Wysokie zwycięstwo beniaminka (foto/video)

Kabel do meczu z Rzozovia Rzozów przystąpił podwójnie zmobilizowany ostatnimi niepowodzeniami zarówno w pucharze, jak i meczach z Bieżanowianką oraz Zwierzynieckim KS. Rywal z Rzozowa podobnie jak Kabel, jest beniaminkiem tegorocznych rozgrywek w klasie A, jednak w przeciwieństwie do "kablarzy", zawodnikom z gminy Skawina w tym sezonie wybitnie nie idzie, gdyż do tej pory zdobyli tylko jeden punkt.

Starcie było jednostronnym widowiskiem na korzyść gospodarzy z Parkowej. Goście tylko przez pierwsze 20 minut byli w stanie zagrozić defensywie Kabla. Wynik szybko w pierwszej połowie otworzył Robert Piwowarczyk, który podwyższył także wynik meczu na 2:0. Przed przerwą trzecią bramkę dołożył Grzegorz Grzesiak i na przerwę goście schodzili już z bagażem 3 bramek.

W drugiej połowie Rzozowianie musieli pogodzić się jeszcze z utratą aż 5 bramek. Tym samym Kabel zanotował najwyższą ligową wygraną w tym sezonie w stosunku 8:0 z ostatnią w tabeli Rzozovią. Trzy punkty i wyniki z tej kolejki pozwoliły wskoczyć "niebieskim" na pozycję wicelidera rozgrywek.