ospel dokonał korekty ustawienia i trzeba przyznać, że udawało się neutralizować świetnie radzący sobie środek pola Olimpii. Goście nie mieli już takiej inicjatywy i przewagi jak w pierwszej połowie a mecz stał się bardziej wyrównany. W ok. 60 minucie miała miejsce najbardziej kontrowersyjna sytuacja tego meczu. Szarżującego Artura Musialskiego we własnym polu karnym do parteru za pomocą rąk sprowadził obrońca Olimpii, sędzia już miał gwizdek w ustach lecz nie wiedzieć czemu zawahał się i nie podyktował ewidentnego karnego dla Ospelu. Mimo ogromnych protestów sędzia pozostał nieugięty i nakazał grac dalej. Kilka minut później Olimpia wyprowadziła kontratak. Przed świetną szansą stanął Dawid Dobrek lecz jego uderzenie pod poprzeczkę zdołał odbić Michał Goncerz. Ospel za wszelką cenę próbował odrobić straty, przez co nadziewał się na kontrataki. Po jednym z nich Olimpia podwyższyła prowadzenie. Kapitalną robotę wykonał Sylwester Cupiał, który w sposób wzorcowy rozprowadził piłkę. Kilka podań na jeden kontakt i w efekcie sam przed bramkarzem znalazł się Jakub Grela i tej świetnej szansy nie zmarnował i było już 0:2. Chwilę później Ospel nie tyle co powinien a musiał zdobyć bramkę kontaktował. Po wymanewrowaniu obrońców i bramkarza przed pustą bramką na skraju pola bramkowego stanął Artur Musialski. Nie zdecydował się od razu na uderzenie, przełożył sobie piłkę, chwilkę wyczekał lecz trafił w stojącego na linii obrońcę, który w międzyczasie zdążył znaleść się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Okazja ta zemściła się kwadrans przed końcem. Po kolejnym szybkim kontrataku wynik spotkania ustalił Miłosz Witek, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam. W końcówce meczu Ospel próbował jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki. Swoją szansę miał Dawid Bartos lecz uderzył zbyt słabo żeby pokonać bramkarza. Także przed szansą stanął Jakub Nowak lecz mimo iż zdołał uprzedzić wychodzącego bramkarza to piłkę przed linią bramkową spokojnie dogonił obrońca. Mecz zakończyło mocne uderzenie zza pola karnego Dawida Ziai lecz i tym razem bramkarz nie dał się zaskoczyć. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Ospel Wierbka - Olimpia Łobzów 0:3 (0:1)

Bramki: P. Gajewski, J. Grela, M. Witek.

Źródło: Ospel Wierbka

Dodano: 2019-08-19 20:49:14