Myślenicka Liga Firm - 9.kolejka (video)

Za nami dziewiąta kolejka zmagań w Myślenickiej Lidze Firm. Doszło w niej do ważnych rozstrzygnięć.

Z walki o mistrzostwo ostatecznie odpadła ekipa Mako, która dość nieoczekiwanie przegrała z Maan 2:3. Dla Maana oznacza to pojawienie się nadziei w walce o podium. Mako rozpoczęło mecz zgodnie z planem od trafienia Ostafina już w 1 minucie gry. Potem jednak Piwowarczyk, Juszczak i Król odwrócili losy meczu i to Mako musiało gonić wynik. Stać tą ekipę było tylko na jednego jeszcze gola i ostatecznie doszło do niespodziewanej porażki wicelidera tabeli.

Ważne zwycięstwo odniósł także Nembud, któy w meczu "o sześć punktów" na dole tabeli rzutem na taśmę pokonał Polplast. Jeszcze na 5 minut przed końcem outsider i obrońca tytułu jednocześnie prowadził 2:1 by w końcówce stracić trzy gole i bezpośredni kontakt z resztą stawki.

W 9.kolejce doszło także do dwóch spotkań na szczycie. Arch VR Studio rozgromił Pod Blachą i był to dla Restaratorów ostateczny sygnał, że w walce o wicemistrzostwo powoli przestają się liczyć.

Swoje zrobił idący po swoje i mający komplet punktów Netfox, choć tym razem w dość ciężkim do strawienia stylu. Lider tabeli męczył się z bramkostrzelną ekipą ZISiBO przyjmując mocno defensywną taktykę. Mimo to, Netfox znów sięgnął po swoje, a ogromny handicap zapewnił sobie zdobywając na początku meczu dwa gole, które okazały się zaliczką wartą bronienia do końca spotkania.

Arch VR Studio - Pod Blachą 7:1 (2:1)