Demolka na Parkowej! (foto/video)

Choć ten mecz mógł mieć tylko jednego faworyta w postaci Wieczystej, to samo spotkanie zapowiadało się dość ciekawie. Kabel można uznać za jedną z rewelacji ostatnich miesięcy w Krakowskich niższych ligach. Wieczysta to natomiast najmocniejsza personalnie drużyna występująca (jeszcze) w lidze okręgowej. Wielu zawodników z przeszłością w zawodowej piłce i dobrym CV oraz sztab szkoleniowy na czele z trenerem pracującym ostatnio na poziomie 1 ligi. Kabel nie miał w tym starciu za wiele atutów, ale futbol nie raz pokazywał, że bywa przewrotny.

Zespół Wieczystej zaatakował od początku bramkę Kabla. „Kablarze” broniąc się całym zespołem na własnej połowie obrali za plan przede wszystkim zachowanie czystego konta, by wraz z upływającymi minutami postarać się o bramkę z kontrataku lub stałego fragmentu gry. Goście nie pozostawili jednak złudzeń, kto w tym meczu jest lepszym zespołem i już po upływie 8 minut wykorzystali pierwszy poważniejszy błąd w defensywie gospodarzy. Po utracie bramki, zawodnicy Kabla nie byli w stanie w żaden sposób odpowiedzieć. Wieczysta atakowała i zdobywała kolejne trafienia. Do przerwy 5:0 dla Wieczystej.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zbytnio zmianie. To Wieczysta atakowała zdobywając jeszcze 4 bramki. Gra zawodników z ul. Chałupnika była tego dnia zbyt szybka dla „niebieskich". W drugiej połowie Kabel starał się zdobyć, chociaż honorową bramkę. Udało się to za sprawą Patryka Balawendera. Ostatecznie Wieczysta wysoko wygrała z Kablem w stosunku 9:1 potwierdzając swoje aspiracje sięgające wygrania ligi, pucharu a w przyszłości nawet poziomu centralnego, o czym coraz głośniej słychać.

Dla zawodników Kabla możliwość rywalizacji z tak mocnym rywalem o ćwierćfinał rozgrywek pucharowych to duży sukces. Mało, kto spodziewał się, że reaktywowany Kabel startujący z „rozstawienia", jako beniaminek A klasy dojdzie, aż do V rundy. Spory sukces, natomiast podopieczni trenera Janeczka muszą teraz postarać się o powrót na zwycięską ścieżkę, już na poziomie A klasy.