Festiwal bramek na Praskiej (foto/viedo)

Zespół Kabla w sobotnie popołudnie udał się do Krakowskiej dzielnicy Dębniki, w której mieści się klub TS Tramwaj Kraków. Oba zespoły zmierzyły się już na początku tego sezonu, w rozgrywkach Pucharu Polski. Kabel mimo gry w osłabieniu wygrał tamten mecz 3:2.

Spotkanie miało bardzo intensywny przebieg. Nieźle przygotowana murawa, iście angielska pogoda i deszcz sprawiły, iż obserwatorzy meczu oglądali bardzo ciekawe spotkanie.

Od pierwszych minut Kabel zaczął ofensywnie, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie wykorzystując stały fragment gry. Stracona bramka nie wpłynęła jednak negatywnie na postawę przyjezdnych. Zawodnicy „niebieskich” z rozmachem atakowali bramkę Tramwaju grając wysokim pressingiem. Taka gra przyniosła objęcie prowadzenia 2:1 po golach Arkadiusza Mikołajczuka i Jakuba Sieprawskiego. Tramwaj zepchnięty do obrony atakował prostymi środkami, które tego dnia przy panujących warunkach, sprawiały problemy defensywie Kabla.

Strata na własnej połowie, kontra gospodarzy i bramka na 2:2. I mimo, iż Kabel stworzył sobie wiele sytuacji w pierwszej połowie na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku remisowym 2:2

Druga połowa to przewaga przyjezdnych. W sześćdziesiątej minucie Robert Piwowarczyk centro-strzałem dał prowadzenie Kablowi 3:2. Kabel dalej atakował, ale gospodarze nie zamierzali odpuszczać i ryzykując utratę kolejnych bramek, także postanowili zagrać ofensywniej by odrobić straty. W ostatnich dziesięciu minutach kibice zobaczyli jeszcze dwie bramki.

Drużyna Tramwaju wykorzystała pasywność i zmęczenie zawodników Kabla doprowadzając do wyrównania 3:3.
Tego dnia podopieczni trenera Janeczka grali jednak z ogromną determinacją w ataku. Taka postawa sprawiła, że ostatecznie to Kabel za sprawą bramki w osiemdziesiątej ósmej minucie Patryka Balawendera wygrał mecz 4:3

Zawodnicy Kabla już przyzwyczaili do emocjonujących widowisk obfitujących w ofensywną grę i sporą liczbę bramek. Mecz ten można uznać za wizytówkę gry "kablarzy" w ostatnich miesiącach. Trzy punkty trafiły na Parkową!

Wyniki innych spotkań sprawiły, że Kabel objął przewodnictwo w tabeli klasy A (gr. III) z przewagą dwóch punktów nad Zwierzynieckim KS. Za tydzień stracie dwóch beniaminków. Kabel podejmie Pogoń Skotniki (Kraków).