Bramkostrzelny pojedynek z udziałem Dragoons (foto)

Myliłby się ten kto myślał, że pierwszy pucharowy mecz Błękitnych Modlnica to będzie spacerek. Międzynarodowa koalicja piłkarzy stawiła dzielny opór wyżej notowanemu rywalowi spod Krakowa i mimo porażki może być przykładem dla innych do walki i wiary w dobry wynik. Chociaż goście od początku spotkania zaczęli strzelać gole to ambitni zawodnicy Dragoons'a nie chcieli zakończyć meczu z zerem na koncie. Trochę na początku pomógł sędzia, który podyktował im dwa rzuty karne co pozwoliło krakowianom doprowadzić  do remisu. Trener przyjezdnych w przerwie zrobił kilka roszad w składzie co odbiło się wkrótce na podwyższeniu rezultatu do 4-2. Ale i gospodarze nie poddawali się i wkrótce zdobyli kolejnego gola kontaktowego. Wtedy Błękitni dołożyli kolejne trafienie ponownie odskakując o dwa oczka. Potem pięknym rajdem popisał się Zelenkin, który nacierał prawą stroną i zaskoczył wychodzącego z bramki Bartkowa. Do końca tego porywającego widowiska pozostało kilka minut, faworyci prowadzili tylko jednym golem a drużyna z Krakowa dalej próbowała doprowadzić do remisu i dopiero strzał Mączyńskiego ustalił wynik końcowy na 4-6 dla Błękitnych.

III runda Pucharu Polski (Kraków), 27.08.2019
Dragoons Kraków - Błękitni Modlnica 4:6
Paliś 2x, Pereira, Zelenkin - Kubik, Stryczek, Skoczykłoda 2x, Kuciel, Mączyński

Kolejnym rywalem Błękitnych Modlnica będzie Spartak Wielkanoc-Gołcza, mecz zaplanowano na 11 września.

Źródło: Piotr Patej

Dodano: 2019-08-29 10:38:22