facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Wielki jubileusz Lotnika Kryspinów! (foto)

Wielki jubileusz Lotnika Kryspinów! (foto)

Zapraszamy na obszerną relację z uroczystej Gali Jubileszowej z okazji obchodów 70-lecia istnienia LKS Lotnik Kryspinów. Materiał w ramach usługi Futmal Premium przygotował reporter Piotr Kwiecień.

 

 

Lotnik Kryspinów ma 70 lat! W niedzielę 8 września na boisku w Kryspinowie odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa podczas której wspominano historię klubu, wyróżniano ważne dla Lotnika osobistości, przemówienia głosili znamienici goście. Były loterie fantowe, lisieckie przysmaki, atrakcje dla dzieci, uroczyste ślubowanie młodzieży ze Szkółki Piłkarskiej Lotnik Kryspinów, cała masa życzeń i uprzejmości, a na koniec huczna zabawa, licytacje pamiątek koncerty i występy DJ'ów. Nadmienić należy, że dzięki wsparciu Urzędu Gminy Liszki, obiekt Lotnika na tę okoliczność wzbogacił się o nowiutką trybunę oraz ogrodzenie murawy boiska.
 
A wszystko zaczęło się od uroczystej Mszy Świętej podczas której poświęcono Sztandar LKS Lotnik Kryspinów. Poczet sztandarowy tworzyli Grzegorz Zygmunt, Tomasz Kuchasz i Jakub Brzeźniak. 
 
Wkrótce do akcji wkroczył najlepszy w regionie wodzirej - Marcin Kruk. Barwne i treściwe zarazem prowadzenie całej uroczystości powodowało, że przeszło dwugodzinna oficjalna część obchodów okazała się spektaklem godnym okoliczności. 
Po uroczystym przekazaniu Sztandaru LKS Lotnik, na scenę zapraszani byli kolejni goście. Swoje przemówienia wygłaszali m.in Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Sołtys Kryspinowa Monika Różycka, Wójt Gminy Liszki Paweł Miś, Jacek Doniec - Przewodniczący Prezydium Rady Wojewódzkiej LZS czy Ryszard Niemiec - Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Wszyscy składali na ręce przedstawicieli Zarządu klubu okolicznościowe upominki, nie brakowało wyrazów podziwu dla działalności LKS Lotnika na rzecz lokalnej społeczności, a przede wszystkim młodzieży, która o swój rozwój dba w prężnie rozwijającej się Szkółce Piłkarskiej LKS Lotnik. 
 
Paweł Miś (Wójt Gminy Liszki): - Lotnik przeżywał przez te 70 lat swoje wzloty i upadki. Zawsze tu jednak widoczna była pasja do sportu, pasja do działania. Przyznam szczerze, że właśnie tą pasją zarażali mnie ludzie z Lotnika którzy przychodzili do Gminy wnioskować o dofinansowanie różnych projektów. Widać było w ich oczach zapał i chęć przede wszystkim zrobienia czegoś dla dzieci, dla młodzieży, dla całej lokalnej społeczności. Pamiętajmy o tym, że sport jest ważnym bodźcem w walce o to by społeczeństwo nie schodziło na poziom, którego nie chcielibyśmy aby osiągało. Nie bójmy się też stwierdzenia, że gdyby nie Czesław i Krzysztof Sadko, nie byłoby tego zaangażowania, nie powstałaby ta sportowa rodzinna atmosfera w Kryspinowie, być może nie udałoby się stworzyć tak wspaniałej grupy rodziców, którzy angażują się całym sercem w życie klubu, a co za tym idzie nie byłoby tylu wspaniałych grup młodzieżowych w Lotniku. Im wszystkim bardzo serdecznie dziękuję. 


 
Ryszard Niemiec (Prezes MZPN): - Jubileusz Lotnika splata się z obchodami 100-lecia istnienia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ta koincydencja dwóch uroczystości ma swój symboliczny wymiar. Nie byłoby siły polskiego futbolu, gdyby nie mocne fundamenty, a tym mocnym fundamentem jest między innymi klub Lotnik Kryspinów. W dniu tak uroczystym, jesteśmy z Wami, towarzyszy tam refleksja i wspomnienie tych wszystkich pokoleń, które w trudnych czasach, wkrótce po wojnie przystąpiły do budowy klubu, dającego możliwość uprawiania sportu w wielu dyscyplinach. Oczywiście w sposób subiektywny akcentuję piłkę nożną jako dyscyplinę najbardziej demokratyczną w polskim sporcie, ona daje możliwość uprawiania sportu w każdym zakątku naszego kraju, dzieciom, młodzieży, starszym. Chciałbym z tego miejsca wyrazić swoje podziękowania dla tych, którzy w sztafecie pokoleń, przez całe półwiecze plus lat dwadzieścia prowadzili tą młodzież do sukcesów. Na koniec chciałbym życzyć wszystkim Państwu zwolnienia wszelkich hamulców, które powstrzymują marzenia. 


 
Jacek Doniec (Przewodniczący Małopolskiego Zrzeszenia LZS): - Serdecznie dziękuję za zaproszenie na tą uroczystość. Przez te 70 lat w Kryspinowie wydarzyło się naprawdę wiele dobrego. Pamiętam jak dziś, gdy przyjeżdżałem na Lotnika jeszcze jako sędzia w rozgrywkach B czy C klasy, zastawałem tu dwie wierzby płaczące, pasące się krowy i gęsi. A dziś? Dziś wszystko się zmieniło. Dzięki władzom samorządowym, władzom które dbają o to środowisko, o środowisko którego ambicją jest to by pokazać więcej niż to skąd pochodzimy. To, że pochodzimy z niższego szczebla środowiska nie znaczy, że nie mamy ambicji i swoich sukcesów. Lotnik jest tego przykładem. Obiekt zmienił się diametralnie i życzyłbym sobie, by święcił kolejne sukcesy w najbliższym możliwie czasie.


 
Na scenie zobaczyliśmy chwilę później założyciela szkółki, koordynatora tejże szkółki, trenera oraz zawodnika drużyny seniorów w jednej osobie - Krzysztofa Sadko. Człowiek orkiestra kryspinowskiego klubu, zaprezentował nie tylko historię klubu ale i... Monografię LKS Lotnik której sam jest autorem! Pięknie wydaną, w twardej oprawie monografię można było także nabyć w trakcie uroczystości. Obdarowani nią zostali najważniejsi goście, a i kolejka po jej nabycie wydawała się nie znikać.
 
Na scenę zapraszani byli niezliczeni goście. Złotą odznakę honorową Rady Głównej Zrzeszenia LZS w Warszawie otrzymali: Maciej Suski (Dyrektor Naczelny PPHU Promerol SA), Zbigniew Kaczor (Przewodniczący Rady Gminy w Liszkach), Krzysztof Wyżga (właściciel Zakładu Instalacji Gazowych), Tomasz Szpil (właściciel Zakładu Usługowego Szpil), Jerzy Domski (właściciel firmy JRW Fundamenty), Mariusz Kurdziel (prezes firmy Interstal), Paweł Sas (właściciel sieci Pizzerii Paolo), Katarzyna Jabłońska (Dyrektor Banku Spółdzielczego w Liszkach), przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich "Kryspinianki" oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kryspinowie i Czesław Sadko (Prezes LKS Lotnik Kryspinów). 
 
Srebrną odznakę honorową Małopolskiego Zrzeszenia LZS w Krakowie otrzymali: Rafał Despert, Krzysztof Żelazny, Roman Morys, Rafał Prorok, Daniel Matysik, Ryszard Witanowski, Kazimierz Różycki, Stanisław Koszycki, Grzegorz Zygmunt, Bartosz Basiński, Paweł Suchan, Witold Tokarski, Andrzej Olejarz, Mirosław Stachura, Damian Nogieć, Łukasz Michalczyk, Tomasz Kuchasz, Łukasz Stryczek, Paweł Sadko, Daniel Bukalski, Franciszek Karcz, Jakub Zosiuk i Sebastian Piech. Złotą odznaką obdarowano Krzysztofa Sadko, Przemysława Jurka, Juranda Satorę, Kamila Czarneckiego, Marcina Kwatera, Piotra Ptaka, Michała Brodę, Rafała Lisowskiego, Andrzeja Lorka i Tadeusza Sajdaka.
 
Specjalne podziękowania kierowano także do osób wspierających działalność klubu na wszelkich płaszczyznach. Otrzymali je: Andrzej Adamczyk (Minister Infrastruktury), Piotr Ćwik (Wojewoda Małopolski), Łukasz Smółka (Wicemarszałek Województwa Małopolskiego), Tomasz Urynowicz (Wicemarszałek Województwa Małopolskiego), Wojciech Pałka (Starosta krakowski), Agnieszka Pyla (Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego), Anna Rajca (Wicewójt Gminy Liszki), Monika Różycka (sołtys wsi Kryspinów), Jan Pyla (prezes PHU Promerol SA), Radosław Włoszek (Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o.), Wacław Talaga (prezes Talbud SA), Małgorzata Zięc, Jacek Doniec (Przewodniczący Małopolskiej Rady Zrzeszenia LZS), Jacek Kucybała (Wiceprzewodniczący LZS), Zenon Piętak (Kraksport), Marta Rusinowska (Kraksport), Firma "U Jędrusia sp. z o.o.", Szymon Jaśkowiak (spółka "Nad Zalewem"), Marcin Romański, Aniela Kruk, Mariusz Kruk, Kazimierz Koszycki, Andrzej Koszycki, Marcin Sadko (wychowanek Lotnika, jako trener doszedł do szczebla Ekstraklasy, pracował jako pierwszy trener Cracovii w Ekstraklasie oraz wywalczył awans z Lotnikiem do A klasy i IV ligi), Marian Ryszka, Andrzej Olejarz (trener Lotnika w latach 90-tych, awanse do B i A klasy), Grzegorz Górka (kapitan Lotnika w latach 90-tych, awanse do B i A klasy), Mateusz Miś (były trener który wprowadził Lotnika do V i IV ligi), Janusz Nawrocki (awans jako trener Lotnika do IV ligi), Jarosław Koziara (Wiceprezes LKS Lotnik), Tomasz Kuchasz (Wiceprezes LKS Lotnik, wnuk założyciela klubu), Ewa i Rafał Brzeźniakowie (członkowie zarządu Szkółki Piłkarskiej Kryspinów), Anna Tworzyk (kierownik drużyny trampkarzy), Piotr Kołodziejczyk (kierownik drużyny młodzików), Katarzyna Bulanda (kierownik drużyny orlików), Wojciech Jaskowski (kierownik drużyny skrzatów), Krzysztof Sadko (koordynator szkółki piłkarskiej, trener seniorów, juniorów i trampkarzy LKS Lotnik), Piotr Ptak (trener orlików i młodzików) oraz Bartosz Poniedziałek (trener żaków i skrzatów) oraz Rafał Grodzicki.
 
Były także specjalne nagrody dla Wójta Gminy Liszki Pawła Misia od Zarządu LKS Lotnik, wiceprezesa Jarosława Koziary od przedstawicieli Rady Rodziców w Szkółce Piłkarskiej Kryspinów, a także wielki puchar i okolicznościowa koszulka LKS Lotnik dla Prezesa klubu Czesława Sadko wręczane przez kapitanów wszystkich drużyn od czasu sprawowania prezesury w klubie.

Na koniec oficjalnej części obchodów, odbyła się uroczystość ślubowania młodych adeptów szkółki piłkarskiej. Rotę wygłosił Michał Meus, wychowanek klubu i aktualnie zawodnik drużyny seniorów. Potem na scenę kapitanowie poszczególnych drużyn LKS Lotnik wprowadzali swoje zespoły, gdzie były honorowane okolicznościowymi medalami. Wszystko odbywało się w blasku fleszy zarówno fotoreporterów jak i wcielających się w ich rolę rodziców. Nie obyło się bez personalnych nagród od klubu dla najbardziej zaangażowanych w zajęcia treningowe piłkarzy. 
Gdy kilkuset zgromadzonych gości z zapartym tchem wsłuchiwało się w podsumowanie niezwykle dynamicznie przeprowadzonej gali autorstwa konferansjera Marcina Kruka, trwały ostatnie przygotowania do występu zespołu Kafels, tanecznej zabawy z DJ Łukasz Białas oraz konkursów z nagrodami dla dzieci oraz wbijania pamiątkowych gwoździ przez darczyńców.
 
Najmłodsi oddawali się szalonej zabawie na dmuchańcach od Grupy Pro-Active, dorośli korzystali z dobrodziejstw piwnego ogródka, bufetów gastronomicznych, grilla oraz specjałów Koła Gospodyń Wiejskich "Kryspinianki"
 
Odbyły się także licytacje cennych pamiątek jak piłka z podpisami Jerzego Dudka, książka "Anatomia Liverpoolu" z podpisem Jerzego Dudka czy koszulki meczowe reprezentacji Polski Lewandowskiego, Glika, Szczęsnego oraz innych uczestników Euro 2016 we Francji.
Na koniec, kilkoma słowami refleksji z reporterem Futbol-Małopolska podzielił się Czesław Sadko (prezes klubu i szkółki piłkarskiej Lotnik Kryspinów): - Czuję ogromne wzruszenie. Tak naprawdę dopiero teraz, w trakcie tej gali dociera do mnie, jak wielkie jest to dla naszego klubu wydarzenie. Cieszę się także z pogody, która od rana nas mocno straszyła ale na szczęście okazała się dla nas ostatecznie łaskawa. W Lotniku spędziłem połowę swojego życia, cieszę się że jesteśmy w takim a nie innym miejscu, że Lotnik ma dobrze rozwiniętą szkółkę piłkarską, że prezesuję temu klubowi już tyle lat, że wciąż robię to co lubię. Przy okazji bardzo dziękuję swojej żonie, bo znosi to moje poświęcenie klubowi już przez tyle lat. Dziękuję też synowi, bo naprawdę żyje tym klubem, mocno się w jego życie zaangażował i kto wie, może wkrótce przejmie stery w tym klubie. Na pewno zależy mi na tym, by ktoś kompetentny kiedyś zajął moje miejsce. Siłą Lotnika ma być młodzież. Kiedyś przerabialiśmy piłkę seniorską w wydaniu nawet czwartoligowym. Źle to się dla nas skończyło. Uważam, że na wsi powinno stawiać się na swoich zawodników, stawiać na szkolenie dzieci, wychowywanie ich poprzez sport. Nasza szkółka jest pewnego rodzaju ewenementem, bo zarządzana jest tak naprawdę przez rodziców. Ta szkółka powstała m.in po to by rodzice mogli kontrolować swoje wydatki. Owszem, moja osoba figuruje na stanowisku nie tylko klubu ale i szkółki ale w szkółce rządzą tak naprawdę rodzice. I robią to doskonale. Przyznać trzeba, że organizują się znakomicie i błyskawicznie. Gdy ogłosiliśmy w internecie potrzebę wsparcia przy rozbiórce starej trybuny, dokonali tego w jedno popołudnie, nawet zorganizowali wielki młot pneumatyczny dzięki czemu prace przebiegły jeszcze sprawniej. Jesteśmy dumni nie tylko z naszych podopiecznych ale i z ich rodziców - mówił Czesław Sadko, prezes klubu oraz szkółki piłkarskiej Lotnik Kryspinów.
 

RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM

 


-[FOTOGALERIA FUTBOL-MAŁOPOLSKA


Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2019-09-12 13:16:44


Lotnik  jubileusz 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Korona Kielce
1:2
Piast Gliwice
05.06.2020
18:00
Górnik Zabrze
2:2
Lechia Gdańsk
05.06.2020
20:30
Zagłębie Lubin
:
Lech Poznań
06.06.2020
17:30
Jagiellonia Białystok
:
Wisła Płock
06.06.2020
15:00
Pogoń Szczecin
:
Cracovia Kraków
06.06.2020
20:00
Wisła Kraków
:
Legia Warszawa
07.06.2020
17:30
Arka Gdynia
:
Śląsk Wrocław
07.06.2020
15:00
Raków Częstochowa
:
ŁKS Łódź
07.06.2020
12:30

Fortuna I Liga

Radomiak Radom
0:0
Odra Opole
04.06.2020
18:10
GKS Tychy
1:1
Zagłębie Sosnowiec
04.06.2020
20:40
Chrobry Głogów
1:0
GKS Bełchatów
05.06.2020
20:10
Stal Mielec
0:0
Puszcza Niepołomice
05.06.2020
17:40
Wigry Suwałki
1:1
Miedź Legnica
05.06.2020
15:30
Warta Poznań
:
Olimpia Grudziądz
06.06.2020
15:10
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
06.06.2020
12:40
GKS Tychy
:
Chojniczanka Chojnice
07.06.2020
15:10
Zagłębie Sosnowiec
:
Stomil Olsztyn
07.06.2020
12:40
Sandecja Nowy Sącz
:
Radomiak Radom
07.06.2020
17:00
Odra Opole
:
GKS Jastrzębie
07.06.2020
17:00

II liga

Lech II Poznań
:
Pogoń Siedlce
06.06.2020
12:00
Górnik Łęczna
:
Stal Stalowa Wola
06.06.2020
 
Legionovia Legionowo
:
Elana Toruń
06.06.2020
16:00
Skra Częstochowa
:
GKS Katowice
07.06.2020
17:30
Stal Rzeszów
:
Widzew Łódź
07.06.2020
13:05
Błękitni Stargard
:
Znicz Pruszków
07.06.2020
16:00
Garbarnia Kraków
:
Górnik Polkowice
07.06.2020
16:00
Bytovia Bytów
:
Gryf Wejherowo
07.06.2020
18:00

III liga, grupa IV

Avia Świdnik
:
Hutnik Kraków
06.06.2020
11:00
Podhale Nowy Targ
:
Korona II Kielce
06.06.2020
17:30
Podlasie Biała Podlaska
:
Wisła Puławy
06.06.2020
17:30
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Wisłoka Dębica
06.06.2020
17:30
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Siarka Tarnobrzeg
06.06.2020
17:30
Motor Lublin
:
KSZO Ostrowiec Św.
06.06.2020
17:30
Stal Kraśnik
:
Hetman Zamość
06.06.2020
17:30
Wisła Sandomierz
:
Sokół Sieniawa
06.06.2020
17:30
Jutrzenka Giebułtów
:
Chełmianka Chełm
06.06.2020
17:30

IV liga (Kraków-Wadowice)

Słomniczanka Słomniki
:
Clepardia Kraków
06.06.2020
 
MKS Trzebinia
:
Beskid Andrychów
06.06.2020
11:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Cracovia II Kraków
06.06.2020
17:00
Wiślanie Jaśkowice
:
LKS Rajsko
06.06.2020
17:00
Wisła II Kraków
:
LKS Jawiszowice
06.06.2020
 
Unia Oświęcim
:
Orzeł Piaski Wielkie
06.06.2020
 
Dalin Myślenice
:
Czarni Staniątki
06.06.2020
17:00
Orzeł Ryczów
:
Pcimianka Pcim
06.06.2020
18:00
Sokół Kocmyrzów
:
Skawinka Skawina
06.06.2020
17:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Wierchy Rabka Zdrój
:
Poprad Rytro
06.06.2020
11:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
Okocimski Brzesko
06.06.2020
18:00
Poprad Muszyna
:
BKS Bochnia
06.06.2020
16:00
Tarnovia Tarnów
:
Orkan Szczyrzyc
06.06.2020
17:00
Unia Tarnów
:
Limanovia Limanowa
06.06.2020
17:00
GKS Drwinia
:
Sandecja II Nowy Sącz
06.06.2020
16:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
:
Glinik Gorlice
07.06.2020
11:00
Lubań Maniowy
:
Watra Białka Tatrzańska
07.06.2020
17:00

Makroregionalna Liga Juniorów U-19, gr.D

Resovia Rzeszów
:
Chełmianka Chełm
06.06.2020
13:00
Juventa Starachowice
:
Korona II
06.06.2020
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Garbarnia Kraków
06.06.2020
 
Orlęta R.P.
:
Siarka
06.06.2020
 

Małopolska Liga Juniorów

Tarnovia Tarnów
:
Dalin Myślenice
06.06.2020
 
Puszcza Niepołomice
:
Górnik Wieliczka
06.06.2020
 
Spartak S.
:
Dunajec Nowy Sącz
06.06.2020
 
BKS Bochnia
:
Profi Zielonki
06.06.2020
 
Podhale Nowy Targ
:
Limanovia Limanowa
06.06.2020
 
Unia Tarnów
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
06.06.2020
 
Orkan Raba Wyżna
:
Pcimianka Pcim
06.06.2020
 

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych (wiosna)

Dunajec Nowy Sącz
:
Podgórze Kraków
06.06.2020
 
Garbarnia Kraków
:
Profi Zielonki
06.06.2020
 
Glinik Gorlice
:
Puszcza Niepołomice
06.06.2020
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Sandecja Nowy Sącz
06.06.2020
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych (wiosna)

Unia Tarnów
:
Sandecja II Nowy Sącz
06.06.2020
10:00
Hejnał
:
Tarnovia Tarnów
06.06.2020
11:00
Górnik Wieliczka
:
Pcimianka
06.06.2020
 
Okocimski Brzesko
:
Podhale Nowy Targ
06.06.2020
 

I Małopolska Liga Trampkarzy (wiosna)

Dunajec Nowy Sącz
:
Unia Tarnów
06.06.2020
 
Garbarnia Kraków
:
Unia Oświęcim
06.06.2020
 
Okocimski Brzesko
:
AP 21 Kraków
06.06.2020
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Podhale Nowy Targ
06.06.2020
 

II Małopolska Liga Trampkarzy (wiosna)

Respect Szalowa
:
MOSiR Bochnia
06.06.2020
10:00
Okocimski Brzesko
:
Tarnovia Tarnów
06.06.2020
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Wisła Kraków
06.06.2020
 
Beskid A.
:
Raba Dobczyce
06.06.2020
 

I Małopolska Liga Młodzików (wiosna)

Kalwarianka
:
Okocimski Brzesko
06.06.2020
10:00
Tarnovia Tarnów
:
Cracovia Kraków
06.06.2020
10:00
Sandecja
:
Dunajec Nowy Sącz
06.06.2020
10:00
AS Progres Kraków
:
Wisła Kraków
07.06.2020
15:00

II Małopolska Liga Młodzików (wiosna)

Bronowianka
:
Podhale Nowy Targ
06.06.2020
10:00
TS Wisła I Kraków
:
Cracovia II
06.06.2020
 
Okocimski II
:
AP Progres Andrychów
06.06.2020
 
Limanovia Limanowa
:
Fablok Chrzanów
06.06.2020
 

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny