facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Real Construct Cup w Miechowie (foto)

Real Construct Cup w Miechowie (foto)

Real Construct Cup przeszedł do historii. Dwudniowe zmagania piłkarskie najmłodszych adeptów futbolu połączone z I Piknikiem Militarnym przyciągnęło na stadion Pogoni Miechów rzesze symaptyków młodzieżowej piłki.

 

 

Takiej imprezy w Miechowie dawno nie było. Zakrojone na wielką skalę wydarzenie sportowo-rekreacyjne połączone z wielką zbiórką charytatywną na rzecz Katarzyny Doniec z porażeniem mózgowym. Kamil Dąbrowski z Akademii Piłkarskiej Champions Miechów dzięki wsparciu wielu podmiotów zrobił coś wielkiego, poruszył lokalną społeczność, pobudził okoliczne kluby do chęci wsparcia leczenia osoby bardzo potrzebującej. Pomagały klubu sportowe, okoliczne firmy, pomagało Wojsko Polskie, a patronat honorowy nad imprezą objął sam Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik oraz Polski Związek Piłki Nożnej! Dla Kasi Doniec zagrał także zespół Lady Pank, który wzorem wielu innych podmiotów i osób przekazał gadżety na licytację. 
 
Pomoc nieść chcieli wszyscy. Do łez wzruszył młodziutki kibic Szymon, który na rzecz Kasi Doniec, do licytyacji przekazał swoją własną piłkę z autografami zawodników Wisły Kraków. Gest okazał się niezwykle cenny, bo przyniósł ostatecznie dochód ponad 400 zł! Zresztą na licytację trafiło wiele cennych suwenirów. Była meczowa sukienka Agnieszki Radwańskiej, koszulki meczowe Roberta Lewandowskiego z Bayernu, Kamila Wilczka z Broendby IF, Bartosza Kurka z kadry siatkarkiej, koszulka polo Reprezentacji Polski w siatkówce z podpisami zawodników, koszulka meczowa Patryka Małeckiego z czasów gry w Wiśle Kraków, Kamila Glika z AS Monaco, rękawice bramkarskie Wojciecha Szczęsnego, czy t-shirt Mariusza Pudzianowskiego. Cennych przedmiotów na licytację przeznaczono łącznie kilkadziesiąt i każdy z nich osiągał kilkuset-złotową wartość. Aukcje trwały przeszło godzinę, a część przedmiotów trafi także na licytacje w portalach społecznościowych. 
 
Prawdziwe show dał Tomasz Uchto - spiker całej imprezy, który wykazywał nie tylko niezwykłą kreatywność ale i potrawił bawić uczestników do łez. Subtelne żarty i docinki także i na swój temat, przywdziewanie wojskowego rynsztunku, paradowanie z karabinem (pod opieką wojskowych rzecz jasna) oraz nietuzinkowe promowanie sponsorów i osób wspierających cały event to tylko jeden z wielu elementów, które wpływały na końcowy sukces całej imprezy. 
 
Odbywającą się pod hasłem "Graj z nami! Pomaganie jest fajne!" imprezę poza wspomnianymi patronami honorowymi, wspierali m.in Urząd Gminy i Miasta Miechów, Football Skill Academy, Magdalena Ba Banerka (która miała swoje stoisko na stadionie podczas zawodów z ręcznie robionymi m.in z piłek nożnych saszetkami/nerkami), Co Dwie Ligi To Nie Jedna, Ty też masz szansę, Centrum Finansowe, DJ Buzi - DJ na wesele & event, firma Edmar - Mariusz Grzywnowicz, Agnieszka Łankowska, Sklep Sportowy REMEX Miechów oraz wielu innych. Głównym i tytularnym sponsorem całego wydarzenia była oczywiście firma budowlana Real Construct z Krakowa.
 
Organizatorzy zadbali o tak wiele wokółsportowych atrakcji, że nie tylko dzieci ale i rodzice znaleźli zajęcie dla siebie, a rywalizacja sportowa okazała się równorzędną dla reszty wydarzeń składową całej imprezy. Dzięki firmie Magicland na stadionie Pogoni Miechów (arenie wszystkich wydarzeń) rozstawiono wiele atrakcji dziecięcych. Można było poślizgać się na wielkim dmuchanym zamku, korzystać z kilku karuzel czy ciuchci, o pyszną wojskową grochówkę i soczyste kiełbasy z grilla zadbały firmy Wołoch, Karex, Karczma Jaksice i Pizzeria Oficyna Miechów oraz grono rodziców piłkarzy Akademii Piłkarskiej Champions Miechów.
 
Firma "Kreacja - impreza szyta na miarę" zapewniała barwne zdobienie twarzy, kolorową watę cukrową czy pokazy wielkich baniek mydlanych. 
 
Real-Construct Cup to nie tylko atrakcje sportowo-rekreacyjne. Impreza połączona została z I Miechowskim Piknikiem Militarnym. Nie lada atrakcją okazały się także stoiska VI Batalionu Logistycznego  im. gen. dyw. Ignacego Prądzyńskiego, XI Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Stowarzyszenia Militarnego GROT, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie czy Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. Rodzice i ich pociechy mogły zapoznać się nie tylko wzrokowo ale i organoleptycznie z prawdziwą wojskową bronią palną, dopytać o wszelkie szczegóły dotyczące sprzętu i pracy żołnierzy, można było także zgłosić swój akces do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Krakowie. Prawdziwym hitem okazały się przejażdżki wielkimi ciężarówkami wojskowymi dzięki którym dzieciaki mogły poczuć się jak prawdziwi żołnierze podczas misji. Korzystać można było także z Symulatora Zderzeń, Symulatora jazdy 3D i odbyć szkolenie z pierwszej pomocy. Można było się także przejechać w asyście profesjonalnego kierowcy wielkim wojskowym quadem Polaris. Obejrzeliśmy też szkolenie psów wojskowych! 
 
Real-Contruct Cup to jedna z nielicznych imprez, podczas których przerwa w meczu jest momentami atrakcyjniejsza od sportowej rywalizacji. Na stadionie Pogoni działo się tak wiele, że poziom adrenaliny wśród najmłodszych trzymał wysoki poziom aż do ostatnich akordów tanecznej muzyki towarzyszącej piknikowi od rana do późnych godzin popołudniowych. 
 
Głównym punktem programu pozostawała wciąż jednak zbiórka pieniędzy oraz licytacje na rzecz Kasi Doniec, która wraz z rodzicami osobiście kibicowała najmłodszym adeptom, była obecna przy ceremonii dekoracji wszystkich uczestników. Tuż przed i zaraz po dekoracji drużyn, odbyła się wspomniana licytacja do której włączyła się pokaźna grupa kibiców, a licytacja o poszczególne przedmioty bywała momentami naprawdę zacięta. 
 
Ale nie zapominajmy o jednym z głównych punktów całego wydarzenia... rywalizacji sportowej! W niedzielę, w drugi dzień imprezy na aż sześciu boiskach jednocześnie rywalizowały zespoły z roczników 2011, 2012 i 2013. 
 
Największą obsadę kibicowską miała batalia w roczniku 2013. Tu oglądaliśmy prawdziwą zabawę z piłką. Czasem trzeba było podpowiedzieć w którą stronę z piłką trzeba biec, czasem pocieszyć po nieudanym zagraniu, a przede wszystkim obserwować radość jaką smykom sprawiało uganianie się za futbolówką. Poziom sportowy był zróżnicowany. Ekipy AP Champions Miechów świetnie bawiły się piłką, nieco bardziej zaawansowany poziom prezentowały Słomniczanka i Skalanka, a w ekipie AP Bukowno oglądaliśmy wyczyny Lili Skrzypczyk, zawodniczki która w meczu ze Skalanką popisała się bajecznym golem zza połowy!
 
W kategorii 2013 wystąpiło łącznie pięć ekip: Skalanka Skała, Akademia Piłkarska Bukowno, dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Champions Miechów oraz Słomniczanka. 
 
W rywalizacji rocznika 2012 zobaczyliśmy siedem ekip: Akademię Piłkarską Champions Olkusz, Akademię Piłkarską Champions Miechów, Akademię Piłkarską Champions Brzesko, Akademię Futbolu z Głową z Krakowa, Słomniczankę, Słowika Olkusz oraz KSPN Pogoń Kraków. 
 
Tu poziom zaawansowania był ciut większy. Kilka ekip prezentowało już zalążki futbolowego rzemiosła ale i tak największą frajdę sprawiały zdobywane gole. Nikt ich co prawda nie liczył, ale piłka w siatce trzepotała raz za razem niemal w każdym pojedynku. Wiele goli zdobył na pewno filigranowy Filip Handzlik z AP Champions Olkusz, który choć był o rok młodszy od większości uczestników, bombardował bramkę rywali niemal z każdej pozycji. Potrafił jednak także i przeprowadzić akcję zwieńczoną dośrodkowaniem. Wszystkie mecze wbudzały sporo emocji nie tylko wśród rodziców i grających na boisku zawodników ale i wśród ekip czekających na swoją kolej. 
 
Najwięcej perełek piłkarskich wyłowić można było w zmaganiach rocznika 2011. Tam na dwóch boiskach walczyło sześć zespołów: Akademia Piłkarska Champions Brzesko, KSPN Pogoń Kraków, Progres Kraków, WAP Młodzi Przebojem oraz dwie ekipy Akademii Piłkarskiej Champions Miechów.
 
Brylantem w ekipie z Brzeska był bez wątpienia Karol Sala, który na prawym skrzydle dzielił i rządził. Dobre wyszkolenie techniczne pozwalało mu z łatwością dochodzić do pozycji strzeleckich, a te... w większości kończył golami. Przyjemnie oglądało się poczynania o dwa lata młodszego od pozostałych zawodnika Progresu Kraków Bartłomieja Kapicy. Ten niezwykle utalentowany jak na swój wiek piłkarz świetnie operował piłką za pomocą obu nóg, piłka kleiła mu się do nogi i chyba drybling będzie jego konikiem w przyszłej karierze piłkarskiej. Kilka mocnych ogniw mieli i Młodzi Przebojem z Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej. Liderem wśród nich okazywał się Piotr Banyś, roślejszy wśród graczy zawodnik dysponujący soczystym uderzeniem. Był prawdziwym skarbem w armii wolbromskiej. Strzelał dużo, mocno i skutecznie. Chyba najwięcej wyróżniających się postaci miał w odwodzie trener Marcin Żurek z Krakowskiej Szkoły Piłki Nożnej Pogoń Kraków. Bo i Antoniemu Lekkiemu i Kubie Szwagrzykowi piłka w grze nie przeszkadzała, a o dobrym wyszkoleniu technicznym świadczyła obunożność obu zawodników. Strzały z prawej czy lewej nogi nie stanowiły różnicy. Świetnie za to w pojedynkach jeden na jeden sprawował się mistrz kontroli nad piłką Jakub Bielawski. Krakowianie prezentowali jednak nie tylko solidny ale i radosny futbol. Zdobycze bramkowe Beniamin Koń i Julian Wojewódzki wieńczyli efektownymi i zabawnymi cieszynkami. Dzięki temu radość ze zdobycia gola dzielona była także z piłkarzami drużyn przeciwnych. 

Po zakończeniu sportowych zmagań przyszedł czas na ceremonię dekoracji. Uginający się od medali i przeróżnych upominków stół opróżniał się z minuty na minutę. Każdy uczestnik otrzymał okazały medal, upominek a każdy zespół nagrodzony został pucharem. Imprezę wkrótce można było uznać za zakończoną. Wśród uczestników dominowała opinia o potrzebie kontynuacji tej właśnie inicjatywy. I choć Real Construct Cup to ogromne wyzwanie logistyczno-organizacyjne, zanosi się na to, że chęć uczestników na powrót do Miechowa za rok, może zmotywować organizatora Kamila Dąbrowskiego do wkomponowania Real Construct Cup do kalendarza piłkarskich imprez na stałe.
 
Paweł Wasilewski (trener Akademii Futbolu z Głową, rocznik 2012): - Świetny turniej, świetnie się tu dziś bawimy. Nie ważne wyniki, ważny jest uśmiech naszych młodych podopiecznych. Poza sportową rywalizacją jest tu dziś mnóstwo różnych atrakcji, jest dużo kibiców, jest dużo zabawy więc turniej oceniam na wielki plus. Pod kątem szkoleniowym także oceniam tą imprezę jako cenną. Poziom nie jest można z najwyższej półki ale na pewno coś z dzisiejszych spotkań dla siebie wartościowego wyciągniemy. Na pewno cennym doświadczeniem dla naszych zawodników będzie fakt uczestnictwa w turnieju charytatywnym, przyczynienia się do pomocy człowiekowi potrzebującemu. Bardzo fajnie, że zostaliśmy do Miechowa zaproszeni i wszyscy jesteśmy pod dużym wrażeniem. Nie obrazilibyśmy się, gdyby były kolejne edycje i to z naszym udziałem.
 
Bartłomiej Zasadni (trener Progresu Kraków, rocznik 2011): - Chwała organizatorom za tak okazałe wydarzenie. Cały turniej dopięty został na ostatni guzik. Dzieci miały mnóstwo sportowych emocji ale i pozameczowych atrakcji. Jeśli chodzi o poziom sportowy turnieju w roczniku 2011 to uważam, że był naprawdę solidny. Przyszło nam mierzyć się z zespołami naprawdę nieźle zgranymi, wymagającymi od nas sporego wysiłku. Inicjatywa Pana Kamila Dąbrowskiego jest jak najbardziej godna pochwały i poparcia. Czy z występu swoich podopiecznych jestem zadowolony? Nie do końca. I chodzi tu głównie o cechy wolicjonalne. W tych ostatnich meczach zabrakło nam nieco sił. Ale po to są właśnie tego typu turnieje, by wyłapywać pewne rzeczy, zdobywać materiał do analizy, a przede wszystkim pracować nad dalszym rozwojem tych zawodników. Cieszymy się także, że dane nam było uczestniczyć w turnieju, z którego dochód przeznaczony jest na chorą Kasię Doniec. Rzadko mamy okazję uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu, fajnie że mogliśmy zdobyć i takie doświadczenie. 
 
 
REAL-CONSTRUCT WSPIERALI:
 
PATRONATY
1. honorowy patronat Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka nad turniejem oraz piknikiem
2. honorowy patronat Wojewody Małopolskiego, Piotra Ćwika nad turniejem oraz piknikiem
3. honorowy patronat Polskiego Związku Piłki Nożnej nad turniejem
4. patronat medialny portalu iGol.pl na turniejem
 
SPONSORZY
1. Firma Real-Construct    - sponsor tytularny turnieju
2. Urząd Gminy i Miasta Miechów 
 
PARTNERZY
1. Sklep Sportowy Remex – Iwona Krawiec - nagrody
2. Firma Edmar, Mariusz Grzywnowicz - nagrody
3. Skład materiałów opałowych i budowlanych, Tadeusz Studnicki - nagrody
4. Firma Byczek, Sławomir Byczek - nagrody
5. Karczma Jaksice - catering
6. Magdalena Ba, BAnerka – przekazana BAnerka do licytacji
7. Pizzeria Oficyna Miechów - catering
8. Firma Karex - caterign
9. Przewodniczący Rady Powiatu Miechowskiego, Krzysztof  Świerczek - nagrody
10. CKiS Miechów - nagłośnienie
11. Intermarche Miechów – woda mineralna
12. Społem Miechów - catering
13. Sklep sportowy Zgoda FC - nagrody
14. Restauracja Vita – catering dla żołnierzy
15. Firma Wołoch - catering
16. Łukasz Jarno - marketing
17. agencja reklamowa Beem - marketing
18. agencja reklamowa Strefareklam - marketing
19. Firma IgloGryf - nagrody
20. Fizjostacja, Magdalena Kossakowska - nagrody
21. firma fotograficzna Okiem Magdy
22. Firma SpinFactory – produkcja medali i statuetek
23. Co II Ligi To Nie I – wsparcie merytoryczne
24. Football Skill Academy – wsparcie merytoryczne
25. DJ Buzi - nagrody
26. Centrum Finansowe Miechów - nagrody
27. Ty też masz szansę – wsparcie merytoryczne
28. Wojtek Filipek - fotograf
29. Grzegorz Górak – film/dron
30. Tomasz Uchto - konferansjer
31. Grzegorz Siuta – atrakcje dla dzieci/quad
32. Anna Donabidowicz-Sowa –rejestracji DKMS
33. Rodzice zawodników z Akademii Piłkarskiej Champions Miechów
34. Punkt Ksero Miechów ul. Wesoła 1B
 
DRUŻYNY
 
2013
1. Akademia Piłkarska Champions Miechów II
2. Skalanka Skała
3. Słomniczanka Słomniki
4. Akademia Piłkarska Bukowno
5. Akademia Piłkarska Champions Miechów I
 
2012
1. Akademia Piłkarska Champions Olkusz
2. Akademia Futbolu z Głową
3. KSPN Pogoń Kraków
4. Słowik Olkusz
5. Słomniczanka Słomniki
6. Akademia Piłkarska Champions Brzesko
7. Akademia Piłkarska Champions Miechów
 
2011
1. Akademia Piłkarska Champions Brzesko
2. KSPN Pogoń Kraków
3. AS Progres Kraków
4. WAP – Młodzi Przebojem
5. Akademia Piłkarska Champions Miechów I
6. Akademia Piłkarska Champions Miechów II
 
JEDNOSTKI
 
1. VI Brygada Powietrznodesantowa w Krakowie 
2. Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie
3. Oddział Żandarmerii Wojskowej w Krakowie
4. XXV Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim
5. Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie
6. XI Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej
 
DODATKOWO

1. Stowarzyszenie Militarne Grot
2. Jednostka Strzelecka 3013 Mysłowice im gen. bryg. Ryszarda Kuklińskiego

-[PEŁNA GALERIA ZDJĘĆRELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2019-08-27 11:29:34


Champions Miechów  Real Construct 

Komentarze


III liga, gr. 4

Stal Kraśnik
:
Chełmianka Chełm
12.08.2020
16:00
Cracovia II Kraków
:
KSZO Ostrowiec Św.
12.08.2020
17:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Wólczanka Wólka Pełkińska
12.08.2020
17:00
Sokół Sieniawa
:
Jutrzenka Giebułtów
12.08.2020
17:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Podhale Nowy Targ
12.08.2020
17:00
ŁKS Łagów
:
Hetman Zamość
12.08.2020
17:00
KS Wiązownica
:
Wisłoka Dębica
12.08.2020
18:00
Wisła Sandomierz
:
Lewart Lubartów
12.08.2020
18:00
Wisła Puławy
:
Korona II Kielce
12.08.2020
18:00
Stal Stalowa Wola
:
Podlasie Biała Podlaska
12.08.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Dąbski Kraków
:
Grębałowianka Kraków
12.08.2020
17:30
Skawinka Skawina
:
Kaszowianka Kaszów
12.08.2020
18:00
Zwierzyniecki Kraków
:
Prokocim Kraków
12.08.2020
18:00
Nadwiślan Kraków
:
Bronowianka Kraków
12.08.2020
18:00
Wieczysta Kraków
:
Hutnik II Kraków
12.08.2020
18:00
Borek Kraków
:
Piast Wołowice
12.08.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Wiarusy Igołomia
:
Górnik Wieliczka
12.08.2020
18:00

Klasa A (Kraków I)

Prądniczanka II Kraków
:
Słomniczanka II Słomniki
12.08.2020
17:00
Wierzbowianka Wierzbno
:
Błękitni II Modlnica
12.08.2020
17:00
Partyzant Dojazdów
:
Spartak Wielkanoc
12.08.2020
17:30
Ekler Baranówka
:
Strażak Goszcza
12.08.2020
18:00
Michałowianka Michałowice
:
Czarni 03 Grzegorzowice
12.08.2020
18:00
Galicja Raciborowice
:
Jastrzębiec Książ Wielki
12.08.2020
18:00
Płomień Kościelec
:
Bibiczanka Bibice
12.08.2020
18:00

Klasa A (Kraków II)

Tęcza Piekary
:
JKS Zelków
12.08.2020
17:00
Liszczanka Liszki
:
Lotnik Kryspinów
12.08.2020
17:30
Świt Krzeszowice
:
Strażak Rączna
12.08.2020
17:30
Dragon Szczyglice
:
Iskra Czułów
12.08.2020
18:00
Wisła Jeziorzany
:
MKS Skała 2004
12.08.2020
18:00
Sokół Rybna
:
Sportowiec Modlniczka
12.08.2020
18:00

Klasa A (Kraków III)

Podgórze Kraków
:
Bratniak Kraków
12.08.2020
17:00
Krakus Swoszowice
:
Wanda Nowa Huta
12.08.2020
17:00
Gajowianka Gaj
:
Pogoń Skotniki
12.08.2020
17:00
Tramwaj Kraków
:
Strzelcy Kraków
12.08.2020
17:30
Bieżanowianka Kraków
:
Płomień Kostrze
12.08.2020
18:00
Cedronka Wola Radziszowska
:
Rzozovia Rzozów
12.08.2020
18:00
Kabel Kraków
:
Fairant Kraków
12.08.2020
18:00

Klasa B (Myślenice)

Cyrhla Krzczonów
:
Radwan Skomielna Czarna
12.08.2020
18:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Glinik Gorlice
:
Garbarnia Kraków
12.08.2020
 
Podgórze Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
12.08.2020
 
Puszcza Niepołomice
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
12.08.2020
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Sandecja II Nowy Sącz
:
Górnik Wieliczka
10.08.2020
18:00
Tarnovia Tarnów
:
Okocimski Brzesko
12.08.2020
13:00
Okocimski Brzesko
:
Sandecja II Nowy Sącz
14.08.2020
18:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Garbarnia Kraków
12.08.2020
10:00
Unia Oświęcim
:
Okocimski Brzesko
12.08.2020
11:00
Podhale Nowy Targ
:
Dunajec Nowy Sącz
12.08.2020
 
Unia Tarnów
:
AP 21 Kraków
12.08.2020
 

II Małopolska Liga Trampkarzy

Tarnovia Tarnów
:
Beskid A.
12.08.2020
10:00
Wisła Kraków
:
Respect Szalowa
12.08.2020
15:00
Raba Dobczyce
:
MOSiR Bochnia
12.08.2020
17:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
13.08.2020
18:00

I Małopolska Liga Młodzików

Tarnovia Tarnów
:
Okocimski Brzesko
11.08.2020
10:00
Wisła Kraków
:
AS Progres Kraków
12.08.2020
17:00
Kalwarianka
:
Dunajec Nowy Sącz
12.08.2020
17:00

II Małopolska Liga Młodzików

Wisła Kraków
:
AS Progress Andrychów
12.08.2020
17:00
Fablok Chrzanów
:
Cracovia II
12.08.2020
 
Podhale Nowy Targ
:
Bronowianka
12.08.2020
13:00