Załatwili Drwinię w 45 minut

Po trzech porażkach z rzędu zawodnicy Wolanii wyciągnęli wnioski i w dzisiejszym spotkaniu nie pozwolili sobie na stratę punktów. Gospodarze załatwili sprawę już w pierwszej połowie i wygrali z GKS Drwinią 5:1. Od pierwszych minut zawodów to zespół z Woli Rzędzińskiej nadawał tempo gry i można było zauważyć, że bardziej im zależy na wygranej. Już w 8min. zawodnicy Wolanii wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Szymona Baradzieja, Artur Hebda nie miał problemów z umieszczenia futbolówki w siatce gości. Chwilę później uderzenie Artura Nowaka zostało wybronione przez Murzyńskiego. Następnie dwukrotnie Ciesielski próbował doprowadzić do remisu, ale Michał Boruch nie dał się zaskoczyć. W 29min. miejscowy zespół podwyższył prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony Dominika Minorczyka skutecznie sfinalizował Mateusz Michoń. Na kolejną bramkę kibice zgromadzeni na trybunach w Woli Rzędzińskiej nie czekali zbyt długo. W 32 min. Wolania przeprowadziła szybką kontrę i wykorzystała złe ustawienie zespołu z Drwini. Po podaniu Artura Hebdy, w wyśmienitej sytuacji znalazł się Dominik Minorczyk, który nie wiele się zastanawiając oddał strzał. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z defensorów GKS-u czym kompletnie zmyliła bramkarza Drwinii. Odpowiedź gości przyszła szybko. Już dwie minuty później, po prostopadłym podaniu z głębi pola, nadzieję w serca kibiców z Drwini wlał Ciesielski. Ta nadzieja nie trwała jednak długo. Podrażnieni stratą bramki zawodnicy z Woli Rzędzińskiej jeszcze przed przerwą zdobyli dwie bramki. W 38min. po strzale Dominika Minorczyka, formalności dopełnił Mateusz Michoń, a chwilę później dośrodkowanie tego pierwszego na gola zamienił Artur Nowak.

Po zmianie stron na boisku nie działo się zbyt wiele ciekawego. Głównie dominowała walka, w czasie której zawodnicy obu ekip wyłapali kilka żółtek. Wolania przycisnęła na tuż po wznowieni gry i na końcu zawodów jednak uderzenia Artura Hebdy, Artura Nowaka, Jakuba Tadela oraz Jakuba Płaczka nie przyniosły zamierzonego efektu. Drwinia tylko raz mocniej zagroziła naszej bramce. W 75min. soczyste uderzenie Ciesielskiego w wyśmienitym stylu zostało obronione prze Michał Borucha.