Płomień, który zmienia się w żar

Mecz Płomienia Jerzmanowice cieszył się wyjątkową popularnością. Stadion pękał w szwach, a miejsc siedzących brakło na długo przed pierwszym gwizdkiem.Ekstraklasa? Nie, to tylko B klasa...Póki co.

Na licznie zgromadzonych młodszych i starszych kibiców czekał szereg atrakcji które uświetniły mecz piłkarski Płomienia Jerzmanowice z Niegoszowianką i sprawiły że organizacyjnie wydarzenie stało na wysokim poziomie.

Kibice przed meczem mogli posłuchać muzyki, a podopieczni Akademii nie mogli się doczekać momentu wyprowadzenia piłkarzy na murawę. Zawody uświetnił spiker, który informował o wydarzeniach na stadionie. W przerwie kibice posilali się kiełbaskami z grilla, a dzieci i młodzież uczestniczyły w konkursie rzutów karnych po których dostały soki i batony w nagrodę za uczestnictwo. Przed pierwszym gwizdkiem zawodnicy z zarządem uhonorowali wieloletniego działacza klubu Jerzego Witkowskiego, który odkąd sięgamy pamięcią pomaga w każdej kwestii w klubie.

Płomień wyszedł bardzo zmotywowany na mecz, chcąc pozostać liderem tabeli. Tuż po rozpoczęciu gospodarze starali się narzucić swój styl gry i raz po raz udawało im się dojść do sytuacji strzeleckich. Już w 5 minucie sytuacuję sam na sam miał Grzegorz Zięba, jednak górą był bramkarz gości. W dalszej części gry Płomień naciskał coraz bardziej jednak brakowało klarownych sytuacji, które otworzyły by wynik. Zamknięta na własnej połowie drużyna Niegoszowianki mądrze broniła się całą jedenastką uniemożliwiając swobodne przedostanie się w okolice pola karnego. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis.

Druga połowa zaczęła się wyśmienicie dla Płomienia, przedłużenie piłki przez Damiana Pomiernego wykorzystał Axel Rednau, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce po strzale obok interweniującego bramkarza. Wydawać by się mogło, że mecz jest pod pełną kontrolą, a kolejne bramki są kwestią czasu. Ku zaskoczeniu Płomień popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki, a napastnik Niegoszowianki po przejęciu piłki od obrońcy był faulowany w polu karnym.

Płomień starał się szybko wrócić na właściwe tory i znów ruszył na rywala. W drugim kwadrancie obrońcom urwał się Dawid Zgoda, który był nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym. Poszkodowany sam wykorzystał jedenastkę i Płomień znów wyszedł na prowadzenie. Nie minęło 10 minut a Dawid Zgoda stanął przed szansą wykorzystania kolejnego rzutu karnego, który został podyktowany za niebezpieczne zagranie obrońcy Niegoszowianki. Pewnie wykorzystany karny uspokoił grę i sprawił że Płomień wyszedł na prowadzenie 3:1, którego nie oddał do końca meczu kontrolując wydarzenia w ostatnich dwóch kwadransach.
Po meczu piłkarze podziękowali kibicom za doping i cieszyli się z drugiego zwycięstwa.

Płomień Jerzmanowice -Niegoszowianka Niegoszowice 3:1 (0:0)
Bramki dla Płomienia: D. Zgoda 2, Rednau.

Płomień: Paweł Głąb-Damian Niedziółka(Tomasz Bień), Krzysztof Pogan, Maciej Pogan, Grzegorz Tucharz-Szczepan Tucharz(Emil Skrzypek), Grzegorz Zięba, Dawid Zgoda, Łukasz Siudy(Kamil Kołodziej), Łukasz Kurek(Damian Pomierny), Axel Rednau(Paweł Frosik).

Źródło: Płomień Jerzmanowice

Dodano: 2019-09-01 18:14:31