Pierwszy remis w sezonie

W meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi nasi piłkarze mierzyli się, na stadionie przy Kilińskiego 47 w Nowym Sączu, z GKS-em 1962 Jastrzębie. Spotkanie zakończyło się remisem, 1:1. Na listę strzelców wpisali się Dominik Kun i Adam Żak.

Od samego początku gołym okiem było widać, że obu zespołom zależy przede wszystkim na tym, by gola nie stracić. Pierwsza groźna akcja miała miejsce dopiero w 23. minucie spotkania, kiedy to Adrian Danek dośrodkował w pole karne. Do piłki doszedł Damian Chmiel, ale jego strzał był bardzo niecelny. Po drugiej stronie podobnie zakończyły się próby Fardia Ali'ego oraz Damiana Tronta.

W 33. minucie Maciej Korzym kopnął piłkę w stronę bramki. Uczynił to tak chytrze, że niewiele brakło, aby Grzegorz Drazik skapitulował. Jednak golkiper gości na raty chwycił futbolówkę. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy fantastyczną interwencją popisał się 26-latek, który palcami u stopy sparował na rzut rożny strzał Dominika Kuna. Bez wątpienia była to najlepsza okazja na zdobycie gola w premierowej odsłonie meczu.

Zaraz po przerwie przed stratą gola uratował Sandecje Daniel Bielica, który świetnie wyciągnął strzał Marka Mroza. Chwilę później stadion przy Kilińskiego 47 ryknął z radości, bowiem na listę strzelców wpisał się Dominik Kun. Nasz skrzydłowy strzałem z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Nie minęło 60 sekund, a goście mogli doprowadzić do wyrównania. Jednak gracz wypożyczony z Górnika Zabrze oraz Marcin Flis nie pozwolili na to.

W 69. minucie było już 1:1. Gola zdobył Adam Żak, a uczynił to podobnie jak w poprzednim sezonie, w meczu rozgrywanym, w Nowym Sączu; różnica jest taka, że tym razem z gry, a nie z rzutu wolnego. Jeszcze w doliczonym czasie gry Marcin Flis oddał mierzony strzał ze stojącej piłki, ale Grzegorz Drazik nie dał się zaskoczył i tym samym pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Sandecja Nowy Sącz - GKS 1962 Jastrzębie 1-1 (0-0)

Kun 51 - Żak 69.

Sandecja: Daniel Bielica - Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn, Marcin Flis - Adrian Danek (83' Mateusz Klichowicz), Grzegorz Baran, Michał Walski (73' Thiago), Dominik Kun - Maciej Małkowski, Maciej Korzym (65' Bartłomiej Dudzic), Damian Chmiel.

GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Dawid Gojny - Kamil Adamek (69' Dominik Szczęch), Farid Ali (88' Daniel Liszka), Łukasz Norkowski, Damian Tront, Marek Mróz (54' Adam Żak) - Jakub Wróbel.

Źródło: Sandecja

Dodano: 2019-09-08 10:40:51