Derbowe starcie w Giebułtowie (foto)

Derbowy pojedynek juniorów młodszych pomiędzy Jutrzenką Giebułtów a Błękitnymi Modlnica mimo, że zakończony wysokim zwycięstwem podopiecznych Krzysztofa Szumca, nie był na pewno pojedynkiem jednostronnym. Jutrzenka po wygranej przed tygodniem w Grębałowie przystąpiła do meczu z bojowym nastawieniem i w początkowych minutach z impetem zaatakowała bramkę strzeżoną przez Stanisławskiego. Jednak już w 7 minucie gola zdobył Zając i ostudził zapędy miejscowych. W 20. minucie Filipowski pięknym strzałem głową wykończył dośrodkowanie Pączkowskiego, a w 22. minucie Kwaśniewski technicznym strzałem z 18 metrów ulokował piłkę tuż przy słupku. Trzy strzelone gole sprawiły, że goście zaczęli grać spokojniej, dłużej utrzymywać się przy piłce i starali się rozsądniej budować ataki. Gospodarze jednak dążyli do zdobycia gola, ale fantastycznie dysponowany bramkarz Błękitnych przynajmniej 3-krotnie zapobiegł utracie bramki, które były wynikiem groźnych kontrataków rozprowadzanych przez bardzo dynamicznego Piotra Mironia. Kolejnego gola zdobył Dudek sprytnie zachowując się w polu karnym i do przerwy Błękitni prowadzili 4:0.

W przerwie tradycyjnie trener Szumiec zmienił bramkarza i Rusinek zastąpił Stanisławskiego. Natomiast Bednarz wszedł w miejsce Kamińskiego. Po kolejnych 12-15 minutach na boisku pojawiali się kolejni zawodnicy (w sumie 7) co z pewnością mogło mieć wpływ na obraz gry. Widząc pewne rozluźnienie w szeregach przyjezdnych, podopieczni Marcina Kostery zwietrzyli swoją szansę na gola. Jeszcze 2-krotnie Rusinek ofiarnymi interwencjami uratował swoją drużynę, jednak w 77. minucie musiał skapitulować po strzale z najbliższej odległości Purola. Odpowiedź Błękitnych była niemal natychmiastowa i pięknego gola techniczną "podcinką" zdobył najmłodszy na boisku Przemysław Kowalczyk (rocznik 2006). Po tym meczu Błękitni z kompletem zwycięstw i bilansem bramek 14:1 są na pierwszym miejscu w tabeli, a za tydzień na własnym boisku podejmować będą Szreniawe Koszyce.