Nie można ich lekceważyć

Spotkanie zapowiadało się jako hit kolejki. Do Sułkowa bowiem przyjeżdżał lider, który dotychczas nie stracił punktów. Gracze Piasta mieli jednak pecha, gdyż trafili na dobrze dysponowanego tego dnia rywala. Gospodarze poza jedną wpadką w meczu ze Złomexem, do tej pory również nie przegrali spotkania i spisują się bardzo dobrze w tych rozgrywkach.

Strzelanie już w 12 minucie rozpoczął powracający do wysokiej formy Mariusz Leńczowski. Wyskoczył do prostopadłego podania Kalety i uprzedzając bramkarza skierował piłkę do pustej bramki. Goście jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć z takiego obrotu sprawy, a już po chwili przegrywali 2-0. Kolejny raz asystował Kaleta, który dośrodkował piłkę w pole karne. Tam najlepiej zachował się Szymon Wójcik który kapitalnie ją sobie przyjął i technicznym strzałem nie dał szans brakarzowi. Goście również próbowali atakować i stwarzać sobie sytuacje, jednak nie mogli sforsować szczelnej obrony gospodarzy. W 28 minucie spotkania swoją kolejną szanse na zdobycie gola wykorzystał Mariusz Leńczowski. Przy stanie 3-0 można było się spodziewać, iż Piastowi będzie trudno w dniu dzisiejszym o jakąkolwiek zdobycz punktową.

W drugiej połowie pomimo kilku dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku, gracze Contry dołożyli dwa gole. Ich autorem był etatowy strzelec drużyny Paweł Porąbka, który najpierw wykorzystał nieporozumienie obrońców, a następnie wykorzystując sytuacje sam na sam z bramkarzem zamknął wynik spotkania. Nie ma się zatem co dziwić iż po końcowym gwizdku sędziego na murawie, a następnie w szatni gospodarzy zapanowała olbrzymia radość.

Po zakończeniu meczu, spotkanie krótko podsumował trener drużyny Contry Wojciech Śliwa: - Bardzo dziękuję zawodnikom za walkę w dzisiejszym meczu. Pokazaliśmy futbol atrakcyjny dla oka i co najważniejsze skuteczny pod bramką rywali. Bardzo chcieliśmy potrzymać zwycięska passe i utrzymywać się w czubie tabeli. Wynik cieszy, jednak bardziej styl jaki zaprezentowaliśmy. Takiej gry jak dziś wymagam od moich zawodników i tak staramy się grać w każdym spotkaniu. Osiągane wyniki w tej rundzie na pewno cieszą, podchodzimy jednak do nich spokojnie i nie podpalamy się nimi zbytnio. Jest radość po zwycięstwie, bo radość być musi, jednak od poniedziałku już koncentrujemy się na następnym z rywali. O co gra Contra w tym sezonie? Nie składamy żadnych daleko idących obietnic. Chcemy w każdym meczu walczyć o zwycięstwo, a wyniki same wytyczą cel jaki będziemy chcieli osiągnąć