Potok chciał urwać punkty liderowi (foto)

Potok Więckowice był pierwszym kandydatem do urwania punktów rezerwom Błękitnych, ich poprzednie wyniki wskazywały na to, że spotkanie będzie zacięte i wyrównane. I w rzeczy samej spora grupka kibiców obejrzała dobry mecz obfitujący w wiele różnych sytuacji. Na początku zawodów arbiter podyktował dość kontrowersyjnego karniaka dla gospodarzy lecz zamiast objąć prowadzenie egzekutor sprawdził jedynie golkipera przyjezdnych Janika, który jednak znany jest z dużej skuteczności w obronie tychże. Za to po kilku kolejnych minutach w podobnej sytuacji nie pomylił się Żurek i to Błękitni wygrywali 1-0. Przez resztę pierwszej części meczu obie strony zawzięcie usiłowały zmienić wynik na swoją korzyść niestety skutecznością nie grzeszyli.

Po zmianie stron goście już w drugiej minucie podwyższyli po pięknym strzale Synowskiego w okienko bramki bronionej przez dobrze spisującego się w niej Turkota. Niedługo potem Szumiec w podobnym stylu, tyle że z wolnego trafił także w to samo okno bramki Potoku. Pewni swego przyjezdni trochę spuścili z tonu i szybko Czajowski ukarał tą nonszalancję - swoją indywidualną akcję wykończył sprytnym uderzeniem w długi róg bramki Janika i jako pierwszy w tym sezonie go pokonał. Obie ekipy poczyniły zmiany w składach co wpływało raczej na zwiększenie liczby niecelnych zagrań i zmarnowanych okazji podbramkowych. Do końca zawodów wynik nie zmienił się co pozwoliło gościom zaliczyć kolejne trzy oczka i dalej pozostać liderem swojej grupy.