Wisła Kraków pokonuje Zagłębie (foto)

Trzy zwycięstwa w trzech meczach na własnym boisku - to bilans Wisły Kraków w sierpniowych spotkaniach rozgrywanych przy Reymonta. Trzecie z nich zostało odniesione w sobotni wieczór nad lubińskim Zagłębiem.

Bramkowy koncert w tym meczu rozpoczęli krakowianie. W 19 minucie Saviciević dośrodkował w pole karne, a Michał Mak wpakował piłkę do siatki. W 23 minucie piłkę w polu karnym otrzymał zawodnik z numerem 23, czyli przeżywający renesans formy Paweł Brożek i podwyższył na 2:0. Blisko 15 tysięcy fanów na trybunach czekało na kolejne bramki i doczekało się, ale dla Zagłębia. Najpierw Sasza Żivec, a kilka minut Sasza Balić doprowadzili do wyniku 2:2. Nie tak to miało wyglądać do przerwy.

Już w pierwszej części drugiej połowy spotkania wiślacy odzyskali prowadzenie. Przepiekną akcję przeproadził Wojtkowski, rozegrał piłkę z kolegami, a nastepnie precyzyjnym uderzeniem umieścił ją w bramce Zagłębia. Jednobramkowe prowadzenie zwiastowało nerwową końcówkę. Dlatego też Biała Gwiazda postanowiła nie czekać na doliczony czas gry. Kilka minut przed upływem regulaminowych 90 minut, Boguski zagrał do Brożka, snajper krakowia przyjął piłkę lewą nogą, a następnie mocnym uderzeniem prawą nogą ustalił wynik na 4:2.

Po siedmiu kolejkach wislacy zgromadzili 10 punktów. O kolejne powalczą po przerwie na mecze reprezentacji, a ich przeciwnikiem będzie Korona Kielce.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 4:2 (2:2)

Brożek 23',84', Mak 19', Wojtkowski 58' - Żivec 27', Balić 38'

Wisła: Buchalik – Niepsuj, Janicki, Klemenz, Sadlok – Silva, Savicević (66 Boguski), Wojtkowski – Błaszczykowski, Mak (86 Chuca), Brożek (89 Zdybowicz)

Zagłębie: Forenc – Kopacz, Guldan, Oko, Balić – Tosik (75 Sirk), Slisz, Starzyński, Czerwiński (86 Bohar) – Zivec (86 Poręba), Szysz

żółte kartki: Sadlok, Savicević, Błaszczykowski (Wisła), Balić (Zagłębie)

Źródło: Grzegorz Saj (tekst), Jakub Pieprzyk (foto)

Dodano: 2019-09-01 15:26:29