facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Zbawienna roszada Wiślaków (foto)

Zbawienna roszada Wiślaków (foto)

Terminarz nie rozpieszcza podopiecznych Artura Banasika, gdyż po meczu z Hutnikiem, Dąbski zmierzył się z aktualnym Mistrzem Krakowa i aktualnym wiceliderem tabeli Wisłą Kraków. Wiślacy przybyli na boisko Dąbskiego w piekielnie mocnym składzie z Piotrem Brożkiem, Stolarczykiem, Paterem, Jopem, Janikiem, Szumcem czy Matyją na czele.

Przed meczem nad Krakowem rozpętała się potężna burza, odwołano wszystkie mecze w lidze oldbojów, ale mecz Dąbskiego z Wisłą za zgodą sędziów odbył się. Początek meczu ku zdumieniu obserwatorów należał do gospodarzy, którzy już po kwadransie objęli 2-bramkowe prowadzenie za sprawą Michała Całka. Pierwszy gol po samotnym rajdzie i wykorzystaniu sam na sam, a drugi po dobiciu strzału Szymańskiego.

Chwilę później fantastyczną interwencją popisał się Dulba broniąc uderzenie Podgajnego. Po tej sytuacji w drużynie Wisły nastąpiło kilka zmian, ale najważniejszą było wprowadzenie Krzysztofa Szumca do środka pomocy, bo tam wiślacy mieli na początku meczu spore problemy, przez co napastnicy Wisły (Stolarczyk z Jopem i podłączający się Pater) byli odcięci od podań. Jednym z kluczowych momentów w końcówce pierwszej połowy była kontaktowa bramka, której autorem był Marek Motyka. Dośrodkowanie, a w zasadzie tzw. centrostrzał wylądował w samym okienku świetnie dysponowanego w tym meczu Wadowskiego.

Kiedy w drugiej połowie Piotr Brożek z pozycji środkowego obróncy, został przesunięty na lewe skrzydło, mecz stal się jednostronnym widowiskiem. Mistrzowie Krakowa zupełnie przejęli inicjatywę i raz po raz mimo bardzo ofiarnych interwencji piłkarzy Dąbskiego, stwarzali sobie doskonałe okazje do zdobycia gola. Wydawało się, że ponowne pokonanie Wadowskiego w tym meczu jest niemożliwe, gdyż bramkarz miejscowych bronił jak w transie, a czasem dopisywało mu szczęście, jak np. wtedy gdy po strzale Brożka piłka odbiła się od lewego słupka, potem prawego i wyszła w pole. Wyrównującego gola Wiślacy zdobyli na kwadrans przed końcem, kiedy to Brożek z rzutu wolnego z ok. 18 metrów trafił idealnie w okienko. Po tym golu goście zaatakowali z jeszcze większym impetem, ale zmarnowali przynajmniej 4-5 doskonałych okazji, żeby wreszcie na 2 minuty przed końcem dośrodkowanie Szumca zamienił na gola nieuchwytny dla piłkarzy z Dąbia były reprezentant Polski Piotr Brożek.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Wisły 3:2, wygrana w pełni zasłużona zwłaszcza za drugą połowę. Gospodarze byli blisko sensacji i gdyby wykorzystali w pierwszej połowie wszystkie sytuacje jakie wypracowali i nie straciliby dosyć łatwo, acz nieco przypadkowo pierwszego gola, wynik mógłby być inny. Satysfakcją dla zawodników Dąbskiego jest, że Wiślacy musieli zmobilizować wszystkie swoje siły, żeby ten mecz wygrać, a że są najlepsi w Krakowie, pokazali to w drugiej połowie meczu.

I liga oldbojów (Kraków), 09.09.2019
Dąbski Kraków - Wisła Kraków 2:3 (2:1)
Całek 2x - Piotr Brożek 2x, Motyka

Dąbski: Wadowski - Kowalczyk, Kwaśniewski, K.Madyda, Maryan - Szymański, Izbiński, Pitala, Semper, Podgajny - Całek oraz 
Szlachta, Raś, Piaskowski, Dymek
Wisła: Dulba - Kowalik, Matyja, Piotr Brożek, Żurek - Motyka, Marzec, Janik, Pater - Jop, Stolarczyk oraz Skrzypek, Szumiec, Pac, Żuchowicz, Konieczny, Bukalski.

 

 

Źródło: Piotr Patej / Dąbski KS / FB

Dodano: 2019-09-11 14:49:29


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: I liga oldbojów (Kraków)

Wisła Kraków  Dąbski  Dąbski Kraków 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Korona Kielce
1:2
Piast Gliwice
05.06.2020
18:00
Górnik Zabrze
2:2
Lechia Gdańsk
05.06.2020
20:30
Zagłębie Lubin
:
Lech Poznań
06.06.2020
17:30
Jagiellonia Białystok
:
Wisła Płock
06.06.2020
15:00
Pogoń Szczecin
:
Cracovia Kraków
06.06.2020
20:00
Wisła Kraków
:
Legia Warszawa
07.06.2020
17:30
Arka Gdynia
:
Śląsk Wrocław
07.06.2020
15:00
Raków Częstochowa
:
ŁKS Łódź
07.06.2020
12:30

Fortuna I Liga

Radomiak Radom
0:0
Odra Opole
04.06.2020
18:10
GKS Tychy
1:1
Zagłębie Sosnowiec
04.06.2020
20:40
Chrobry Głogów
1:0
GKS Bełchatów
05.06.2020
20:10
Stal Mielec
0:0
Puszcza Niepołomice
05.06.2020
17:40
Wigry Suwałki
1:1
Miedź Legnica
05.06.2020
15:30
Warta Poznań
:
Olimpia Grudziądz
06.06.2020
15:10
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
06.06.2020
12:40
GKS Tychy
:
Chojniczanka Chojnice
07.06.2020
15:10
Zagłębie Sosnowiec
:
Stomil Olsztyn
07.06.2020
12:40
Sandecja Nowy Sącz
:
Radomiak Radom
07.06.2020
17:00
Odra Opole
:
GKS Jastrzębie
07.06.2020
17:00

II liga

Lech II Poznań
:
Pogoń Siedlce
06.06.2020
12:00
Górnik Łęczna
:
Stal Stalowa Wola
06.06.2020
 
Legionovia Legionowo
:
Elana Toruń
06.06.2020
16:00
Skra Częstochowa
:
GKS Katowice
07.06.2020
17:30
Stal Rzeszów
:
Widzew Łódź
07.06.2020
13:05
Błękitni Stargard
:
Znicz Pruszków
07.06.2020
16:00
Garbarnia Kraków
:
Górnik Polkowice
07.06.2020
16:00
Bytovia Bytów
:
Gryf Wejherowo
07.06.2020
18:00

III liga, grupa IV

Avia Świdnik
:
Hutnik Kraków
06.06.2020
11:00
Podhale Nowy Targ
:
Korona II Kielce
06.06.2020
17:30
Podlasie Biała Podlaska
:
Wisła Puławy
06.06.2020
17:30
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Wisłoka Dębica
06.06.2020
17:30
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Siarka Tarnobrzeg
06.06.2020
17:30
Motor Lublin
:
KSZO Ostrowiec Św.
06.06.2020
17:30
Stal Kraśnik
:
Hetman Zamość
06.06.2020
17:30
Wisła Sandomierz
:
Sokół Sieniawa
06.06.2020
17:30
Jutrzenka Giebułtów
:
Chełmianka Chełm
06.06.2020
17:30

IV liga (Kraków-Wadowice)

Słomniczanka Słomniki
:
Clepardia Kraków
06.06.2020
 
MKS Trzebinia
:
Beskid Andrychów
06.06.2020
11:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Cracovia II Kraków
06.06.2020
17:00
Wiślanie Jaśkowice
:
LKS Rajsko
06.06.2020
17:00
Wisła II Kraków
:
LKS Jawiszowice
06.06.2020
 
Unia Oświęcim
:
Orzeł Piaski Wielkie
06.06.2020
 
Dalin Myślenice
:
Czarni Staniątki
06.06.2020
17:00
Orzeł Ryczów
:
Pcimianka Pcim
06.06.2020
18:00
Sokół Kocmyrzów
:
Skawinka Skawina
06.06.2020
17:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Wierchy Rabka Zdrój
:
Poprad Rytro
06.06.2020
11:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
Okocimski Brzesko
06.06.2020
18:00
Poprad Muszyna
:
BKS Bochnia
06.06.2020
16:00
Tarnovia Tarnów
:
Orkan Szczyrzyc
06.06.2020
17:00
Unia Tarnów
:
Limanovia Limanowa
06.06.2020
17:00
GKS Drwinia
:
Sandecja II Nowy Sącz
06.06.2020
16:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
:
Glinik Gorlice
07.06.2020
11:00
Lubań Maniowy
:
Watra Białka Tatrzańska
07.06.2020
17:00

Makroregionalna Liga Juniorów U-19, gr.D

Resovia Rzeszów
:
Chełmianka Chełm
06.06.2020
13:00
Juventa Starachowice
:
Korona II
06.06.2020
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Garbarnia Kraków
06.06.2020
 
Orlęta R.P.
:
Siarka
06.06.2020
 

Małopolska Liga Juniorów

Tarnovia Tarnów
:
Dalin Myślenice
06.06.2020
 
Puszcza Niepołomice
:
Górnik Wieliczka
06.06.2020
 
Spartak S.
:
Dunajec Nowy Sącz
06.06.2020
 
BKS Bochnia
:
Profi Zielonki
06.06.2020
 
Podhale Nowy Targ
:
Limanovia Limanowa
06.06.2020
 
Unia Tarnów
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
06.06.2020
 
Orkan Raba Wyżna
:
Pcimianka Pcim
06.06.2020
 

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych (wiosna)

Dunajec Nowy Sącz
:
Podgórze Kraków
06.06.2020
 
Garbarnia Kraków
:
Profi Zielonki
06.06.2020
 
Glinik Gorlice
:
Puszcza Niepołomice
06.06.2020
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Sandecja Nowy Sącz
06.06.2020
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych (wiosna)

Unia Tarnów
:
Sandecja II Nowy Sącz
06.06.2020
10:00
Hejnał
:
Tarnovia Tarnów
06.06.2020
11:00
Górnik Wieliczka
:
Pcimianka
06.06.2020
 
Okocimski Brzesko
:
Podhale Nowy Targ
06.06.2020
 

I Małopolska Liga Trampkarzy (wiosna)

Dunajec Nowy Sącz
:
Unia Tarnów
06.06.2020
 
Garbarnia Kraków
:
Unia Oświęcim
06.06.2020
 
Okocimski Brzesko
:
AP 21 Kraków
06.06.2020
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Podhale Nowy Targ
06.06.2020
 

II Małopolska Liga Trampkarzy (wiosna)

Respect Szalowa
:
MOSiR Bochnia
06.06.2020
10:00
Okocimski Brzesko
:
Tarnovia Tarnów
06.06.2020
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Wisła Kraków
06.06.2020
 
Beskid A.
:
Raba Dobczyce
06.06.2020
 

I Małopolska Liga Młodzików (wiosna)

Kalwarianka
:
Okocimski Brzesko
06.06.2020
10:00
Tarnovia Tarnów
:
Cracovia Kraków
06.06.2020
10:00
Sandecja
:
Dunajec Nowy Sącz
06.06.2020
10:00
AS Progres Kraków
:
Wisła Kraków
07.06.2020
15:00

II Małopolska Liga Młodzików (wiosna)

Bronowianka
:
Podhale Nowy Targ
06.06.2020
10:00
TS Wisła I Kraków
:
Cracovia II
06.06.2020
 
Okocimski II
:
AP Progres Andrychów
06.06.2020
 
Limanovia Limanowa
:
Fablok Chrzanów
06.06.2020
 

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny