Wysokie zwycięstwo Złomexu

W meczu 4.Kolejki A klasy (Wieliczka) Złomex Branice podejmował na własnym obiekcie zespół Zielonych Niegowić.

Już od pierwszej minuty było widać, że goście nie przebierali w środka i po ostrym faulu na Dudku żółtą kartką został upomniany zawodnik gości. To był pierwszy znak dla drużyny Kępskiego, że zespół z Niegowici łatwo skóry nie sprzeda.

W pierwszej połowie gospodarze cały czas atakowali na bramkę przeciwnika, jednak Zieloni skutecznie te ataki odpierali, często faulowali. Ekipa z Branic nie mogła znaleźć sposobu na gości, ani po ładnych, składanych akcjach, ani po stałych fragmentach.

Najlepsze okazje w pierwszej połowie do zdobycia gola mieli Biernacik i Stanecki, który z sześciu metrów nie trafił na pustą bramkę. W drugiej odsłonie gry goście jeszcze bardziej postawili na defensywę. Miejscowi sporo musieli się napracować, aby w końcu pokonać dobrze dysponowanego w tym dniu bramkarza gości.

Po raz pierwszy zrobił to Kudelski w sześćdziesiątej pierwszej minucie gry, który strzałem z osiemnastu metrów zdobył gola dla Zjednoczonych. Druga bramka padła w siedemdziesiątej pierwszej minucie po prostopadłym podaniu Dudka do Biernacika, który z ostrego konta uderzył pod poprzeczkę. Miejscowi mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku; jednak byli dosyć nieskuteczni w swoich poczynaniach.

Na dwie ostatnie bramki musieliśmy czekać aż do dziewięćdziesiątej minuty. Najpierw dobrym podanie Kania obsłuży Dudka który ,,zabawił sie z brakarzem gości'' mijając go na pełnej szybkości i umieścił piłkę w siatce. Ostatnia bramka jest również autorstwem Tomasza Dudka - który pewnym strzałem zamienił karnego w czwartego gola dla miejscowych.

Zespół z Branic jest niepokonany od dwudziestu pięciu meczów.  Aktualnie jest na pozycji drugiej w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów i dorobkiem goli 18-0.