Zwycięstwo Górek nad Rudnikiem (foto/video)

Początek sezonu w wykonaniu drużyny Górek Myślenice z pewnością nie jest wymarzony dla kibiców, działaczy jak i samych zawodników. Ekipa z Myślenic z trudem punktuje, jednak w sobotnim starciu z LKS Rudnik odniosła przekonywujące zwycięstwo 5:1, wygrywając po raz drugi w tym sezonie i poprawiając swoją nienajlepszą pozycję wyjściową.

Po bardzo dobrych, lecz przegranych zawodach z Rokitą i wyjazdowym remisie z Lubomirem, tym razem Górki mierzyły się przed własną publicznością z LKS Rudnik - ostatnim w tabeli i niemającym jeszcze punktów zespołem. Zawody były dla ekipy gospodarzy doskonałą okazją na przełamanie, jednakże z podobnymi założeniami do Myślenic przybyli ich przeciwnicy. Trener Wojciech Czajka mógł skorzystać z pełnej osiemnastki, jednak bezpośrednio przed meczem urazów eliminujących możliwość występu od pierwszej minuty nabawili się Jan Irzyk i Jarosław Kuchnia.

Zawody rozgrywane na obiekcie przy ul. Solidarności 6, koncertowo rozpoczęła miejscowa drużyna, która już w 1. minucie mogła wyjść na prowadzenie za sprawą Kamila Maliny. Napastnik drużyny Górek kilka chwil później otworzył wynik zawodów, a wczesne prowadzene było na pewno dużym udogodnieniem dla myśleniczan. Z czasem pojedynek stał się dosyć otwartym spotkaniem, w którym dominowała gra w środku boiska. Gospodarze zagrozili bramce Rudnika za sprawą szans Maliny, Rączki czy Masłowca, lecz ostatni kwadrans pierwszej części należał do przyjezdnych. Goście stwarzali sobie wiele akcji ofensywnych, a w zdecydowanej większości interweniował Łukasz Rutkowski, broniąc m.in. sytuację sam na sam.

W drugiej połowie dominowała głównie gra w środku boiska, a obydwie strony próbowały oddawać strzały i podporządkować losy meczu pod siebie. Szczególnie ciekawa w pojedynku była sama końcówka. Najpierw w 78. minucie na 2:0 podwyższył rezerwowy Tomasz Kania, strzelając z trudnej pozycji. Podopieczni trenera Bartłomieja Łętochy natychmiast odpowiedzili, a gola z rzutu karnego zanotował Bogacz. Skromne prowadzenie Górek ponownie powiększone zostało na pięć minut przed końcem, a gola z rzutu wolnego zdobył Mateusz Kubiński. W ostatnich chwilach meczu rozwiązał się worek z bramkami, a do siatki zespołu gości trafiali Kania po strzale głową i Kuchnia po indywiudalnym rajdzie.

Wygrana Górek w meczu z Rudnikiem gwarantuje kolejne trzy punkty w tabeli i awans z 12. na 9. lokatę. Za podopiecznymi trenera Wojciecha Czajki bardzo trudne zawody, w którym każda ze stron mogła rozstrzygnąć je na swoją stronę, a wysoki, końcowy rezultat nie odzwierciedla faktycznej przewagi myśleniczan. W kolejmym meczu drużyna Górek zagra z liderem - Karpatami Siepraw, a LKS Rudnik w derbach podejmował będzie Gościbię Sułkowice.

A-klasa (Myślenice) - 07.09.19
Górki Myślenice - LKS Rudnik 5:1 (1:0)
Malina 8, Kania 78, 90, Kubiński 85, Kuchnia 90+2 - Bogacz 79 (k)

Sędziował: Rafał Muniak (KS Myślenice)
Widzów: 70
Górki: Rutkowski - Szczypka, Ziaja, Kubiński, S.Irzyk (62 Kuchnia) - Zięba (80 T.Sabała), Biela, Obierzyński (62 Turała) - Rączka - Malina (74 Kania), Masłowiec (72 J.Irzyk)

- Zacięty pojedynek, który udało nam się rozstrzygnąć w końcowych minutach spotkania. Liga jest wyjątkowo wyrównana w tym sezonie, więc cieszy każdy punkt. Przed nami dwa bardzo trudne wyjazdowe spotkania z Karpatami i Beskidem, więc tym bardziej zależało nam na podniesieniu swojego morale. Co do przeciwnika, to uważam że gdy tylko przełamie passę porażek, to zacznie regularnie punktować - mówił po meczu trener gospodarzy - Wojciech Czajka