Rekord bił rekord w braku skuteczności (foto)

Punktualnie o 12 w niedzielę 22 września na murawę stadionu im. Gustawa Grochala w Myślenicach wybiegły jedenastki gospodyń - Respektu Myślenice oraz gości – Rekordu Bielsko Biała. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, ponieważ do tej pory każdy z tych zespołów zarówno punkty zdobywał jak i gubił, a punkty w ligowej tabeli są niezwykle ważne przy obecnym systemie rozgrywek.

Respekt rozegrał do tej pory 3 spotkania – przegrał na inaugurację w Radomiu, zremisował w Częstochowie, by na koniec pokonać efektownie u siebie Sokół Kolbuszowa 4-0 (podopieczne trenera Senderskiego czeka jeszcze zaległe spotkanie w Tarnowie). Zawodniczki Rekordu grały w kratkę. Najpierw przegrały w Rybniku, by potem pokonać SWD Wodzisław Śląski, następnie ulec Resovii i wreszcie w ostatniej kolejce efektownie pokonać Czwórkę Radom 5-1.

Początkowe minuty to typowa walka w środku pola, z niewielką ilością dośrodkowań. Warto wspomnieć chociażby to że pierwszy groźny strzał oddały zawodniczki z Bielska dopiero w 23 minucie. Do tego momentu gra toczyła się częściej pod bramką Respektu, który również miał swoje szanse (m. in. wrzutka Dziadkowiec, czy dośrodkowanie Karoliny Topy). Po oddaniu pierwszego strzału podopieczne trenera Trzebuniaka poczuły wiatr w żaglach i w dwóch kolejnych minutach oddały dwa celne strzały – pierwszy pewnie wyłapała Angelika Socha, a drugi trafił w boczną siatkę. Odpowiedź zespołu Respektu była dosyć efektowna. Z rzutu wolnego uderzała kapitan Karolina Topa, jednak jej uderzenie było minimalnie niecelne. W 39 minucie mocno uderzała Wiktoria Nowak. A minutę później mocny strzał zablokowała Karolina Topa. W 41 minucie uderzała Agnieszka Franaszek, jednak bez skutku bramkowego i pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie to podopieczne trenera Senderskiego wyszyły na murawę bardziej zmobilizowane i wreszcie zobaczyliśmy grający na swoim wysokim poziomie Respekt. Szybkie podania i rozgrywanie piłki, dobre wrzutki i wreszcie pozytywna agresja przy odbiorze piłki mogły się podobać zebranym kibicom. W tym okresie mogła się podobać gra Zuzanny Węglarz (m. in. aktywna w rozegraniu i raz uderzała z dystansu), a także Alicja Duszyk, która przeprowadziła bardzo dobry rajd przez połowę boiska.

Czasem futbol bywa przewrotny. I tutaj również. Dobrze grający Respekt nadział się na kontrę i w 54 minucie spotkania piękną podcinką Angelikę Sochę pokonała Wiktoria Nowak. 1-0 dla gości. Ponownie to piłkarki z Bielska przejęły inicjatywę. W 62 minucie w poprzeczkę uderzyła Agnieszka Franaszek, a w 72’ Rekord zdobył drugą bramkę, która jednak nie została uznana przez sędzinę. Gol padł ze spalonego.

Już minutę później padło wyrównanie. Świetny strzał pod poprzeczkę z 23 metrów oddała wyróżniająca się Zuzanna Węglarz, dając tą bramką ogrom radości wszystkim zebranym na stadionie. 1-1 i gol marzenie. Dziewczęta z Myślenic poczuły przysłowiowy „wiatr w żagle” i śmielej zaatakowały. Brakowało jednak celnego strzału i wykończenia. Jeszcze w 84 minucie spotkania u gości strzelała niecelnie Katarzyna Moskała. Respekt mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść gdyby w ostatniej minucie spotkania lepiej zachowała się Monika Słomka, która miała dobrą sytuację do zdobycia bramki. Ostatecznie 1-1 i podział punktów w Myślenicach.

Wśród gospodyń wyróżniły się rozgrywająca Zuzanna Węglarz, pewnie wyłapująca piłki Angelika Socha, a także podpora obrony Karolina Topa i walcząca na skrzydle Maria Dziadkowiec. W zespole Rekordu wyróżniły się  kapitan Magdalena Skolarz, grająca z dziewiątką Magdalena Knysak, aktywna i szybka Katarzyna Moskała oraz strzelczyni bramki Wiktoria Nowak.