facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Prądniczanka Girls rozpoczyna zabójczy sezon

Prądniczanka Girls rozpoczyna zabójczy sezon

Już w najbliższą niedzielę rusza nowy, szalony sezon II ligi. Dla Prądniczanki będzie to drugi sezon na tym poziomie. W poprzednim, jako beniaminek krakowianki zajęły wysokie, piąte miejsce które jednak w tym sezonie będzie oznaczało spadek... Dlaczego? Ponieważ w wyniku reformy rozgrywek kobiecych w Polsce, PZPN zdecydował, że ten sezon będzie na poziomie II ligi istną rewolucją! Zwycięzca ligi nie ma gwarancji awansu do I ligi (mecz barażowy) a 9 z 12 zespołów pożegna się z tym poziomem rozgrywkowym... Dla krakowianek wszystko zacznie się 1 września w Kielcach. 

Zanim wybrzmi pierwszy gwizdek nowego sezonu sprawdźmy co nowego wydarzyło się w okresie przygotowawczym i jeszcze raz przyjrzyjmy się nowym twarzom w zespole.

OKRES PRZYGOTOWAWCZY

Zespół intensywnie pracował od 18 lipca. Najpierw indywidualnie a później na własnych obiektach a od sierpnia również na tygodniowym obozie w Dębicy. Prądniczanka rozegrała w sumie siedem gier kontrolnych w których głównym celem było utrwalenie zmiany taktyki oraz zgranie zespołu wobec pozyskania nowych zawodniczek. Wyniki były sprawą drugorzędną. Przeciwnicy w tym okresie byli bardzo wymagający (Respekt, Sokół Kolbuszowa, Resovia, Górnik Wieliczka, FSA, Puszcza, DAP Dębica) a wyniki różne. 

ZMIANY PERSONALNE

W zespole nastąpiło kilka istotnych zmian personalnych. Po pierwsze zespół rezerw przejęła nowa trenerka - Sandra Podżus. Pozostałe zmiany dotyczyły już samej kadry. Klub podziękował kilku zawodniczkom za dotychczasową współpracę co miało podnieść jakość treningu. Kadry obu zespołów (rezerwy grają w III lidze) zostały zawężone do 22 osób w każdej. Z klubu w zasadzie odeszła jedynie Marlena Brzeszczyńska (Podgórze), do klubu zaś dołączyły Julia Basta (Wanda Kraków), Wiktoria Pietrzyk (Wanda Kraków), Miroslava Vypasniak (MOSiR Sieradz), Patrycja Doroż (wolna zawodniczka) oraz utalentowane juniorki z rocznika 2005. Po długiej rehabilitacji i kontuzji wróciła Sylwia Klaja. Niestety w okresie przygotowawczym Basta doznała kontuzji i jej debiut w krakowskim klubie przesunie się w czasie a Klaja ciągle zmaga się z komplikacjami po kontuzji. Ciągle też do trenowania nie wróciła Kaczmarczyk (jej powrót przewidziany jest w ciągu 4 tygodni).

KADRY

W klubie nie ma wyraźnego podziału na kadrę A i B. Wszystkie zawodniczki pierwszego zespołu mogą grać w rezerwach i wszystkie z rezerw mogą wystąpić w II lidze (jeśli mają oczywiście spełniony wymóg minimalnego wieku). Jednak w II ligowych rozgrywkach najczęściej zobaczymy:

Bramkarki
Syrek Magdalena, 
Myjak Wioleta
Doroż Patrycja

Obrona
Karp Gabriela
Kuś Joanna
Marszałek Katarzyna
Godyń Julia
Popławska Anna
Kurbiel Weronika 
Malota Natalia
Żywioł Natalia
Vypasniak Myroslava

Pomocniczki
Porosło Wiktoria
Kubicz Klaudia
Kaczmarczyk Kinga
Payerhin Aleksandra
Łoboz Julia
Pietrzyk Wiktoria
Podgórska Karolina
Klaja Sylwia

Napastniczki
Howińska Magdalena
Kuciel Katarzyna
Adler Arleta
Sobolewska Adrianna

CELE

Nadrzędnym celem na ten sezon jest utrzymanie statusu drugoligowca. Jednak będzie to bardzo trudne zadanie bo wymaga od zespołu koncentracji i ciężkiej pracy przez cały sezon. Należy bowiem zakończyć go na pozycji 1-3...

SŁOWO OD TRENERA:

Jestem bardzo zadowolony z tego jak pracowaliśmy w okresie przygotowawczym. Dziewczyny wykonały 120% planu, zmierzyliśmy się z wymagającymi rywalami, intensywnie pracowaliśmy na zgrupowaniu w Dębicy. Martwią mnie urazy które na dłużej eliminują choćby Julkę Basta. No ale na to nie mamy wpływu więc trudno żebyśmy z tym walczyli. Walczymy za to o jak najszybszy powrót "chorych" do zdrowia. Dziękuję w tym miejscu doktorowi Maciejowi Trybalskiemu który robi co może, aby jak najszybciej postawić na nogi nasze piłkarki. Jestem też bardzo zadowolony z ruchów transferowych. Nikt z kadry drugoligowej nie ubył a przybyły bardzo mocne, nowe piłkarki. Trochę czasu zajmie nam zgranie zespołu zarówno na boisku jak i w szatni. Cel mamy bardzo ambitny ale wiem, że stać nas na walkę o najwyższą lokatę w tej lidze.

 

 

Źródło: Prądniczanka / FB

Dodano: 2019-08-29 10:16:23


Zobacz też: II liga kobiet, gr. małopolska

Prądniczanka 

Komentarze


Małopolska Liga Juniorów

BKS Bochnia
:
Limanovia Limanowa
05.08.2020
10:00
Okocimski Brzesko
:
Puszcza Niepołomice
05.08.2020
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Garbarnia Kraków
05.08.2020
15:00
Prądniczanka Kraków
:
Unia Tarnów
05.08.2020
17:00
Beskid Andrychów
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
05.08.2020
17:00
Sokół Stary Sącz
:
Podhale Nowy Targ
05.08.2020
17:30
Dunajec Nowy Sącz
:
Pcimianka Pcim
05.08.2020
17:30
Górnik Wieliczka
:
Tarnovia Tarnów
05.08.2020
18:00

II Małopolska Liga Młodzików

Limanovia Limanowa
:
Okocimski Brzesko
07.08.2020
10:00