Niesamowity zwrot akcji w Zelkowie!

Ostatni raz zelkowianie wygrali ze Sportowcem ponad dekadę temu! Dokładnie 14. czerwca 2008 roku (w Modlniczce Zelków wygrał 7:1), potem obie drużyny grały w innych ligach, żeby ponownie spotkać się w sezonie 2015/16. Do wczoraj drużyny spotkały się w ciągu ostatnich 4 sezonów 8-krotnie z czego 7-krotnie wygrał Sportowiec, a raz padł remis 3:3 po golu w doliczonym czasie Tomasza Księżyca.

Przed meczem gospodarze, których morale po środowym meczu z Maszycanką nie było na najwyższym poziomie, w dodatku z różnych powodów na ławce rezerwowych był tylko Marcin Baran oraz trener Księżyc. Wydawało się, że wszystko przemawia za kolejną porażką ze Sportowcem.

W dodatku kiedy w 12. minucie Wiktor Furtak próbując wślizgiem wybić piłkę wpakował ją do swojej bramki, w 25. minucie Mirosław Podgajny nie strzelił karnego (faul na wspomnianym Furtaku), a 2 minuty później Sportowiec prowadził już 2:0, mało kto wierzył że gospodarze przełamią fatalną passę ze Sportowcem.

Ostatni optymiści wierzyli w przełamanie po przerwie, ale od 48. minuty gospodarze przegrywali już 0:3. W 55. minucie po dośrodkowaniu Podgajnego ładnym strzałem głową w siatce lokuje Maciej Skotniczny (były zawodnik Sportowca).
Podopieczni trenera Platy jeszcze nic sobie z tej straty nie robili, dalej wyglądali na pewnych wygranej, ale kiedy na nieco desperacki strzał z ok 35 metrów zdecydował się Maciej Skotniczny, po którym piłka wpadła do siatki (spory błąd bramkarza) wtedy wyglądali jak bokser po ciężkim ciosie. A gospodarze niczym psy urwane z łańcucha rzucili się na swoją ofiarę, a katem okazał się super snajper Mirosław Podgajny, który w ciągu 22 minut ustrzelił klasycznego hattricka i niemożliwe stało się faktem. Zwycięstwo 5:3 po koncertowych 35 minutach sprawiło, że po ponad 10 latach fatalna passa została przełamana, a podopieczni Tomasza Księżyca w bojowych nastrojach przystąpią do najbliższego meczu z liderem w Krzeszowicach.